آخرین وضعیت آتش‌سوزی در پارک ملی گلستان| برگزاری جلسه اضطراری مدیریت بحران/ آتش در حال پیشروی است

به گزارش خبرگزاری فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین از گرگان، از روز چهارشنبه هفته گذشته، پارک ملی گلستان در چند نوبت طعمه حریق شد. هر چند با تلاش نیروهای محیط‌بانی، منابع طبیعی و گروه‌های مردمی و بسیج این آتش‌سوزی‌ها مهار و خاموش شد و البته بارش باران هم به اطفای این حریق‌ها کمک کرد اما از روز گذشته شاهد آتش‌سوزی جدید در محدوده دیگری از پارک ملی گلستان هستیم.

از شب گذشته وزش شدید باد در استان شروع شد و غرب و مرکز استان را با سرعتی بیش از 90 کیلومتر در نوردید. در حال حاضر در شرق استان وزش شدید باد و طوفان گرد و غبار گزارش شده است.

آتش‌سوزی روز گذشته همچنان در حال پیشروی و گسترش است. برای همین جلسه اضطراری  ستاد مدیریت بحران استان در محل پارک ملی گلستان برگزار شد تا تصمیمات جدیدی برای مقابله با حریق گرفته شود.

قرار شد نیروهای تازه نفس به منطقه حریق اعزام شوند تا با کمک بالگردها آتش‌سوزی را مهار و خاموش کنند اما شدت وزش باد در شرق استان در ساعت گذشته به حدی رسیده که اکنون امکان پرواز بالگردها وجود ندارد.

محمدرضا کنعانی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گلستان در این باره اظهار داشت: پنجمین حریق در روزهای اخیر در پارک ملی گلستان از روز گذشته در محدوده مرزی پارک، از منطقه دره شمالی شروع شده و با توجه به وزش شدید باد به خارج از پارک در حال گسترش است.

وی گفت: از همان دیروز نیروهای یگان حفاظت محیط زیست منابع طبیعی و بسیج و مردم در حال کمک به اطفای حریق هستند و تلاش‌ها  همچنان ادامه دارد.

کنعانی افزود: علاوه بر دره شمالی، آتش در محدوده‌ای از حریق چهارم در منطقه قوش چشمه هم بار دیگر شعله ور شد و اکنون شاهد خط آتش در این محدوده هستیم و متأسفانه اکنون در دو منطقه از پارک ملی گلستان آتش‌سوزی داریم.

وی بیان داشت: علاوه بر نیروهای حاضر در منطقه، امروز نیروهایی از سپاه و بسیج شهرستان‌های همجوار مینودشت و گالیکش در منطقه حضور یافتند و در هر دو منطقه  وقوع حریق هستند. همچنین 8 دستگاه ماشین آتش‌نشانی نیز در منطقه حضور پیدا کردند تا در زمان موردنیاز از آنها استفاده شود. بالگرد سپاه و هلال احمر در فرودگاه کلاله مستقر هستند اما وزش شدید باد امکان پرواز را نمی‌دهد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: از نظر نیروی انسانی مشکلی نداریم و عملیات اطفا در حال انجام است اما وزش باد خیلی شدیدی را در منطقه داریم ضمن اینکه هر دو منطقه سخت گذر و صخره‌ای است و همه تلاش‌مان را برای مهار آتش انجام می‌دهیم.

انتهای پیام/582/ح

نظر شما !!