اتفاقی عجیب در ترکیه؛ آب قابل اشتعال که از زمین می‌جوشد! (+عکس)

در تصاویر منتشر شده از این نقطه مشاهده شد آب گرمی که از زیر زمین خارج می‌شود قابل اشتعال است.

گفتنی است، پس از اعلام وضعیت اهالی روستا به مسئولان، تیم‌های اداره کل تحقیقات و اکتشافات معدنی استان دوزجه درخصوص آب‌های گازدار و قابل اشتعال تحقیق خواهند کرد.

نمونه برداشت شده از آب توسط تیم‌های تحقیقاتی به واحد‌های مربوطه ارسال می‌شود. علاوه بر این، تدابیر امنیتی در اطراف چاه اتخاذ شد.

دکتر حسن سوزبیلر رئیس مرکز تحقیقات و کاربرد زلزله دانشگاه دوکوز ایلول به خبرنگاران گفت که بر اساس اطلاعات کنونی، این روند با حفر یک چاه آرتزین از چند سال پیش آغاز شده است.

وی با بیان اینکه زیر زمین از زمان زلزله ۱۹۹۹ تحت فشار بوده است، گفت: ممکن است منابع طبیعی در زیر آب‌های زیرزمینی وجود داشته باشد، زیرا وقتی به داخل آب نگاه می‌کنیم گوگرد وجود دارد. اینجا مشکل متان است، یک محیط زمین شناسی وجود دارد ما الان بین دو گسل هستیم نیاز به تجزیه و تحلیل دقیق دارد، اما چیزی که در حال حاضر می‌توانیم بگوییم این است که یک رویداد طبیعی است.

دکتر سوزبیلر گفت: این وضعیت خطری ندارد، اما البته باید علت آن را بررسی کرد. باید مشخص شود که دقیقا چیست. فعلا نمی‌توان با این آب آبیاری کرد، زیرا گوگرد در آن وجود دارد.

یکی از مسئولان روستا با بیان اینکه این چاه آرتزین ۲۰ سال است که وجود دارد افزود: نزدیک به ۴ سال است شاهد این ماجرا بوده است و از آن زمان تحت کنترل ماست و این چیز جدیدی نیست.

منبع: فرارو


تماشاخانه


ببینید| کاغذ سفید در دست معترضان چینی به چه معناست؟
ببینید| کاغذ سفید در دست معترضان چینی به چه معناست؟

logo-vid


ببینید| نگاه متفاوت مجید واشقانی به فشاری که روی بازیکنان تیم ملی در جام جهانی بود


logo-vid
فیلم های دیگر

15 سال پیش در چنین روزی

نظر شما !!