آیا افزایش قیمت بیت کوین به ۴۸,۰۰۰ دلار امکان پذیر است؟ تحلیلگران پاسخ می‌دهند

به نظر می‌رسد قیمت بیت کوین در سطح کمتر از ۴۴,۰۰۰ دلار باقی مانده است، در حالی که تحلیلگران هدف روند صعودی و افزایش کوتاه‌مدت بعدی را بر روی ۴۸,۰۰۰ دلار پیش‌بینی می‌کنند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، طی هفته گذشته احساس سرمایه‌گذاران در اکوسیستم رمزارزها تغییر چشمگیری یافته و به مسیر مثبتی وارد شده است. در حال حاضر، قیمت بیت کوین به بالاتر از ۴۳,۵۰۰ دلار برگشته و بسیاری از آلتکوین‌ها نیز شاهد افزایش قیمت دو رقمی بوده‌اند.

شاخص ترس و طمع رمزارز

ادامه درگیری‌ها در اوکراین و اقدامات اخیر دولت‌ها به منظور محدودسازی دسترسی به سرویس‌های بانکی می‌تواند ارزش حفظ و نگهداری رمزارزها را بیش از پیش نشان دهد. این مهم از سرمایه در مقابل رویدادهای غیرقابل کنترل و تسلط دولت‌ها بر اکوسیستم امور مالی محافظت می‌کند.

اطلاعات کوین تلگراف مارکتز پرو و تریدینگ ویو نشان می‌دهد، در حالی که جهان منتظر صلح یا پایان جنگ هستند، قیمت بیت کوین در محدوده ۴۳,۳۵۰ الی ۴۵,۴۰۰ دلار قرار دارد.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین

در ادامه به نظرات برخی از تحلیلگران درباره قیمت بیت کوین و شرایط آن طی هفته‌های آتی می‌پردازیم.

آغاز فاز انباشت بیت کوین

طبق گفته یکی از تحلیلگران کریپتو به اسم Rekt Capital، عدم نوسان قیمت بیت کوین عمدتا تحت تأثیر این نکته است که این رمزارز وارد گپ حجم معاملات شده است. وی نمودار زیر را منتشر کرده است که تقاضای کمتر در سطح قیمت کنونی را نشان می‌دهد.

نمودار قیمت هفتگی بیت کوین

وی در این خصوص گفت:

گپ‌های حجم معاملات معمولا به طور کامل پر می‌شوند. سطح مقاومتی گپ حجم معاملات مهمی در سطح قیمت ۴۸,۰۰۰ دلار وجود دارد.

کی یونگ جو (Ki Young Ju) مدیرعامل شرکت تحلیل درون زنجیره‌ای CryptoQuant شواهدی ارائه داده است که نشان می‌دهد احتمالا قیمت بیت کوین افزایش می‌یابد. وی اذعان داشته است که فاز انباشت بیت کوین آغاز شده است.

نمودار UTXO بیت کوین

طبق کی یونگ جو تازه‌واردانی که سال گذشته به این بازار وارد شده‌اند در حال تغییر هولدرهای و دارندگان بلندمدت هستند، زیرا ارزش بازار بیت کوین‌هایی که بیش از ۶ ماه از ورود آنها به بازار می‌گذرد ۵۲٪ ارزش بازار را در اختیار دارند.

وی افزود:

بعید است که بیت کوین به کف قیمت قبلی بر روی ۲۸,۰۰۰ دلار برسد زیرا تازه‌واردان در چرخه بعدی منتظر تازه‌واردان بعدی خواهند بود.

افزایش نرخ بهره می‌تواند عامل بعدی رشد قیمت بیت کوین باشد

دیوید لیفچیتز (David Lifchitz) مدیر ارشد سرمایه‌گذاری شرکت ExoAlpha تحلیل دقیق‌تری در خصوص تاثیر حوادث کنونی بر بازار رمزارزها ارائه داده است. وی هم‌چنین به افزایش قیمت بیت کوین از ۳۷,۰۰۰ به ۴۴,۰۰۰ دلار طی چند ساعت پس از اعلام ممنوعیت انتقال‌های خارجی توسط ولادیمیر پوتین اشاره کرده است.

افزایش قیمت بیت کوین در سطح ۴۴,۰۰۰ دلار متوقف شد. این سطح قیمت مصادف با میانگین ۱۰۰ روزه و هم‌چنین نزدیک به اوج محدوده ۳۳,۰۰۰ الی ۴۵,۰۰۰ دلار است. بیت کوین چندین هفته در این سطح قیمت قرار داشته است.

لیفچیتز معتقد است که سطح مقاومتی ۴۵,۰۰۰ دلار مدتی پابرجا می‌ماند و بیان کرده است که سطح مقاومتی بعدی بر روی ۵۱,۰۰۰ دلار در مسیر بیت کوین قرار دارد. پس از آنکه بیت کوین از این سطح عبور کند می‌تواند به سطح قیمت ۶۴,۰۰۰ دلار نیز دست یابد.

لیفچیتز در خصوص آینده بیت کوین اذعان داشت که ممکن است قیمت بیت کوین به میانه محدوده قیمت ۳۳,۰۰۰ الی ۴۵,۰۰۰ دلار کاهش یابد. عبور قیمت بیت کوین از سطح مقاومتی ۴۵,۰۰۰ و ۵۱,۰۰۰ دلار بدون داشتن هیچگونه محرک، دشوار به نظر می‌رسد.

وی افزود:

در تاریخ ۱۶ مارس (۲۵ اسفند) جلسه FOMC (کمیسیون بازار آزاد فدرال) برگزار می‌شود که طی آن، فدرال رزرو تصمیم می‌گیرد که آیا نرخ بهره را افزایش دهد یا خیر. از نظر فنی، افزایش نرخ بهره به افزایش ارزش دلار و کاهش قیمت بیت کوین منجر می‌شود. بنابراین نحوه واکنش بیت کوین به افزایش نرخ بهره می‌تواند جالب باشد، اما تاثیر این موضوع بر بیت کوین نمی‌تواند آنچنان چشمگیر باشد.

احتمال افزایش قیمت وجود دارد

یکی دیگر از تحلیلگران به اسم Altcoin Sherpa با توجه به عملکرد گذشته بیت کوین، نمودار زیر را منتشر کرده است. این نمودار نشان می‌دهد. که محدوده قیمت کنونی، از اواخر ماه می تاکنون سطح حمایتی و مقاومتی مهمی بوده است.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین

وی افزود:

باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا قیمت بیت کوین از سطح ۴۰,۰۰۰ دلار کمتر می‌شود یا خیر. اگر شرایطی همانند ماه سپتامبر رخ دهد، شاهد افزایش قیمت بیت کوین خواهیم بود و این رمزارز به کف قیمت نمی‌رسد.

در حال حاضر ارزش بازار رمزارز ۱.۹۱۵ تریلیون دلار و تسلط بیت کوین نیز ۴۳.۱٪ است.

نظر شما !!