آیا قیمت بیت کوین با اصلاح دیگری مواجه می‌شود؟ نظر تحلیل‌گران چیست؟

با توجه به اینکه قیمت بیت کوین در چند هفته اخیر در اصلاح قیمتی پس از رکورد اخیر خود به سر می‌برد، اکنون تحلیل‌گران به بررسی شرایط تکنیکال در نمودار BTC/USDT پرداخته‌اند و نظرات خود را منتشر کرده‌اند. در ادامه برخی از این نظرات را با یکدیگر مرور خواهیم کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دیلی هودل، Credible تحلیلگر مطرحی که در توییتر فعالیت می‌کند با انتشار نظرات خود عنوان کرده است بیت کوین کف قیمتی خود را پیدا کرده و خود را برای شروع یک رالی صعودی آماده می‌کند. وی در توییتی نوشت:

مطابق انتظار من افزایش تقاضا در حوالی قیمت ۴۵,۰۰۰ دلار در صرافی‌ها اتفاق افتاده است. اکنون می‌توانیم خود را برای حرکت به سمت ۵۵,۰۰۰ دلار آماده کنیم.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته

مطابق نظر این تحلیلگر قیمت بیت کوین سقف پایین‌تری از سقف قبلی خود در ۵۵,۰۰۰ دلار و قبل از اصلاح مهم خود ایجاد کرده است. اگرچه دید بلند مدت به BTC همچنان صعودی است. وی افزود:

من فکر می‌کنم ما در ۲ هفته آتی شاهد افزایش قیمت بیت کوین باشیم. اما بعد از آن ریزش قیمتی به زیر ۴۲,۰۰۰ دلار و البته بالای ۳۰,۰۰۰۰ دلار محتمل خواهد بود تا ساختار نشان داده شده در شکل کامل شود.

نمودار بیت کوین تایم فریم هفتگی

این تحلیلگر در شکل بالا از نظریه امواج الیوت استفاده کرده است و مطابق آن بیت کوین اکنون در اواسط موج ۴ به سر می‌برد. این موج اصلاحی یکی از مجموع ۵ موج الیوت است. مطابق این تحلیل، ریزش قیمت به زیر سطح ۴۰,۰۰۰ دلار موج ۴ الیوت را کامل خواهد کرد و BTC را آماده موج نهایی و صعودی شماره ۵ خواهد کرد که می‌تواند قیمت بیت کوین را تا ماه جولای ۲۰۲۲ (تیر ۱۴۰۱) به بالای ۱۰۰,۰۰۰ دلار برساند.

پایان سال میلادی و تغییر شرایط

تحلیلگر دیگری با نام Light اعتقاد دارد که در نزدیکی سقف تاریخی قیمت بیت کوین نشانه‌های ضعف مشاهده شده بود که منجر به ایجاد فشار فروش و ریزش بازار شد.

زمانی که مردم شدیدا معتقد به صعود بودند، قیمت نتوانست ادامه روند صعودی خود را در پیش گیرد و سپس مجددا به زیر قله قیمتی بازگشت. در این حالت احتیاط ناظران تبدیل به سرخوشی از افزایش قیمت شد. ولی کسانی که غرق در این سرخوشی ناشی از ایجاد سقف‌های قیمتی جدید نشده بودند، به فروش میلیاردها دلار از موجودی بیت کوین خود در سطح ۶۰,۰۰۰ دلار روی آوردند.

نمودار بیت کوین تایم فریم روزانه

به عقیده این تحلیلگر افزایش فشار فروش در بازاری که ضعیف شده بود، منجر به ایجاد کندل روزانه قرمز ۱۰,۰۰۰ دلاری در نمودار BTC شد.

کاهش نقدینگی در بازار در نهایت منجر به کاهش ۲۵٪ قیمت شد که از قبل هم قابل پیش‌بینی بود. این اتفاق منجر به ایجاد ترس در بازار شد.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته

این تحلیلگر همچنین اضافه کرد فشار فروش فروکش کرده است و احتمالا باید منتظر خرید گسترده در ماه ژانویه (دی) باشیم.

بیت کوین پولبک ۳۵٪ را تجربه کرده است و به یک ناحیه تاریخی مهم رسیده است. خریداران آماده خرید شده‌اند و این خرس‌ها هستند که به زودی قدرت خود را از دست خواهند داد.

Light نتیجه گرفت در ماه آینده بازار احیای قیمتی قدرتمندی را از سر بگذراند زیرا فشار فروش از سمت معامله‌گران آسیایی با نزدیک شدن به ایام انتهایی سال میلادی کاهش خواهد یافت.

فشار فروش ایجاد شده از سمت آسیا بازار را هدایت کرده است. در پایان سال میلادی و همزمان با ایجاد محدودیت برای آن‌ها از سمت صرافی‌های هوبی و OKEx شرایط بهتر خواهد شد و سپس آسمان آبی (وضعیت خوب بازار) را شاهد خواهیم بود.

کف قیمتی دیگری برای بیت کوین در راه است؟

پیتر برنت معامله کننده کهنه کار و شناخته شده به حجم کم معالات بیت کوین اشاره کرد که می‌تواند منجر به اصلاحی عمیق‌تر و ساختن کف جدیدی برای BTC شود. به عقیده این تحلیلگر کف‌های کلیدی قیمت زمانی اتفاق می‌افتد که وحشت گسترده منجر به ایجاد فشار فروش می‌شود.

همانگونه که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، برنت با فلش‌های قرمز رنگ به حجم معاملات بالا همزمان با ریزش قیمت بیت کوین اشاره کرده است و با درج علامت ؟ به نظر می‌رسد که این شرایط را بار دیگر برای بیت کوین متصور شده است.

این تحلیلگر در پاسخ به یکی از مخاطبانش افزود فروش گسترده در اواسط یک چرخه صعودی الزاما اتفاق نمی‌افتد اما او انتظار دارد در یک بازار گاوی حجم زیادی از معاملات را شاهد باشد.

در آغاز این ماه این تحلیلگر در خصوص ایجاد الگوی دو قله به معامله‌گران هشدار داده بود. در حال حاضر بیت کوین در قیمت ۴۶,۰۹۱ دلار معامله می‌شود.

چشم‌انداز کنونی با شیوع سویه جدید ویروس کرونا به نام اومیکرون چندان مطلوب به نظر نمی‌رسد. با این حال بهتر است برای بررسی بهتر شرایط، نظرات سایر تحلیلگران را نیز مطالعه کنیم. بنجامین کوئن، تحلیلگر مطرح بازار نیز در هفته گذشته با به اشتراک گذاشتن تحلیل خود عنوان کرد که دوره‌های تثبیت قیمت بیت کوین طولانی‌تر شده است. وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی‌های مربوط به سقوط شدید قیمت بیت کوین محقق نخواهد شد عنوان کرد من فقط می‌خواهم واقع‌بین باشم و به مردم انتظارات واقع‌بینانه‌ای بدهم نه اینکه مدام منتظر رالی‌های دیوانه‌وار باشم که همه آنها را پیش‌بینی می‌کنند.

همچنین بر اساس گزارش قبلی میهن بلاکچین تحلیل‌گر مطرحی به نام مایکل فن ده پپه (Michael Van De Poppe) در توییتر خود اشاره کرده است که سلطه بیت کوین بر بازار کاهش یافته است. PlanB که مدل انباشت به جریان او در مورد بیت کوین شهرت جهانی دارد، در پایان هفته اعلام کرد هدف ۱۰۰,۰۰۰ دلاری که او در این مدل برای پایان سال ۲۰۲۱ متصور بود، بعید است محقق شود. با این حال پلن‌بی به پیش‌بینی خود پایبند است.

تحلیل شما از روند قیمت بیت کوین چیست؟ آیا با نظر این تحلیل‌گران مبنی بر اصلاح قیمت بیت کوین موافق هستید؟

نظر شما !!