آیا می شود با تبلیغ در صفحه اول قرار گرفت؟

گوگل ابزار قدرتمندی برای کسانی است که می‌خواهند ترافیک سایت خود را افزایش دهند. گوگل وب را کراول نموده و مفیدترین و مرتبط‌ترین صفحات را در هر موضوع برای کاربرانش می‌یابد. با چنین قدرت و نفوذ عظیمی قراردادن کسب و کار شما در صفحه اول گوگل ممکن است کمی مشکل به نظر برسد؛ اما از طریق تبلیغ گوگل یا هر نوع تبلیغ دیگری کسب و کارهای شما در رتبه‌های بالای نتایج جستجو قرار می‌گیرند.

آیا می شود با تبلیغ در صفحه اول قرار گرفت؟

چرا قرارگرفتن در صفحه اول گوگل مهم است؟

در دیجیتال مارکتینگ قرارگرفتن وب‌سایت کسب و کارهای کوچک و بزرگ در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل از اهمیت زیادی برخوردار است. روش‌های زیادی برای افزایش رتبه سایت شما وجود دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها استفاده از روش‌های مختلف تبلیغات است. با توجه به این که با کاهش رتبه گوگل، ترافیک و نرخ کلیک به سرعت کاهش می‌یابند، قبل از بررسی تاثیر تبلیغات بر افزایش رتبه گوگل به این موضوع می‌پردازیم که اصلا چرا قرارگرفتن در صفحه اول گوگل دارای اهمیت است.

 

قرار گرفتن در صفحه اول به معنای نرخ کلیک بسیار بالاتر است

این یک واقعیت است که صفحه اول گوگل بیشترین میزان ترافیک را به خود اختصاص می‌دهد؛ اما آیا می‌دانستید که تفاوت‌های قابل‌توجهی در نرخ کلیک نتایج بالا و پایین گوگل وجود دارد؟ یک مطالعه نرخ کلیک زیر را بر اساس موقعیت گوگل به صورت زیر نشان می‌دهد:

• نتیجه اول: نرخ کلیک 36.4%

• نتیجه دوم: نرخ کلیک 12.5%

​​• نتیجه سوم: نرخ کلیک 9.5%

CTR همچنان تا نتیجه دهم همچنان کاهش می‌یابد تا این که به 2.2٪ برای نتیجه دهم برسد (معمولا حداکثر 10 نتیجه در هر صفحه گوگل وجود دارد) که این نتایج در صفحات بعدی کاهش چشمگیرتری دارد.

 

قرار گرفتن در معرض نتایج فوری

کسب رتبه برتر در Google ممکن است منجر به برجسته‌شدن شما در یک موقعیت ویژه خصوصا موقعیت اول شود، کسب و کار شما را در معرض دید فوری قرار دهد و اعتبار شما را افزایش دهد.

 

سهم ترافیک موقعیت اول

مطالعه دیگری نشان داد که نتیجه اول در گوگل 33 درصد از ترافیک جستجو را به خود اختصاص می‌دهد. هر چقدر بتوانید وب‌سایت خود را در گوگل بیشتر نمایش دهید و به بالاترین سطح نزدیک‌تر باشید، اعتبار برند شما بیشتر خواهد بود.

 

رتبه‌بندی در صفحه اول گوگل چه سودی برای کسب و کار شما دارد؟

کسب رتبه برتر در گوگل می‌تواند به کسب و کار شما در دستیابی به اهداف زیادی کمک کند و درک این اهداف مهم است. برخی از این اهداف در این قسمت معرفی شده‌اند.

1. بیشتر در معرض دید قرار می‌گیرید

فرض کنید شما می‌خواهید فروشگاهی را راه‌اندازی کنید. برای این کار از بین جاده اصلی که از داخل شهر می‌گذرد یا یک خیابان فرعی آرام کدام را انتخاب می‌کنید؟ البته که جاده اصلی را. قرارگرفتن در صفحه اول گوگل مانند راه‌اندازی کسب و کار خود در شلوغ‌ترین جاده شهر است که 167 میلیارد جستجو در ماه را نمایش می‌دهد. هرچه افراد بیشتری وب‌سایت شما را ببینند، میزان شناخت از برند شما افزایش می‌یابد و برند مهم‌ترین چیز در ارائه محصول و خدمات است.

2. تعامل را افزایش می‌دهید

طبق گفته Adweek، 81٪ از خریداران قبل از خرید تحقیقات آنلاین انجام می‌دهند و گوگل برای این کار اولین گزینه محسوب می‌شود. با جعبه‌های پاسخ، بخش «افراد نیز می‌پرسند» و نتایج محلی که اطلاعات تماس، نقشه‌ها، بررسی‌ها، رتبه‌بندی‌ها و توضیحات را نشان می‌دهد، صفحه نتایج موتور جستجوی Google به تنهایی به مصرف‌کنندگان امکان می‌دهد حتی قبل از کلیک کردن، درباره کسب‌وکار شما بیاموزند، مقایسه کنند و با آن درگیر شوند.

4. ترافیک وب سایت را افزایش می‌دهید

تکه‌ها و جعبه‌های پاسخ تنها می‌توانند اطلاعات زیادی را ارائه دهند. با وجود این که یک صفحه نتایج موتور جستجو گاهی می‌تواند تمام اطلاعات مورد نیاز یک فرد را فراهم کند؛ اما هنوز تعدادی سؤال وجود دارد که باعث می‌شود افراد به ناچار روی یک وب‌سایت کلیک کنند. فراموش نکنید که اغلب قبل از اینکه یک فرد به مشتری تبدیل شود لازم است چندین تعامل با کسب و کار شما داشته باشد؛ بنابراین تعامل با وب سایت شما موضوع مهمی است.

بودن در صفحه اول گوگل باعث افزایش شدید ترافیک وب سایت شما می‌شود، از طرفی قرارنگرفتن در صفحه اول گوگل نیز یک عیب بزرگ دارد. صفحه اول گوگل حداقل 71 درصد از ترافیک وب را به خود اختصاص می‌دهد (برخی از منابع می‌گویند تا 92٪) و صفحه دوم فاصله زیادی با صفحه اول دارد و به 6 درصد کاهش می‌یابد. این کاهش شدید ترافیک وب نشانگر اهمیت صفحه اول گوگل است.

5. اقتدار صنعت خود را افزایش می‌دهید

قرارگرفتن در صفحه اول گوگل، مستلزم انجام تبلیغات صحیح و ایجاد منظم محتوای باکیفیتی است که به تشخیص گوگل نیازهای جستجوگرانش را برآورده می‌کند. این موضوع زمان می برد؛ اما افزایش ترافیک و اعتمادی که حاصل می‌شود ارزش سرمایه‌گذاری را دارد. برای تولید محتوای منظم در مورد کسب و کارتان، لازم است که درباره نیازهای مخاطبان هدف خود و همچنین آخرین به‌روزرسانی‌های مربوط به حرفه خود مطلع باشید. قرارگرفتن در صفحه اول گوگل مهم است؛ زیرا می‌تواند توسعه و نگهداری یک پایگاه دانش قوی را که کسب و کار شما می‌تواند محکم بر روی آن قرار گیرد تسهیل کند.

6. اعتماد کسب می‌کنید

الگوریتم گوگل برای تشخیص محتوای هرزنامه، مشکوک و بی‌کیفیت طراحی شده است. اگر دائماً در صفحه اول Google ظاهر می‌شوید، به این معنی است که Google شما را به‌عنوان منبع اطلاعاتی مطمئن می‌شناسد و مشتریان کسب‌وکارهایی را که گوگل به آنها اعتماد دارد بیشتر قبول دارند.

7. مخاطبان خود را می‌سازید

همانطور که در بالا ذکر شد، قرار گرفتن در صفحه اول گوگل مستلزم ایجاد محتوای باکیفیت است. این نوع محتوا هدیه‌ای است که شما آن را به مخاطبان گوگل می‌دهید. می‌توانید آن را تغییر کاربری داده و در کانال‌های مختلف بازاریابی از جمله رسانه‌های اجتماعی، ایمیل و تبلیغات پولی توزیع نمایید. تلاش‌های مبتنی بر محتوا از جمله تبلیغات متنی برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل مطالب بیشتر و فرصت‌های بیشتری را برای تعامل با مخاطبان هدف، افزایش سرنخ‌ها و حفظ برند شما در اختیارتان قرار می‌دهد.

آیا می شود با تبلیغ در صفحه اول قرار گرفت؟

8. چرخه فروش خود را تسریع می‌کنید

امروزه مصرف‌کنندگان گزینه‌های زیادی برای انتخاب دارند و به تمام اطلاعات و ابزارهای مورد نیاز برای کشف، بررسی و تصمیم‌گیری در مورد یک تجارت دسترسی دارند. این افراد برای شروع تحقیقات خود به گوگل مراجعه می‌کنند. قرارگرفتن در صفحه اول گوگل به شما کمک می‌کند تا از آن سرنخ‌های برتر برای سرعت‌بخشیدن به چرخه فروش خود استفاده کنید.

تبلیغات دیجیتال از استراتژی سئوی شما پشتیبانی می‌کند

به طور کلی، اکثر کارشناسان موافق هستند که تبلیغات آنلاین می‌تواند به نتایج SEO شما کمک کند. اغلب توصیه می‌شود که استراتژی بازاریابی متنوعی را اتخاذ کنید که شامل تاکتیک‌های مختلفی باشد. یکی از دلایل این امر این است که بهترین شیوه‌های سئو همیشه در حال تکامل هستند. گوگل به طور مکرر الگوریتم خود را به روز می‌کند و ممکن است شما هر از چند گاهی در رتبه‌بندی جستجوی خود با شکست مواجه شوید. این موضوع پس از تلاش‌های زیاد شما برای بهبود موقعیت خود در نتایج جستجوی گوگل ناامیدکننده است. از طریق گوگل ادز، شما موقعیت خود را حفظ خواهید کرد و از آنجایی که سئو و تبلیغات گوگل به گونه‌ای طراحی شده‌اند که متفاوت عمل کنند، اغلب می‌توانند مکمل یکدیگر باشند تا نتیجه بهتری ایجاد کنند.

تبلیغات کلیکی

به عنوان مثال سئو یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو به منظور ایجاد آگاهی و افزایش ترافیک در طول زمان ایجاد شده است و یک راه حل سریع یا یک شبه نیست. ممکن است چندین ماه طول بکشد تا از طریق سئو پیشرفت واقعی را در رتبه‌بندی خود مشاهده کنید؛ حتی اگر همه کارها را درست انجام دهید. در عین حال تبلیغات PPC و نمایشی ممکن است نتایج آنی بیشتری را به همراه داشته باشند. به ویژه تبلیغات گوگل برای ایجاد ترافیک زیاد در مدت زمان کوتاه بسیار عالی است. برای بهره‌مندی از PPC نیز لزوماً نیازی به داشتن یک وب‌سایت کامل ندارید؛ بلکه می‌توانید یک محصول، خدمات یا پیشنهاد ویژه را تبلیغ کنید.

PPC و سایر گزینه‌های تبلیغاتی فرصت‌های بیشتری را برای هدف قرار‌دادن مشتریان ایده‌آل و جمع‌آوری داده‌ها برای بهبود استراتژی شما ارائه می‌دهند. در واقع اجرای یک کمپین تبلیغاتی می‌تواند به شما کمک کند تا از سئوی خود بهره بیشتری ببرید. از این طریق شما فرصتی خواهید داشت که کلمات کلیدی را با پیشنهادات تبلیغاتی خود آزمایش کنید که این امر می‌تواند اطلاعات مورد نیاز برای سئوی بهتر در آینده را در اختیار شما قرار دهد. کلمات کلیدی تبلیغاتی با نرخ تبدیل بالاتر معمولاً به سئوی موثرتری تبدیل می‌شوند.

تبلیغات متنی

تبلیغات مبتنی بر محتوای متنی حتی می‌تواند به شما در بهبود تولید محتوای خود برای اهداف سئو کمک کند؛ به عنوان مثال شما می‌توانید چند عنوان مختلف تبلیغاتی را آزمایش کنید و در هنگام ایجاد برچسب‌های عنوان برای محتوای سئو تغییرات لازم را ایجاد کنید. به طور کلی با تبلیغات می‌توانید داده‌ها را سریع‌تر جمع‌آوری کنید و این موضوع می‌تواند حدس و گمان را از استراتژی سئوی شما خارج کند.

تبلیغات گوگل ادز

یک مطالعه گوگل نشان داد که تبلیغات پولی گوگل ادز برای برندهایی که نتایج جستجوی ارگانیک دارند معمولاً نرخ کلیک بالاتری به همراه دارد. با وجود این که نتایج SEO و Google Ads در SERPها به طور متفاوتی مشخص می‌شوند، اکثر کاربران توجه زیادی به نماد کوچک ad در نتایج جستجو نمی‌کنند. تنها چیزی که آنها به آن اهمیت می‌دهند این است که نام تجاری شما به طور برجسته نشان داده شود؛ بنابراین این موضوع نه تنها می‌تواند به ترافیک بالاتر منجر شود بلکه می‌تواند شهرت برند را نیز بهبود بخشد. اگر هدف اصلی شما مدیریت شهرت باشد، گوگل ادز می‌تواند تلاش‌های سئوی شما را نیز تکمیل کند. از آنجایی که هم بهینه‌سازی و هم تبلیغات به کسب‌وکار شما کمک می‌کنند تا در نتایج جستجو برجسته‌تر ظاهر شود، این دو تاکتیک می‌توانند با هم کار کنند تا هر گونه فشار منفی را به سمت پایین بکشند. اگر از SEO و Google Ads برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید، می توانید راه هایی برای تبدیل بحران روابط عمومی به مثبت پیدا کنید.

کیفیت پایین تبلیغات می‌تواند به سئوی شما آسیب برساند

در اینجا ذکر این نکته مهم است که PPC مستقیماً بر جایگاه شما در نتایج جستجوی ارگانیک تأثیر نمی‌گذارد. چند عامل غیر مستقیم وجود دارد که می‌تواند سئو و تبلیغات گوگل را به هم مرتبط کند. همانطور که قبلاً اشاره کردیم تبلیغات دیجیتالی که به خوبی طراحی شده و به خوبی مدیریت شوند معمولاً نتایج سئوی شما را بهبود می‌بخشند؛ اما زمانی که تبلیغات با معیارهای صحیح مطابقت نداشته باشند، سئوی شما ممکن است آسیب ببیند. داشتن یک تبلیغ با کیفیت پایین می‌تواند برای موقعیت شما در SERPها فاجعه باشد. بیایید ابتدا در مورد معنای این کمپین‌های تبلیغاتی گوگل صحبت کنیم.

امتیاز کیفیت Google Ads شما نشانگر خوبی از عملکرد تبلیغ شما است. تبلیغات گوگل با نمرات کیفیت پایین‌تر معمولاً برای کاربر نهایی ارتباط و ارزش کمتری دارند. چرا این موضوع از نظر سئو مهم است؟ برای این که یک تبلیغ با کیفیت پایین‌تر اغلب هزینه بیشتری برای اجرا دارد. گوگل می‌خواهد با ارزش‌ترین و مرتبط‌ترین راه حل‌ها را به کاربران وب نشان دهد. از آنجایی که تبلیغات نامربوط کمتر مورد کلیک قرار می‌گیرند، هزینه بیشتری نیاز خوهد بود تا Google بتواند هزینه اجرای آن تبلیغ را در نهایت جبران کند. زمانی که مجبورید برای کمپین‌های تبلیغاتی خود هزینه بیشتری بپردازید ممکن است بودجه کمتری برای اختصاص‌دادن به سایر فعالیت‌های بازاریابی داشته باشید. شاید برای کار نیاز باشد که شما استراتژی‌های سئوی داخلی و خارجی را کاهش دهید و این امر به SERP آسیب می‌رساند.

از طرفی این احتمال وجود دارد که تبلیغات با کیفیت پایین‌تر به اعتبار برند شما آسیب برساند. می‌دانیم که وقتی یک نام تجاری هم در تبلیغات و هم در نتایج جستجوی ارگانیک ظاهر می‌شود، احتمال کلیک روی تبلیغات بیشتر است؛ اما اگر تبلیغ آن چیزی را که کاربران انتظار دارند ارائه نکند، تبلیغات بدون کلیک باقی می‌مانند. این موضوع نه تنها به هدررفتن پول منجر می‌شود بلکه می‌تواند به دیدگاه مصرف‌کننده درباره تجارت شما نیز آسیب برساند.

این موضوع را می‌توان در مورد تبلیغاتی که دارای هدف‌گذاری کلمات کلیدی نامناسب یا نامربوط هستند نیز مطرح کرد. استفاده از کلمات کلیدی اشتباه در پیشنهادات تبلیغاتی شما می‌تواند باعث شود که محتوای شما در نتایج جستجویی که با مخاطبان هدف شما همسو نیستند نشان داده شود؛ در نتیجه ممکن است شما به طور کامل در آن جستجوها غایب باشید و فرصت‌های بزرگی را از دست بدهید.

علاوه بر این، شما نمی‌توانید داده‌های مورد نیاز برای کمپین‌های سئو موفق‌تر را جمع‌آوری کنید. PPC راهی برای جمع‌آوری سریع داده‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد و در مقابل، راه‌اندازی نادرست کمپین اطلاعاتی را که به دنبال آن هستید به شما نمی‌دهد؛ در نتیجه شما آمادگی کمتری برای شروع یک کمپین سئو خواهید داشت و از آنجایی که SEO برای نشان‌دادن نتایج زمان بیشتری لازم دارد ممکن است تا چند ماه دیگر متوجه اشتباه خود نشوید.

آیا تبلیغات کسب و کارها در سایت شما به سئو سایت شما آسیب می‌رساند؟

اگر هنوز به پاسخ ای سؤال نرسیده‌اید که آیا می شود با تبلیغ در صفحه اول قرار گرفت؟ ادامه مطلب را مطالعه فرمایید. بسیاری از صاحبان وب‌سایت‌ها و ناشران برای قراردادن تبلیغات در صفحات مختلف به پلت‌فرم‌های تبلیغاتی مانند AdSense یا راه‌حل‌های تبلیغاتی برنامه‌ریزی‌شده مانند قیمت‌گذاری هدر متکی هستند. وقتی این تبلیغات نمایش داده می‌شود یا توسط یک بازدیدکننده کلیک می‌شود به جای اینکه مالک سایت هر بار که روی تبلیغ PPC کلیک می‌شود هزینه‌ای بپردازد مقداری درآمد کسب می‌کند. این موضوع می‌تواند راهی مناسب برای صاحبان سایت برای کسب درآمد اضافی باشد. با این حال صاحبان وب‌سایت باید مراقب تأثیر این تبلیغات بر تجربه کاربر باشند. قراردادن تبلیغات بیش از حد در سایت شما میتواند برای چیدمان و سرعت بارگذاری سایت شما مضر باشد و این موضوع می‌تواند بسیاری از کاربران را ناامید کند. حتی اگر تبلیغات شما در بازدید آن‌ها تداخل ایجاد کند، ممکن است سایت شما را ترک کنند.

در سال 2021، گوگل Core Web Vitals را به عنوان معیارهای عملکرد سئو معرفی کرد که بر رتبه‌بندی SERP شما تأثیر می‌گذارد. Core Web Vitals سرعت دیده‌شدن یک صفحه، مدت زمانی که طول می‌کشد تا کاربر بتواند با صفحه ارتباط برقرار کند و ثبات بصری عناصر موجود در صفحه را اندازه‌گیری می‌کند. بر اساس این معیارها گوگل از وب‌سایت‌هایی که دارای تبلیغات بیش از حد هستند استقبال نمی‌کند. علاوه بر این تبلیغات نامناسب می‌توانند بر عملکرد شما تأثیر بگذارند.

با تماس با متخصصین تبلیغات می‌تواید بیاموزید که چگونه می‌توانید تنظیمات وب و تنظیمات تبلیغات وب‌سایت خود را بهبود بخشید. اگر از AdSense برای کسب درآمد از سایت خود استفاده می‌کنید، حتما قوانین گوگل را برای قرار دادن تبلیغات دنبال کنید تا از جریمه‌های احتمالی جلوگیری کنید.

تبلیغات بیش از حد می‌تواند به سرعت بودجه خزیدن مخصوص شما را برای عنکبوت‌های گوگل که مسئول خزیدن در وب‌سایت‌ها هستند مصرف کند. اگر از این بودجه برای تبلیغات روی صفحه بیش از حد استفاده کنید، کراولرها تسلیم شده و به سایت دیگری می‌روند. این موضوع به توانایی شما برای رتبه‌بندی در نتایج جستجو آسیب می‌رساند.

حتی اگر برای سایت‌های دیگر تبلیغات نکنید و تبلیغات مربوط به سایت خودتان باشد، همچنان باید مطمئن شوید که به تجربه کاربر لطمه وارد نمی‌شود. تبلیغات پاپ‌آپ مکرر یا میان‌افزارهای مزاحم (مثلاً پاپ‌آپ‌هایی که کل صفحه را پوشش می‌دهند) بازدیدکنندگان وب‌سایت به‌ویژه کسانی که از دستگاه‌های تلفن همراه استفاده می‌کنند را آزار می‌دهند. این موضوع می‌تواند بر همه چیز، از نرخ پرش شما تا زمانی که کاربران در سایت شما صرف می‌کنند و در نهایت روی سئوی شما تأثیر بگذارد. این لزوماً به این معنی نیست که شما هرگز نباید هر نوع تبلیغاتی را در وب سایت خود قرار دهید. اگر این کار را می‌کنید، باید مطمئن شوید که از آن‌ها کم استفاده می‌شود، با هدف کاربر مرتبط هستند و به راحتی بسته می‌شوند. این موضوع باعث ایجاد یک وب‌سایت سریع‌تر و سازگارتر با موبایل می‌شود که بیشتر معیارهای تجربه کاربر گوگل را دارا است.

آیا می شود با تبلیغ در صفحه اول قرار گرفت؟

جمع‌بندی؛ تبلیغات چگونه بر سئو تاثیر می‌گذارد؟ بستگی دارد.

اگر بخواهید از یک متخصص بپرسید که چگونه تبلیغات به صورت مستقیم بر سئو تأثیر می‌گذارد و آیا می شود با تبلیغ در صفحه اول قرار گرفت؟ احتمالاً به شما اطمینان می‌دهند که SEO و Google Ads مستقل از یکدیگر عمل می‌کنند و تبلیغات صحیح شما را به صفحه اول گوگل می‌برد. رتبه‌بندی جستجوی شما بر تجزیه و تحلیل Google Ads شما تأثیر نمی‌گذارد و همچنین نتایج تبلیغات شما ارتباط مستقیمی با SEO شما ندارد؛ اما راه‌های غیرمستقیمی وجود دارد که تبلیغات از طریق این راه‌ها بر استراتژی سئوی شما تأثیر می‌گذارد. همانطور که قبلا ذکر شد، تبلیغات نمایشی گاهی اوقات می‌توانند تجربه کاربر را مختل کنند. اگر مشتریان آن‌ها را به عنوان کیفیت پایین یا نامناسب تشخیص دهند، اعتمادشان نسبت به شما کاهش می‌یابد. اگر سایت شما مملو از تبلیغات باشد، ممکن است گوگل از کراول‌کردن سایت شما صرف‌نظر کند. در هر دوی این سناریوها، رتبه‌بندی شما تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

تبلیغات پاپ آپ نیز می‌تواند برای بسیاری از کاربران مشکل‌ساز باشد. این تبلیغات زمانی که به صورت مکرر ظاهر ‌شوند یا به گونه‌ای طراحی ‌شوند که بازدید‌کننده نتواند آن‌ها را به راحتی ببندد به تجربه کاربر و SEO شما آسیب خواهد رساند. در واقع تبلیغات بینابینی مزاحم یکی از عواملی است که گوگل در به‌روز‌رسانی الگوریتم خود از جمله به‌روزرسانی اخیر Page Experience مد نظر قرار داده است. این نوع تبلیغات به طور بالقوه منجر به رتبه پایین‌تر سایت شما در نتایج گوگل می‌شود؛ حتی اگر شما محتوای ارزشمند دیگری ارائه دهید.

حتی نمره کیفیت PPC شما می‌تواند تأثیری سینوسی بر سئوی شما داشته باشد. وقتی تبلیغات شما مرتبط یا مفید تشخیص داده نشود، هر کلیکی که در اوایل کمپین‌های خود انجام می‌دهید می‌تواند به اعتبار شما آسیب برساند؛ همچنین ممکن است شما برای اجرای یک استراتژی سئوی موفق پول زیادی را صرف تبلیغات با کیفیت پایین‌تر کنید؛ اما زمانی که کمپین‌های تبلیغاتی شما به درستی توسعه یافته و مدیریت شوند می‌توانند تأثیر مثبتی بر عملکرد سئوی شما داشته باشند. عملیات سئو به همراه تبلیغات پولی به شما امکان می‌دهد کمپین‌های قوی‌تری ایجاد کنید، رویکرد خود را متنوع کنید و شهرت برند خود را ارتقا دهید.

در پایان، همه چیز به جزئیات می رسد. آیا می شود با تبلیغات در صفحه اول قرار گرفت؟ بله؛ اما نه به طور مستقیم. اگر برای آموزش خود وقت بگذارید یا با متخصصان وی دیجیتال مارکتینگ vdigimarketing.com تماس بگیرید، مزایای استفاده از سئو و تبلیغات گوگل را با هم به حداکثر خواهید رساند.

نظر شما !!