اتفاق شوکه‌کننده برای داور مشهور انگلیسی/ مصر: کشوری که داورها از آن فرار می‌کنند

به گزارش “ورزش سه”، کلاتن‌برگ به مدت سیزده سال، از سال 2004 تا 2017، یکی از داوران لیگ برتر انگلیس بود و با قضاوت‌های خوبی که در این لیگ و همچنین در چمپیونزلیگ و دیگر رقابت‌های فوتبال اروپا داشت به عنوان یکی از بهترین داوران نسل خود شناخته می‌شد.

*کلاتن‌برگ: یکی از بهترین داوران اروپایی نسل خود
کلاتن‌برگ در سال 2016 در یک فصل هم در لیگ قهرمانان اروپا سوت زد و هم در مرحله پایانی رقابت‌های یورو. او در آن زمان یکی از مشهورترین داوران دنیای فوتبال بود. کلاتن‌برگ در سال 2017 انگلیس را ترک کرد و ریاست کمیته داوران فدراسیون فوتبال عربستان سعودی را به عهده گرفت و سپس در چند کشور دیگر در این پست انجام وظیفه کرد.

اما این داور انگلیسی در مصر شرایط عجیب و غریبی تجربه کرد. کلاتن‌برگ از ترس واکنش شدید هواداران مصری مجبور به فرار از این کشور شد. هوادارانی که توسط رئیس باشگاه زمالک تحریک شده بودند.

*اقدام ناجوانمردانه رئیس باشگاه مصری
منصور، رئیس باشگاه زمالک در مصر، در صحبت‌هایی جنجالی این داور انگلیسی را به روابط نادرست متهم کرد. این صحبت‌ها باعث شد سیلی از تهدیدها به سمت کلاتن‌برگ روانه شود و او که می‌ترسید جانش در مصر به خطر بیفتد مجبور به فرار از این کشور شد.

کلاتن‌برگ در دوران حضورش در کمیته داوران مصر با مشکلات دیگری هم روبه‌رو بود. در این کشور رقابت‌های حساس باشگاهی و دربی‌ها همیشه توسط داوران خارجی سوت زده می‌شود ولی او نمی‌توانست داوران اروپایی را به سفر به مصر برای قضاوت راضی کند. چرا که داوران اروپایی به دلیل اتفاقاتی که در گذشته در فوتبال مصر افتاده بود از سوت زدن در این کشور واهمه داشتند.

روزنامه الاهرام مصر در گزارشی می‌گوید کلاتن‌برگ با مسئولان فدراسیون فوتبال این کشور هم اختلافات زیادی داشت و حتی بعید نیست رئیس زمالک با تایید مدیران فدراسیون علیه او صحبت کرده باشد. فدراسیون فوتبال مصر هنوز رسما استعفای غیابی داور انگلیس را تایید نکرده است.

نظر شما !!