آتش‌سوزی در بازار گل/ هشدار آتش‌نشانی درباره ایمنی بازارگل امام‌رضا

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از وقوع آتش سوزی در مجتمع بازار گل امام رضا (ع) خبرداد.

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وقوع آتش سوزی در مجتمع بازار گل امام رضا، اظهارکرد: وقوع حادثه حریق در بازار گل امام رضا (ع) در ساعت 11:26 ظهر امروز به سامانه 125 اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان سه ایستگاه را به همراه تجهیزات و امکانات کامل به محل حادثه واقع در خیابان خاوران اعزام کرد. 

وی با اشاره به حضور عوامل آتش‌نشانی در محل گفت: با حضور آتش نشانان در محل مشاهده شد که یک راستا از این بازار شامل حدود ۱۷ الی ۱۸ غرفه به وسعت جمعا حدود ۲۰۰ مترمربع آتش گرفته است. غرفه‌هایی که آتش گرفته بودند نظیر خیلی از قرفه‌های دیگر این بازار با مصالح نا ایمن مثل لوله‌های داربست و ورق‌های پلاستیکی، بنر و پارچه‌های برزنتی که قابل اشتعال هستند؛ پوشیده شده بود و کاملا این بخش شعله ور بود و دچار آتش سوزی  شده بود.

آتش‌سوزی در بازار گل/ هشدار آتش‌نشانی درباره ایمنی بازارگل امام‌رضا

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران، افزود: از آنجا که این بخش از بازار گل به اصطلاح راسته خشکه فروشان بود و مواد داخلشان قابل اشتعال است، همین امر  مزید بر علت برای گسترش آتش سوزی شده بود. از سوی دیگر آتش نشانان از داخل این غرفه‌ها همزمان با خاموش کردن آتش چندین سیلندر  ۱۱ کیلویی گاز را خارج کردند که خوشبختانه  قبل از اینکه این کپسول‌ها منفجر شوند این‌ها را خارج کردند که اگر انفجاری رخ می‌داد می‌توانست وضعیت را وخیم تر کند.

ملکی با بیان اینکه خوشبختانه با عملیات به موقع و حضور سریع آتش نشانان از گسترش بیشتر آتش و وقوع انفجار در این بازار گل و سرایت آتش به اطراف غرفه‌های آتش گرفته جلوگیری شد، افزود: مورد مصدومیت و تلفات جانی هم نداشتیم و در حال حاضر آتش نشانان  عملیات لکه گیری را هم به پایان رسانده‌اند و در حال ایمن سازی محل‌اند. تا دقایقی دیگر  محل را تحویل مالکان خواهند داد.

آتش‌سوزی در بازار گل/ هشدار آتش‌نشانی درباره ایمنی بازارگل امام‌رضا

وی در عین حال درباره وضعیت ایمنی بازار گل امام رضا نیز هشدار داد و یادآور شد: این بازار در گذشته هم چندین بار دچار آتش سوزی شده بود. علیرغم  بازدیدها و اخطارهایی که به دفاعات داده شده بود، بسیاری از مالکان و مسئولان ترتیب اثری نداده‌اند و نگران این هستیم که خدایی نکرده  اتفاق وخیم تری در اینجا رخ دهد. از هیات مدیره محترم و از عزیزانی که در این بخش فعالیت‌ می‌کنند خواهش می‌کنیم همزمان با کسب و کار به فکر ایمن سازی محل کار خود نیز باشند تا اتفاق تلخی رخ ندهد.

نظر شما !!