آغاز راه مدافع عنوان قهرمانی در جام جهانی/ گزارش زنده، فرانسه 4

به گزارش ورزش سه، فرانسه که به عنوان مدافع عنوان قهرمانی پا به این رقابت‌ها می‌گذارد از نظر تعداد مصدومان اصلا شرایط نرمالی ندارد. پوگبا، کانته، انکوکو، مانیان و بنزما بزرگترین غایبان خروس‌ها در این جام هستند و عملا دشان چند بازیکن اصلی خود را از دست داده است.

استرالیا اما برای رسیدن به قطر مسیر سخت و طولانی پشت سر گذاشت. آن‌ها در دور مقدماتی پشت سر ژاپن و عربستان قرار گرفتند و راهی پلی آف شدند. کانگوروها پس از شکست امارات در دیداری دراماتیک به مصاق پرو رفتند و توانستند در ضربات پنالتی این تیم را شکست دهند و راهی قطر شوند.

استرالیا ضعیف‌ترین تیم گروه محسوب می‌شود اما شگفتی امروز عربستانی‌ها مقابل آرژانتین نشان داده هیچ تیمی را نباید دست کم گرفت.

دیگر دیدار این گروه عصر امروز از ساعت 16:30 به وقت تهران بین دو تیم دانمارک و تونس برگزار شد که

همراه با گزارش لحظه به لحظه اتفاقات و حواشی بازی تیم‌های ملی فرانسه و استرالیا در همین صفحه از “ورزش سه” باشید:

جام جهانی 2022 قطر – گروه D 
ورزشگاه: استادیو الجنوب – شهر الوکره

داور: ویکتور گومز / کمک داور اول: زاخائیل سیولا / کمک داور دوم: سورو فاتسوآن

تیم ملی فرانسه: 
هوگو لوریس، ابراهیما کوناته، دایو اوپامکانو، بنجامین پاوارد، لوکاس هرناندز، اورلین شوآمنی (76 – یوسف فوفانا)، آدرین ربیو، آنتوان گریزمان، عثمان دمبله (76 – کومان)، کیلیان امباپه و اولیویه ژیرو

سرمربی: دیدیه دشان

تیم ملی استرالیا:
متئو رایان، کای رولز، هری سوتار، ناتان اتکینسون (83 – میلوش دگنک)، عزیز بهیچ، آرون موی، ریلی مک گری (73 – مابیل )، جکسون ایروینه (83 – کانو باکوش)، متئو لکی، میچل دوک(55 – جیسون کامینگز) و کرگ گودوی

سرمربی: گراهام آرنولد

اخطار:

میچل دوک (54) جکسون ایروینه (79) از استرالیا

 

شرح گل‌ها
فرانسه صفر – استرالیا یک ( دقیقه 8: کرگ گودوی)

ارسال بلند بازیکنان استرالیا به سمت راست به متئو لکی رسید و او نیز پس از جا گذاشتن هرناندز توپ را زمینی به محوطه جریمه فرانسه فرستاد و کرگ گودوی موفق شد با یک ضربه دقیق دروازه لوریس را باز کند.

فرانسه یک – استرالیا یک ( دقیقه 26: آدرین ربیو )

ارسال دقیق هرناندز از سمت چپ روی سر ربیو فرود آمد و هافبک یوونتوس توانست با ضربه‌ای دقیق دروازه کاپیتان استرالیا را باز کند.

فرانسه دو – استرالیا یک ( دقیقه 31: الویویه ژیرو )

مدافع استرالیا زیر پرس شدید بازیکنان فرانسه اشتباه کرد و امباپه با توپ ربایی موفق توپ را به ربیو سپرد و او هم پس از ورود به محوطه جریمه توپ را در اختیار ژیرو قرار داد و مهاجم میلان کار سختی برای باز کردن دروازه خالی زردها نداشت.

فرانسه سه – استرالیا یک ( دقیقه  68: کیلین امباپه )

عثمان دمبله توپی که نزدیک بود به اوت برود را مهار کرد و با یک ارسال دقیق امباپه را در موقعیت گلزنی قرار داد و ضربه سر امباپه پس از برخورد به تیر دروازه گل شد.

فرانسه چهار – استرالیا یک ( دقیقه ‌71: اولیویه ژیرو )

این بار دمبله با نفوذ از سمت چپ، توپ را ارسال کرد و ژیرو با یک ضربه سر دقیق توانست دروازه رایان را برای چهارمین بار باز کند و جشنواره گل خروس‌ها را تکمیل کند.

⏱ لحظات حساس:

دقیقه ۹، امباپه پس از جا گذاشتن مدافعان استرالیا توپ را ارسال کرد که رایان با خروج به موقع موفق شد مانع گلزنی فرانسوی‌ها شود.

دقیقه 20, پاس اشتباه هرناندز به دوک رسید و او هم از پشت محوطه دروازه لوریس را هدف قرار داد که با اختلاف کمی توپ به بیرون رفت.

دقیقه 26 فرانسه نقش گلزنی خود را تکرار کرد و این بار ارسال گریزمن از سمت چپ را ژیرو با ضربه سر سمت دروازه رایان فرستاد اما توپ با اختلافی اندک به بیرون رفت.

در دقیقه 36, نفوذ دمبله از سمت راست و ارسال او به امباپه رسید اما شوت او توسط مدافع استرالیا بلاک شد و ژیرو توپ برگشتی را به بیرون زد.

در دقیقه 41, دمبله با نفوذ از سمت راست توپ را به امباپه سپرد و او با یک پاس پشت پا توپ را برای گریزمن کاشت اما ضربه گریزمن با فاصله اندکی از دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه 44, اوپامکانو از میانه‌های زمین با ارسالی بلند توپ را در اختیار گریزمن قرار داد و او از سمت راست توپ را به محوطه شش قدم رایان فرستاد و ضربه امباپه به فاصله کمی به بیرون رفت.

در دقیقه 45, بازیکن استرالیا توپ را از سمت چپ روی دروازه فرانسه ارسال کرد و ضربه سر جکسون ایروینه به تیر دروازه لوریس برخورد کرد.

در دقیقه 50, ارسال دقیق تئو هرناندز به ژیرو رسید و او با ضربه‌ای آکروباتیک تا آستانه فروپاشی دروازه رایان پیش رفت اما توپ با اختلاف کمی راهی اوت شد.

در دقیقه 60, یک و دوی زیبای ژیرو و امباپه منجر به یک موقعیت تک به تک شد که ضربه امباپه پس از برخورد به بازیکن استرالیا راهی کرنر شد.

در دقیقه 63, کوناته توپ را به لوریس سپرد اما تعلل او نزدیک بود کار دست فرانسوی‌ها بدهد که با خوش شانسی لوریس این اتفاق نیفتاد.

در دقیقه 67, تئو هرناندز با یک استارت سریع وارد محوطه جریمه استرالیا شد با یک پاس رو به عقب توپ را به گریزمن سپرد اما ضربه دقیق گریزمن را دفاع استرالیا از روی خط برگرداند.

🔴 *حواشی:

در صحنه‌ گل استرالیا، لوکاس هرناندز مصدوم شد و به نظر می‌رسید نتواند به بازی ادامه دهد اما دقایقی بعد به زمین بازگشت.

استرالیا پس از گل اول، کاملا عقب نشسته و تنها تک مهاجم آن‌ها روی خط نیمه قرار دارد و همین امر کار را برای گلزنی فرانسوی‌ها سخت کرده است.

رافائل واران که ۵ بازی آخر منچستر در لیگ برتر را به دلیل مصدومیت از ناحیه همسترینگ از دست داده بود، روی نیمکت قرار گرفته است.

شوآمنی در برخورد با بازیکن استرالیا مصدوم شد اما پس از خروج از زمین و مداوا دوباره به زمین بازگشت.

نظر شما !!