از تصفیه آب‌های سطحی و زیر زمینی تا بازیافت آب برج خنک کننده

 به گزارش فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین با حضور دکتر محمدعلی زلفی گل وزیر علوم تحقیقات و فناوری و دکتر پیمان صالحی معاون پژوهشی وزیر علوم از ۳ دستاورد شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری سازمان پژوهش‌های علمی و  صنعتی ایران رونمایی شد.

جزئیات این دستاوردها به این شرح است:

دستگاه تصفیه آب و فاضلاب مجهز به فیلتر سرامیکی پیشرفته

این سیستم با توانایی حذف و کدورت و آلودگی‌های آب‌ها و فاضلاب‌ها دارای ویژگی‌هایی چون مقاومت در برابر سیستم‌های اسیدی و بازی، سازگاری با سیستم‌های پیش تصفیه، رسوب و لخته سازی و همچنین طول عمر مفید زیاد با دیگر سیستم‌های فیلتراسیون است.

از جمله کاربردهای این سیستم تصفیه آب‌های زیر زمینی و سطحی، پیش تصفیه و آماده سازی آب دریا، جدا سازی فلزات سنگین از آب‌های سنگین و آب‌های زیر زمینی، سطحی و آب‌های شور و کاهش BOD و COD در فاضلاب شهری،  پساب صنعتی و آب‌های سطحی است.

رونمایی از یکی دیگر از شرکت‌های دانش بنیان مستقر در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی در حوزه صنعت هوایی از دیگر برنامه‌های این مراسم است.

این شرکت از دو اقدام خود با حضور وزیر علوم رونمایی کرد که شامل این موارد می‌شود:

اخذ مجوز سازمان طراحی از سازمان هواپیمایی کشوری ایران برای متعلقات موتورهای جت هواپیماهای مسافربری

راه اندازی مرکز تعمیرات تخصصی متعلقات موتور هلی کوپترهای فعال در بخش امداد هوایی با مجوز سازمان هواپیمایی کشوری

دستگاه تصفیه و پالایش مذاب سیلیکون با استفاده از روش‌های اکسیداسیون ترکیبی از دیگر محصولات این پارک است.

در این مراسم از تجهیزاتی که برای یکی از کارخانه‌ها ساخته شده است، رونمایی شد. این کارخانه اولین تولید کننده سیلیکون در خاورمیانه است.

این شرکت دانش بنیان سیستم تصفیه و باز فراوری آب دور ریز برج‌های خنک کننده و تصفیه و پالایش مذاب سیلیکون را طراحی کرده و ساخته است.

با انجام این طرح بیش از ۲۰۰ هزار متر مکعب در سال در مصرف آب صرفه جویی خواهد شد.

در حال حاضر تمامی نیروگاه‌ها، پتروشیمی‌ها  و پالایشگاه‌ها و کارخانجات فولاد دور ریز آب در برج‌های خنک کننده دارند که با این تکنولوژی می‌توان در مصرف آب در بخش صنعت صرفه جویی کرد.

به گزارش فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، در این مراسم همچنین هیات همراه وزیر علوم از محصول “نانو نی ” به عنوان یک فیلتر بسیار سبک و قابل حمل بازدید کردند.

با استفاده از این فیلتر قابل حمل می‌توان در مسافرت و یا کمپ به طور مستقیم از آب دریاچه و یا آب در محفظه استفاده کرد.

استفاده از آب گل آلود با این نی از ویژگی‌های بارز این محصول به شمار می‌رود.

این محصول امکان چند بار استفاده را دارد.

انتهای پیام

نظر شما !!