آرتتا: بردن تاتنهام در خانه‌اش شیرین است

به گزارش “ورزش سه”، آرسنال روز یکشنبه برای برگزاری دربی شمال لندن به ورزشگاه تاتنهام هاتسپر می‌روند تا با شاگردان آنتونیو کونته دیدار کنند. آرسنال از سال 2015 تا امروز در هیچ بازی خارج از خانه‌ای موفق به شکست دادن تاتنهام نشده و میکل آرتتا با توجه به این واقعیت بود که گفت توپچی‌ها باید در بازی یکشنبه بعضی چیزها را ثابت کنند.

این دومین دربی شمال لندن این فصل است. آرسنال در ماه اکتبر در خانه خود ورزشگاه امارات به مصاف تاتنهام رفت و آنها را 3-1 شکست داد. اما آرتتا امیدوار است روز یکشنبه به هفت سال ناتوانی آرسنال در پیروزی بر تاتنهام در خانه حریف پایان دهد.

میکل آرتتا امشب در یک کنفرانس خبری از بازی با تاتنهام به عنوان یکی از بزرگترین مسابقات فصل یاد کرد و گفت:” نوع عملکرد ما و نتایجی که به دست آورده‌ایم اعتماد به نفس بچه‌ها را بالا برده و تیم را در موقعیت خوبی قرار داده است. ولی ما در تک تک مسابقه‌ها باید این را به تک‌تک حریفان نشان بدهیم. به خصوص در بازی‌های خارج از خانه که چالش‌های خاص خودش را دارد و این بازی هم از این قاعده مستثنی نیست.

ما به ورزشگاه تاتنهام می‌رویم، به سبک خودمان بازی می‌کنیم و به عنوان تیم پیروز مسابقه برمی‌گردیم. می‌دانیم این بازی برای صدرنشینی ما در جدول چقدر مهم است و هواداران چقدر به آن اهمیت می‌دهند. من عاشق این جور بازی‌ها هستم. ما برای همین بازی‌ها است که اینجاییم. ولی باید روی خوب بازی کردن تمرکز کنیم و هر کاری لازم است انجام بدهیم تا برنده شویم.

ما باید تاتنهام را در خانه خودش شکست بدهیم. پیروزی در این مسابقه شیرین‌ترین تجربه است. نوع نگاه آنها به فوتبال متفاوت سات. آنها گاهی از دقیقه اول بازی حمله می‌کنند و گاهی اجازه می‌دهند حریف پیش بیاید و بعد با ابزارهای مختلف سعی در ضربه زدن می‌کنند. ما باید برای همه سناریوها آماده باشیم.

در مورد جریمه‌ اتحادیه به خاطر اعتراض بازیکنان به داور باید بگویم ترجیح می‌دهم در این باره اظهارنظر نکنم. ولی ما سعی داریم از این نظر بهتر بشویم. دائما با بازیکنان و کادر فنی صحبت می‌کنیم تا اگر لازم است رفتارها را تغییر بدهیم”.

نظر شما !!