ابزار جستجوی کلمات کلیدی | 7 ابزار کاربردی

مجتبی پورموسوی

مدت زمان
مطالعه این
مقاله
10 دقیقه

آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی,ابزار جستجوی کلمات کلیدی,انتخاب کلمات کلیدی 100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشینسئو

در جستجوی کلمات کلیدی اولین و مهم ترین فاکتوری که باید در نظر بگیرید، بروز بودن موتور جستجو آن است. ما به عنوان یک راهنمای کاربردی، اینجاییم که شما را در این زمینه راهنمایی کنیم. آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی برای موفقیت در بازاریابی اینترنتی همواره توصیه می شود. جستجوی کلمات کلیدی عضو جدایی ناپذیر هر استراتژی سئو و بهینه سازی موتورهای جستجو است و برای این کار، نیازی به صرف هزینه ی زیادی نیست. 

مسئله مهم برای بازاریابان، صاحبان وبسایت ها و سازندگان محتوا این است که جستجو برای کلمات کلیدی زمان زیادی می برد. اما این چیزی است که در میان صاحبان کسب و کار های کوچک و متوسط هم گسترش یافته است همانطور که داشتن یک وبسایت کاملا بهینه سازی شده در راه اندازی یک شرکت آنلاین ضرورت دارد.

در گذشته، برای پیدا کردن بهترین استراتژی عبارت کلیدی لازم بود ساعت ها وقت گذاشت. اما امروزه با توسعه ی ابزارها سرعت کار نسبت به گذشته بسیار سریع تر و آسان تر شده است. متاسفانه بیشتر این ابزارها برای همه به جز برند های بسیار معتبر و معروف بسیار گران و بیش از میزان بودجه ی آنها است.

برای اینکه همه چیز مقرون به صرفه باشد می توانید از ابزارهای جایگزین که ارزان قیمت یا کاملا رایگان هستند استفاده کنید. در ادامه 7 نمونه از این ابزار ها را معرفی می کنیم.

1- Ubersuggest

از Ubersuggest هم برای جستجوی محتوا می توان استفاده کرد و هم ابزاریست برای جستجوی کلمات کلیدی. با وارد کردن اصطلاح یا عبارتی کلیدی و انتخاب رسانه مورد نظر (مثل وب، تصاویر، یاهو) و تعیین اولویت زبانی، پلتفرم فهرستی از نتایجی که به موضوع مورد نظر شما مرتبط است به همراه تعداد دفعات جستجو ، CPC  (میزان هزینه به ازای هر کلیک)، و نرخ رقابت را بر حسب درصد به شما می دهد.

به عنوان مثال، جستجو برای “بازاریابی محتوایی” 913 نتیجه که حجم جستجوی 18,100تایی، CPC به ارزش 23.25$ و نرخ رقابتی 0.58 دارد، به دنبال خواهد داشت. در پایین صفحه نیز، شاهد کاهش متغیر ها و چگونگی تغییرات آنها هستیم. به عنوان مثال با جستجوی “تبلیغات وابسته”، تعداد دفعات جستجو برابر با 140، CPC به ارزش 4.70 دلار، و نرخ رقابت 0.36 را شاهد هستیم.

این ابزار احتیاجی به هیچگونه عضویت ندارد و برعکس Keyword Planner (که یک محدوده ای را نشان می دهد)، این ابزار تعداد دفعات واقعی جستجو و میزان رقابت را نشان می دهد.

2- Google Correlate

همه افراد مطالبی درباره Google Keyword Planner می دانند و احتمالا از آن استفاده می کنند، به این دلیل که این ابزار برای جستجوی گوگل، دقیق ترین ابزار پیشنهاد عبارت کلیدی در وب است. 

با این حال، ممکن است شما درباره Google Correlate چیزی نشنیده باشید. این ابزار، ابزاری مفید و موثر است که مکانیزم کار آن، مرتبط کردن جستجوها با اخبار داغ دنیای وب و دنیای واقعی است. این ابزار الگوهایی را ارائه می دهد که ممکن است شما هیچوقت متوجه وجود آنها نشده باشید و یا حتی این امکان را فراهم می سازد که بر اساس مدت زمان؛ چه کوتاه مدت و چه بلند مدت، مقایسه کنید. 

3- Keyword.Guru

آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی,ابزار جستجوی کلمات کلیدی,انتخاب کلمات کلیدی

یکی از مشهور ترین ابزار ها در تمام موتور های جستجوگر قدرتمند، Keyword.Guru است. Keyword.Guru ابزاری قدرتمند است که به صورت زنده جستجوها را دریافت کرده و این امکان را فراهم می سازد تا بدانید که در لحظه ای که شروع به تایپ کردن می کنید چه پیشنهادهایی وجود دارد. بنابراین شما می توانید ببینید که در هر لحظه مردم چه جستجوهایی انجام می دهند.

هیچگونه معیار مشخصی وجود ندارد اما هر کسی دوست ندارد که با اعداد کار کند. این ابزار نسبت به سایر ابزار های دیگر کمتر فنی است. اما وقتی بخواهید ببینید چه جستجوهایی فارغ از اطلاعات مرتبط، متداول هستند این ابزار به درد شما می خورد. البته این مسئله می تواند حتی برای جستجوکننده های پیشرفته عبارت کلیدی نیز جالب توجه باشد.

4- Soovle

ویژگی مشترک موتور های جستجوگر مانند گوگل، بینگ، یاهو، آمازون، ویکی پدیا و یوتیوب چیست؟ Soovle همه ی این موتور های جستجوگر را طوری پوشش می دهد که باعث می شود دیدگاه خوبی از اتفاقاتی که در کانال های مختلف می افتد داشته باشیم.

امکان جستجوی محتوای ویدئویی در یوتیوب، مقاله های آموزشی در ویکی پدیا و اطلاعات فروش در آمازون خصوصا برای نگاهی کلی به وضعیت کنونی جستجو در وب مفید است. Soovle عددی را برای هیچ یک از کلمات کلیدی تولید نمی کند، اما این فرصت را برای شما ایجاد می کند تا به سرعت از علایق مخاطب خود در میان صدها کانال با خبر شوید.

همانند Keyword.Guru ، Soovle هم این کار را در یک صفحه انجام داده و مدام در حال به روز سانی جستجو های زنده است.

5- Bulk Keyword Suggest Tool

بازاریابی اینترنتی,پیشنهاد کلمات کلیدی,یافتن کلمات کلیدی

Bulk Keyword Suggest Tool این امکان را برای شما فراهم می کند تا در میان نتایج پیشنهاد خودکار بینگ، آمازون و یوتیوب جستجو کنید. این ابزار توسط سئوچت (SEOchat) ساخته شده است و از شرایط درونی استفاده کرده تا دایره ی گسترده تری از عبارات برای استفاده کاربران بسازد.

این ابزار به سادگی قابل استفاده است، راحت خوانده می شود و برای جستجو بسیار سریع است. شما می تواند دو یا سه bulk advise را نصب کنید و با هم مقایسه کنید، سپس براساس نوع کلیک خود، نتایج خود یا فقط نتایجی که بسیار خاص و ویژه هستند را به اشتراک بگذارید.

و اما ابزار های رایگان (freemium):

1- Serpstat

Serpstat یک ابزار پیشرفته و تاثیرگذار در زمینه هک است. این ابزار نسخه هایی را که از 19 دلار در هر ماه شروع می شود خریداری کرده و این فرصت را به شما می دهد تا در تجارت خود رشد کنید. با این حال، نسخه ای رایگان نیز وجود دارد که با تکرارهای مختلف گوگل بر اساس نوع کشور کار می کند.

Serpstat میزان سختی عبارات کلیدی را برای هر جستجو محاسبه کرده و “عناصر خاص” (که هدف جستجو را به اطلاع ما می رساند) و دامنه های شبکه های اجتماعی که برای هر عبارت رنک گرفتند را نشان می دهد و فیلترهایی پیشرفته در جهت جستجویی بهتر برای هر عبارت کلیدی پیشنهاد می کند. همچنین این ابزار از معدود ابزارهایی است که در Yandex کار می کند.

نمودارهایی که با نوارهای میله ای ساده نمایش داده می شوند، کار را طوری ساده می کنند که با یک نگاه قابل فهم باشد. 

2- WordStream

WordStream یک مدل فریمیوم دارد و ابزار کامل آن حدود 260 دلار در هر ماه با یک گزینه ی تخفیف برای پرداخت سالانه همراه است. با این حال، این ابزار یک نسخه ی رایگان و محدود نیز دارد که من دوست دارم از آن استفاده کنم چون این امکان را می دهد تا صنعت خود را در صورت تمایل مشخص کنیم.

اگر عبارت کلیدی شما بسیار کلی بوده و در زمینه های غیرمرتبط می تواند اعمال شود، موضوع مذکور باعث می شود تا کار شما کمی آسان تر شود. همچنین می توانید براساس کشورتان مشخص کنید که این کار زمانی که نمی خواهید به طور خودکار آمریکاییان را مخاطب قرار دهد بسیار مفید است ( زیرا که خیلی از ابزار ها این کار را انجام می دهد چون بزرگترین بازار گوگل دست آمریکاست).

مطالب زیر را حتما بخوانید

6 نظر در مورد مقاله “ ابزار جستجوی کلمات کلیدی | 7 ابزار کاربردی ” ثبت شده است
 1. عالی بود ممنون خیلی استفاده کردیم واققعا دستتون درد نکنه

 2. برای زبان فارسی کدام یک از این ابزار بهتر است. اکثر این ابزار ها از زبان فارسی پشتیبانی نمی کنند.

 • درود بر شما

  سعی داریم تا ابزاری را برای پارسی زبانان فراهم کنیم …

 • با سلام من همه اینهارو تست کردم و فقط یکی دو تاشون فارسی رو جواب میداد .
  باز هم سپاس

 • سلام سپاس فراوان

 • عالی بود دنبال همچین ابزارای بودم

 • دیدگاهتان را بنویسید لغو پاسخ

  پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود

  نظر شما !!