اختراع کمان هوشمندی که همیشه به هدف می‌زند!

به گزارش فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین و به نقل از آی‌ای، آیا تا به حال خواسته‌اید که یک تیرانداز ماهر باشید؟ اکنون فناوری می‌تواند به شما کمک شایانی کند. فقط اینکه پول نمی‌تواند این را برای شما فراهم کند، بلکه باید در ازای کار سخت و ساعت‌ها مهندسی هزینه آن را بپردازید که این همان کاری است که “شین وایتون” انجام داد.

“وایتون” که در کارولینای شمالی زندگی می‌کند، یک مهندس است و بیش از یک سال است که در کانال یوتیوب خود طراحی و ساخت چیزهای مختلف را آموزش می‌دهد. از کارهای او می‌توان به ساخت قلاب‌های سخت به محکمی فولاد، قفل ضد سرقت و یک دستگاه مو زن اشاره کرد.

“وایتون” اکنون از جدیدترین کار خود که یک کمان خودکار است که می‌تواند به سمت اهداف ثابت و متحرک هدف گرفته و به درستی به هدف بزند، رونمایی کرده است.

اگرچه فدراسیون جهانی تیراندازی با کمان نمی‌خواهد امثال “وایتون” در هیچ رویدادی شرکت داشته باشند، اما برای مهندسان و علاقه‌مندان به مهندسی، این کمان یک اثر هنرمندانه است.

“وایتون” می‌گوید، هفته‌های زیادی را صرف ساختن این کمان خودکار کرده است تا طوری عمل کند که تیر را با هدف تراز و سپس رها کند و هیچ هدفی از دست نرود.

برای کسی که تیراندازی با کمان انجام می‌دهد، فقط هم راستایی کمان و هدف کافی نیست. یک کماندار با در نظر گرفتن فاصله تا هدف، زاویه رهاسازی را تغییر می‌دهد، به طوری که تیر روی هدف بیافتد. بنابراین “وایتون” مجبور شد این برنامه را در عملکرد کمان خود برنامه‌ریزی کند که در این راه، کمان بارها و بارها هدف را از دست داد تا بالاخره موفقیت آمیز عمل کرد.

در نهایت “وایتون” با برطرف کردن نقص‌های این سیستم، برخی از وسایل اضافی را برای اصلاح آنها ایجاد کرد و نتیجه این کار یک کمان بی عیب و نقص شد که می‌تواند بدون هیچ خطایی به قلب هر هدف ثابت یا متحرکی شلیک کند.

گفتنی است که این کمان بدون وجود دوربین‌های فوق‌العاده قوی در کارگاه “وایتون” و یک چاپگر سه بعدی “Fuse ۱” که در ساخت ۹۰ درصد از نمونه‌ها مورد استفاده قرار گرفت، ساخته نمی‌شد.

انتهای پیام

نظر شما !!