آلگری: گاتی مثل یک اسفنج است!

به گزارش “ورزش سه”، یوونتوس دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ اروپا مقابل اسپورتینگ لیسبون را با پیروزی 1-0 به پایان رساند. مکس آلگری در پایان این دیدار در واکنش به انتقادات از خط حمله تیمش گفت: فوتبال یک معادله ریاضی نیست!

او در نشست خبری بعد از دیدار با اسپورتینگ گفت: “ما چند اشتباه در این دیدار مرتکب شدیم و بچه ها هنوز جای پیشرفت دارند. پرین یک دبل سیو عالی در دقایق پایانی داشت که نجات بخش بود البته ما باید خیلی زودتر از آن خطر را احساس می کردیم.”

سرمربی یوونتوس افزود: “ما در نیمه دوم با سه هافبک که باعث شد عریض تر کار کنیم بازی بهتری انجام دادیم. اسپورتینگ پرس سنگینی انجام می داد و من مجبور شدم در وظایف دی ماریا تغییراتی ایجاد کنم. طبیعتا آنها با چنین سبکی مشکلاتی برای ما در خط میانی ایجاد کردند. به طور کلی عملکرد خوبی داشتیم و پیروزی با بسته نگه داشتن دروازه کار آسانی نبود.”

عصبانیت آلگری از به وجود آمدن تاخیر در تعویض های پایانی تیمش، سوال بعدی از او بود که سرمربی یووه در پاسخ گفت: “من ابتدا می خواستم میرتی را تعویض کنم ولی لوکاتلی درخواست تعویض کرد تا تصمیم به انجام دو تعویض بگیرم. در آن لحظه پارادس آماده ورود به زمین نبود و پیراهنش را درآورده بود. به همین دلیل همه چیز برای یک دقیقه متوقف شد که احتمالا اتفاق خوبی بود!”

یوونتوس با وجود داشتن 5 مهره تهاجمی سرشناس خیلی در این فاز موفق نبود که آلگری در واکنش به این موضوع تاکید کرد: “فوتبال یک معادله ریاضی نیست. من تصمیم گرفتم سه نفر را در خط حمله استفاده کنم اما در مقابل حریف قدرتمندی چون اسپورتینگ به مشکل خوردیم و باید در ارسال ها و پاسکاری های از عقب بهتر عمل می کردیم. سه مهاجم ما مقابل لاتزیو عملکرد خوبی داشتند و ما به همین علت دوباره آن را امتحان کردیم.”

فدریکو گاتی تک گل یوونتوس را در این دیدار زد که سرمربی بیانکونری ها با تمجید از او افزود: “این فصل آسانی برای ما نیست و بازیکنان جوان برای رشد به زمان نیاز دارند. گاهی اوقات آنها می توانند فوق العاده کار کنند و گاهی نیز طوری عمل کنند که انگار تاکنون فوتبال بازی نکرده اند. بازی کردن برای یوونتوس سختی خاص خودش را دارد. گاتی انرژی زیادی دارد و مثل یک اسفنج است او توانایی دریافت تمام اطلاعاتی که به سمتش پرتاب می شود را دارد.”

آلگری در مورد هدف های بعدی تیمش گفت: “هدف بعدی ما این است که آتالانتا را در جدول سری آ گرفته و جایگاه خود را تثبیت کنیم. باور بچه ها به خودشان تقویت شده است. به نظر من تکنیک و استعداد در فوتبال خیلی مهم است ولی ارزش های اخلاقی و اشتیاق و بازی کردن با تمام وجود فاکتورهایی الزامی هستند.”

نظر شما !!