آفرودر درجه یک ژاپنی! (+عکس)

عصر ایرانتویوتا از جدیدترین آفرودر خود با نام تاکوما تریل هانتر رونمایی کرد. این جان سخت ژاپنی در واقع مدل 2024 پیکاپ تاکوما است که تجهیزات بیراهه نوردی اختصاصی را همراه خود دارد تا یک تریل هانتر تمام عیار باشد.

تویوتا تاکوما 2024 در بازار آمریکا با 8 تریم حاضر شده که از تریم اس آر پایه آغاز می شود و در بالاترین مدل لوگوی TRD را بر سینه دارد.

تویوتا تاکوما اس آر با پیشرانه 2.4 لیتری توربوشارژ و 228 اسب بخار خروجی عرضه می شود. در تریم های دیگر تاکوما میزان خروجی پیشرانه به 278 اسب بخار افزایش دارد. در بخش جعبه دنده نیز نمونه 8 سرعته اتوماتیک و یا 6 سرعته دستی(در حالت آپشن) ارائه می شود. قرار دادن جعبه دنده دستی به عنوان آپشن نیز در نوع خود جالب است.

تویوتا تاکوما تریل هانتر

البته جعبه دنده دستی میزان خروجی پیشرانه را به 270 اسب کاهش می دهد.

اما تاکوما در مدل 2024 یک برگ برنده را نیز رو می کند که پیشرانه آی-فورس مکس هیبرید 4 سیلندر خواهد بود. این پیشرانه برابر با 326 اسب بخار خروجی و 630 نیوتن متر گشتاور دارد. سیستم تعلیق مالتی لینک برای محور عقب نیز به عنوان آپشن پیش روی مشتریان قرار می گیرد.

تویوتا تاکوما همچنین به سیستم ترمز دیسکی جدید در هر 4 چرخ مجهز شده است.

اما در رابطه با تریل هانتر، این تریم ویژه به طور اختصاصی برای آفرودرها طراحی شده که البته شباهت زیادی به تی آر دی پرو دارد اما یک مرحله بالاتری از تی آر دی پرو محبوب قرار دارد.

تویوتا تاکوما لیمیتد

در تاکوما تریل هانتر به جای استفاده از کمک فنرهای 2.5 اینچی شاکس، از یک برند استرالیایی با نام ARB استفاده شده است. سیستم تعلیق بروزرسانی شده در تریل هانتر به میزان کاملا محسوسی عملکرد و ثبات پیکاپ ژاپنی در مسیرهای ناهموار را بهبود داده است. استفاده از لاستیک های 33 اینچ برند گودیر و رینگ آلومینیومی اختصاصی 18 اینچی این خط داستانی پر پیچ و خم را تکمیل می کند.

تاکوما تریل هانتر در مقایسه با سایر تریم ها، حدود 51 میلیمتر در قسمت جلو و 38 میلیمتر در قسمت عقب از سطح زمین ارتفاع بیشتری دارد.

در قسمت بار نیز، تریم تریل هانتر تاکوما افزونه های مختلفی را همراه دارد تا از محتویات این قسمت هنگام بیراهه نوردی محافظت کند.

استفاده از فلیر پلاستیکی ضخیم و حجیم بالای گلگیرها موجب شده تا در نمای جانبی، تاکوما جدید کاملا عضلانی به نظر رسد.

تویوتا تاکوما تی آر دی اسپرت

تویوتا برای تاکوما تریل هانتر بیش از 100 افزونه را پیش روی مشتریان قرار می دهد تا با انتخاب خود، این پیکاپ ژاپنی را شخصی سازی کنند.

خروجی اگزوز کوتاه روی ستون اول سمت راننده، پنل مخصوص قسمت بار، اینورتر 2400 وات AC با خروجی 12 ولت و پورت های یو اس بی، ریل چراغ ال ئی دی 20 اینچ جلوپنجره، کمپرسور باد و… از دیگر موارد آپشن برای تاکوما تریل هانتر هستند.

تویوتا تاکوما تی آر دی پرو

نظر شما !!