آلمان به‌دنبال کنترل رزی با لهستان برای مقابله با هجوم پناهندگان

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین به نقل از نشریه “فوکوس” آلمان به دلیل افزایش هجوم پناهندگان از مرزهای لهستان به آلمان دولت این کشور تشدید کنترل های مرزی را در دستور کار قرار داده است.

“هورست زیهوفر”، وزیر کشور آلمان می خواهد برای مقابله با این مسئله کنترل هایی را در مرزهای با لهستان اعمال کند. این خبر را نشریه بیلد آلمان با استناد به محافل دولتی اعلام کرده است. بر این اساس “هورست زیهوفر” با این کار می خواهد به مسئله افزایش مهاجرت های غیر قانونی از لهستان واکنش نشان دهد.

به نوشته نشریه بیلد آلمان وزیر کشور می خواهد این موضوع را روزچهارشنبه در کابینه مورد بحث و بررسی قرار دهد.

پیش از این هم رئیس اتحادیه پلیس فدرال آلمان درباره هرج و مرج در مرز با لهستان هشدار داده است. این نهاد امنیتی از افزایش مهاجران از بلاروس در این منطقه خبر داده است.

“هایگو تگاتز”، رئیس اتحادیه پلیس فدرال آلمان هم خواستار اعمال کنترل های موقت مرزی برای مقابله با هجوم پناهندگان شده است. تگاتز این درخواست خود را در نامه ای به “هورست زیهوفر”، وزیر کشور آلمان مطرح کرده است.

در این نامه آمده است: دولت آلمان تنها با اعمال کنترل های موقت مرزی می تواند از به وجود آمدن شرایطی مشابه آنچه در سال 2015 اتفاق افتاده است جلوگیری کند.

این مقام امنیتی در آلمان همچنین از خطرات بالا برای کارکنان خود به دلیل هجوم مهاجران از کشورهای مختلف با توجه به بالا بودن موارد ابتلا به کرونا در کشورهای مبدا خبر داده و نوشت: مقررات بهداشتی آنگونه که در آلمان و اروپا رواج دارد البته در فرآیند قاچاق رعایت نمی شود.

لهستان هم اقدامات سختگیرانه ای را در مرزها برای مقابله با هجوم پناهندگان در پیش گرفته است.

پارلمان لهستان اخیرا به طرح دولت برای ساخت حصار محکم دائمی در مرز بلاروس رای مثبت داد. علت این اقدام لهستان مقابله با هجوم پناهندگان از بلاروس است.

مهاجران شرایط بسیار سختی را در مناطق مرزی لهستان دارند. اخیرا هم پلیس در این منطقه یک جسد دیگر از مهاجران را پیدا کرده است.

سازمان عفو بین‌الملل از لهستان خواسته تا وضعیت فوق العاده در این منطقه را لغو کرده و مراقبت و تامین مناسب نیازهای پناهندگان و رسیدگی به درخواست های پناهندگی آن ها را در دستور کار قرار دهد.

انتهای پیام/

نظر شما !!