آرسنال 1-3 سیتی: مدافعان آرتتا، یار کمکی پپ

به گزارش “ورزش سه”، شاگردان میکل آرتتا که در دیداری معوقه از هفته دوازدهم میزبان منچسترسیتی بودند، در نهایت با نتیجه 3-1 بازی را واگذار کردند تا تیم پپ گواردیولا بعد از هفته ها به دلیل تفاضل گل بهتر به صدر جدول صعود کند؛ البته آرسنالی‌ها یک بازی کمتر انجام داده‌اند.

دو تیم بازی را محتاطانه و متعادل آغاز کردند و دقایق ابتدایی بدون اینکه موقعیت خاصی روی دروازه‌ها ایجاد شود، سپری شد. در دقیقه 12 بود که روی اشتباه کایل واکر، جورجینیو بود که صاحب توپ شد و با یک پاس خوب، ادی انکتیا را صاحب موقعیت کرد اما حضور به موقع ناتان آکه اجازه نداد که مهاجم آرسنال از این فرصت استفاده کند.
چهار دقیقه بعد، روی اشتباه جورجینیو، رودری یک ضدحمله را برای سیتی شکل داد اما ارلینگ هالند نتوانست از پاس ریاض محرز استفاده کند و این موقعیت از دست رفت.
حملات دو تیم ادامه داشت و در دقیقه 22، روی ارسال اولکساندر زینچنکو، بار دیگر انکتیا صاحب فرصت شد اما ضربه سر او از کنار دروازه سیتی به بیرون رفت.
دو دقیقه بعد، این سیتی بود که به گل اول بازی رسید. تاکه‌هیرو تومیاسو که توسط جک گریلیش تحت فشار قرار گرفته بود، سعی کرد توپ را رو به عقب برای آرون رمزدیل پاس بدهد اما پاس بد او به کوین دی‌بروینه رسید و او هم با یک ضربه دقیق، توپ را از بالای سر رمزدیل وارد دروازه آرسنال کرد و سیتی را پیش انداخت.
 بعد از این گل، آرسنال پیش کشید و در دقیقه 28، تومیاسو که با پاس گابریل مارتینلی صاحب موقعیت شده بود، می‌توانست کار را به تساوی بکشد اما ضربه او از بالای دروازه سیتی به بیرون رفت.
حملات آرسنال ادامه داشت و سرانجام در دقیقه 39، این تیم صاحب یک ضربه پنالتی شد. انکتیا که با پاس ژاکا درون محوطه جریمه سیتی صاحب موقعیت شده بود، توسط ادرسون با خطا متوقف شد و داور هم نقطه پنالتی را نشان داد.
بوکایو ساکا پشت توپ قرار گرفت و برخلاف جهت حرکت ادرسون، توپ را به گوشه دروازه فرستاد و حساب کار را 1-1 کرد.
چیزی نمانده بود که در دقیقه 44 سیتی بار دیگر پیش بیفتد اما ضربه ایلکای گوندوگان را رمزدیل به هر ترتیب ممکن دفع کرد.

در وقت‌های تلف شده این نیمه سیتی صاحب یک موقعیت عالی شد اما ضربه سر رودری به تیر افقی دروازه آرسنال برخورد کرد و نیمه اول با تساوی به پایان رسید. 
 

ادامه دارد….

نظر شما !!