ارسال پیامک تبلیغاتی هدفمند در پنل پیامکی به چه شکل است؟

ارسال پیامک تبلیغاتی هدفمند در پنل پیامکی

پنل پیامکی یکی از مهم‌ ترین بسترهایی است که این روزها مورد استفاده کسب و کارها قرار می‌گیرد. زیرا ارسال پیامک تبلیغاتی هدفمند، به شرکت‌های مختلف کمک می‌کند تا برند، اهداف، محصولات و خدمات خود را به طیف وسیعی از مشتریان معرفی کنند. برای مثال پنل اس ام اس ایده پردازان با ارائه پلن‌های مختلف شرایط ارسال تبلیغات پیامکی را برای کاربران آسان می‌کند. در این مطلب شما را با نحوه ارسال پیامک تبلیغاتی هدفمند آشنا می‌کنیم.

پیامک تبلیغاتی هدفمند چیست؟

پیامک تبلیغاتی هدفمند در پنل پیامکی

پیامک‌های تبلیغاتی در صورتی می‌توانند اثربخشی قابل توجهی داشته باشند که هدفمند باشند. همین نکته باعث شده که کسب و کارهای مختلف به مناسبت‌ها و دلایل گوناگون، متن پیامکی آماده کرده و به مشتریان خود ارسال کنند. اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که هر کسب و کاری که به واسطه ارسال پیامک تبلیغاتی در پنل پیامکی با افزایش تعداد مشتریان و سودآوری مواجه شده، حتماً تبلیغات هدفمندی را استفاده کرده است. در این روند، اگر مشتریان با کسب و کاری که پیامک هدفمند را ارسال کرده، آشنایی داشته باشند، بازخورد سریع تری و دقیق تری به کسب و کار نشان می‌دهند. این در حالی است که در صورت تجربه خرید مثبت، هدفمندی پیامک ارسال شده با پنل پیامکی نتیجه خوبی را به همراه خواهد داشت.

ارسال پیامک تبلیغاتی هدفمند در پنل پیامکی چگونه است؟

پیامک تبلیغاتی هدفمند یکی از سه نوع اس ام اسی است که کسب و کارها توسط پنل پیامکی ارسال می‌کنند. این نوع پیامک عموماً با پیش شماره‌های 1000، 2000، 3000 یا 5000 ارسال می‌شود. اما مهم ترین نکته درباره ارسال اس ام اس با پنل پیامکی، هدفمند بودن پیام‌هاست.

در این راستا باید متن دقیق و جذاب پیامک را برای مشتریان مشخصی ارسال کنید. بنابراین انتخاب مشتریان می‌تواند بر اساس چند معیار باشد. این معیارها عبارتند از:

  • رده سنی
  • جنسیت
  • محله
  • پیش شماره
  • شهر و استان
  • کد پستی
  • دکل
  • اصناف و مشاغل

روش ارسال پیامک تبلیغاتی هدفمند در پنل پیامکی

برای بررسی نمونه ای از ارسال پیامک تبلیغاتی هدفمند در پنل اس ام اس، می‌توانیم به یکی از خدمات پنل اس ام اس ایده پردازان اشاره کنیم. شما باید در پنل پیامکی ایده پردازان وارد شده و پلن مورد نظر خود را انتخاب کنید. چهار نوع پلن رایگان، برنز، نقره ای و طلایی با امکانات ویژه در اختیار شما قرار می‌گیرند. با انتخاب یکی از گزینه‌های بالا می‌توانید بانک شماره تماس مشتریان خود را محدود کنید. این در حالی است که امکان وارد کردن شماره تماس مشتریانی که خودتان در نظر دارید هم وجود دارد. با وارد کردن متن پیامک تبلیغاتی، تعیین زمان و زدن دکمه ارسال، کار فرستادن اس ام اس تبلیغاتی هدفمند انجام خواهد شد.

ارسال پیامک تبلیغاتی هدفمند در پنل پیامکی ایده پردازان

برای اینکه کار ارسال پیامک تبلیغاتی هدفمند به سهولت انجام شود، باید علاوه بر تعیین عوامل اصلی مانند متن پیامک و شماره تماس مشتریان، پنل پیامکی مناسبی را در اختیار داشته باشید که کاربرپسند بوده و کار ارسال کردن اس ام اس تبلیغاتی را برای شما آسان می‌کند. در این شرایط، پنل اس ام اس ایده پردازان که یکی از پیشروان عرصه سامانه‌های ارسال پیامک به حساب می‌آید، می‌تواند انتخاب درستی برای شما باشد. شما می‌توانید دموی این پنل را استفاده کنید تا از امکانات و بخش‌های مختلفی که در آن قرار دارند، مطلع شوید. بنابراین علاوه بر دیدن قابلیت‌های پنل اس ام اس ایده پردازان، کار با آن را یاد خواهید گرفت. در نهایت سراغ اصل موضوع می‌روید.

 

پیامک تبلیغاتی هدفمند در پنل پیامکی

برای ارسال پیامک تبلیغاتی هدفمند در پنل ایده پردازان، باید در این پنل عضو شوید تا امکان استفاده از قابلیت‌های مختلف آن بستر برای شما فراهم شود. پیش از اینکه اقدامات مربوط به ارسال پیامک تبلیغاتی هدفمند را انجام دهید، باید بانک اطلاعات تماس مشتریان را آماده کنید. بنابراین به طور دقیق می‌دانید که کدام یک از مخاطبین، گیرنده پیامک تبلیغاتی هدفمند شما خواهند بود. پیام شما می‌تواند تنها یک گیرنده پیام داشته باشد، یا لیستی از مشتریان به عنوان مخاطبین شما انتخاب شوند. اگرچه شما می‌توانید شماره تماس‌ها را به صورت دستی وارد کنید. این در حالی است که قابلیت سفارش لیست سیاه هم برای شما وجود دارد.

پس از آن باید متن خود را در محل مشخص شده وارد کنید. باید توجه داشته باشید که متن پیامک تبلیغاتی مشخصات ویژه ای دارد. برای اینکه متن با کیفیت بالایی تولید کنید، بهتر است از کپی رایتری با تجربه کمک بگیرید. در نهایت نوبت به انتخاب زمان ارسال پیام هدفمند شما می‌رسد.

نکات مهم درباره ارسال پیامک تبلیغاتی هدفمند

با توجه به اینکه مشتریان هر روزه تعداد گوناگونی پیامک تبلیغاتی دریافت می‌کنند، شما باید پیامک خود را به نحوی آماده کنید که مشتریان نه تنها با اشتیاق پیامک را باز کرده و آن را مطالعه کنند، بلکه اقدامات لازم را با توجه به (CTA) انجام دهند. با ارسال کردن پیامک هدفمند برای تبلیغات، می‌توانید شاهد افزایش تعداد مشتریان و میزان فروش محصولات و خدمات خود باشید. اما باید به این موضوع دقت داشته باشید که بررسی تمام جوانب پیامک تبلیغاتی لازم است. انتخاب متن، مشتریان معین و زمان ارسال به شما کمک می‌کنند که بیشترین بازده را از این روال دریافت کنید.

 

نکات مهم ارسال پیامک تبلیغاتی هدفمند با پنل پیامکی

شاید بسیاری از افراد پیامک تبلیغاتی هدفمند را با پیامک انبوه اشتباه بگیرند. باید بگوییم که کسب و کارها برای ارسال پیامک انبوه به نوع مشتریان توجه نمی‌کنند اما در مورد پیامک‌های هدفمند، انتخاب مشتریان هم به صورت هدفمند انجام می‌شود. برای مثال ممکن است پیامک هدفمند فقط به یک گروه سنی مشخص، آقایان، خانم‌ها یا افراد یک منطقه ارسال شود بنابراین نه تنها انتخاب متن، بلکه انتخاب مشتریان هم هدفمند و به دقت انجام خواهد شد.

نتیجه گیری

در این مطلب توضیح دادیم که پیامک تبلیغاتی هدفمند، نوعی پیامک است که توسط پنل اس ام اس به مشتریان ارسال می‌شود. همانطور که از اسمش برمی‌آید، این پیامک هدفمند است. نه تنها متن آن، بلکه انتخاب مشتریان هم به صورت دقیق و هدفمند انجام می‌شود. به این ترتیب نیاز است از پنلی کاربرپسند با قابلیت‌های لازم استفاده کنید. در این راستا متن پیامک را می‌نویسید، سپس شماره تماس‌ مشتریانی را که مد نظر دارید، انتخاب می‌کنید. پس از تعیین زمان، دکمه ارسال را می‌زنید تا پیامک برای افراد منتخب فرستاده شود.

نظر شما !!