اختتامیه «هفتمین کنگره بین المللی شعر ایثار» در قزوین برگزار می‌شود

به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران از برگزاری اختتامیه هفتمین کنگره بین المللی شعر ایثار در روز دهم اسفندماه در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین با حضور شاعران برجسته ملی و بین المللی و خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران در استان قزوین خبر داد.

فرهاد مختاری، مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفتگو با خبرنگار فارس، گفت: هفتمین کنگره بین‌المللی شعر ایثار از آبان ماه سال جاری در دستور کار اداره کل امور هنری قرار گرفت و با آغاز به کار دبیرخانه و شورای سیاستگذاری فراخوان سراسری دعوت از شاعران منتشر شد و مورد استقبال اهالی شعر و ادب قرار گرفت.

مختاری افزود: با استقبال شاعران علاقه‌مند به حوزه ایثار و شهادت، ۱۲۳۶ اثر از ۳۹۱ شاعر به دبیرخانه ارسال شد. ضمن اینکه در این دوره شاهد آثار ارزشمندی از شاعران کشورهای اسلامی؛ لبنان، عراق، سوریه، هندوستان، تاجیکستان، افغانستان، پاکستان و یمن هستیم.

جانشین رئیس شورای سیاسگذاری و دبیر هفتمین کنگره بین‌المللی شعر ایثار تاکید کرد: همزمان با این رویداد فرهنگی و هنری برنامه‌های جانبی همچون «عصر شعر دانشجویی» در دانشگاه امام خمینی قزوین، «شب شعر خاتم سلیمانی» و محفل شعر شاعران با حضور شعرای بین المللی و ملی، محفل شعر فرهنگیان و دانش آموزان استان قزوین و محفل شعر بانوان برگزار شده و شب شعر و نشست صمیمی با منتخبین و برگزیدگان این کنگره با حضور شاعران و ادیبان برگزار می‌شود.

مدیرکل امورهنری بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان گفت: آقایان علیرضا قزوه، محمود اکرامی، مصطفی محدثی خراسانی، ایرج قنبری، عبدالرحیم سعیدی راد، بابک نیک طلب، مرتضی حیدری، مهدی مردانی و خانم فاطمه نانی زاد داوران این دوره کنگره شعر ایثار هستند و همچنین دبیر علمی کنگره، مصطفی محدثی خراسانی و دبیر بخش بین‌الملل، علیرضا قزوه هستند.

پایان پیام/


نظر شما !!