از رویای موفقیت تا خداحافظ سایپا! / نکاتی در حاشیه آخرین روز مربیگری محمود فکری

به گزارش “ورزش سه”، کاپیتان و چهره مورد علاقه بسیاری از هواداران استقلال در دهه 1380 در دوران مربیگری شرایط متفاوتی با دوره بازیگری اش دارد. او در زمان بازیگری یک بازیکن تقریبا تک باشگاهی محسوب می‌شد که سالیان طولانی با استقلال درخشید و در آنجا بازوبند را به دست کرد و در نهایت با پیراهن آبی‌ها از فوتبال بازنشسته شد.

در مربیگری اما شرایط برای او کاملا متفاوت است. محمود فکری در باشگاه‌های مختلفی عضویت داشته و اگرچه یکبار با نفت مسجدسلیمان از لیگ یک به لیگ برتر صعود کرد، اما کارش با اکثر آنها به سرانجام نرسیده است. از آلومینیوم اراک گرفته تا نساجی و استقلال. در این بین شرایط نساجی کمی متفاوت با سایر تیم‌ها است. فکری با حضور در نساجی جان تازه‌ای به این تیم داد و نتایج‌ فوق‌العاده‌ای با آنها گرفت. تا آنجا که باشگاه استقلال تصمیم به جذب او در فصل بعدی گرفت. اما این جدایی کاملا به ضرر کاپیتان آبی ها تمام شد که به خانه‌اش بازگشته بود، چه مالی وچه اعتباری که او را از یک گزینه همیشگی تبدیل به یک مهره مورد استفاده قرار گرفته شده کرد.

با عبور از تجارب فکری امسال در سایپا به دنبال بازگشت به سطحی بود که خود را به آن متعلق می‌بیند. بنابراین به باشگاهی رفت که با وجود حضور در لیگ یک اعتبار و آبروی نسبتا خوبی در فوتبال ایران دارد و به نظر این شرایط را داشت که یک اتفاق خوب رقم بخورد. چه برای سایپا که به دنبال بازگشت به لیگ برتر بود و چه برای محمود فکری که به خاطر اعتبارش می‌جنگید.

از جزییات ماجرا خبر نداریم اما بعد از عبور از سختی‌های ابتدای فصل و تغییر شرایط و نتایج نسبتا خوب سایپا و حضور این تیم در جمع مدعیان در فصلی که شمس آذر با نتایج عجیب در رتبه اول یکه تازی می‌کند، رابطه فکری و مدیران باشگاه روبه تیرگی رفت و در نهایت بعد از بازی پرماجرا با استقلال خوزستان که به تساوی دو بر دو انجامید، مدیران باشگاه حکم اخراج فکری را با جابه جایی او با دستیار سابقش مهدی حسینی نسب اجرایی کردند. حالا روی نیمکت سایپا مربی‌ای می‌نشیند که به عنوان دستیار با فکری وارد مجموعه سایپا شده اما پس از اختلاف با سرمربی و در شرایطی که به عنوان مدیرفنی برگزیده شده بود، با ادامه مشکلات جای سرمربی سابقش را گرفت. در حالی که کدورتی عمیق بین طرفین رخ داده و دیگر خبری از دوستی‌های ابتدای همکاری این دو مربی نیست.

در عین حال محمود فکری هم که با وجود اخراج به عنوان یک مربی تیم را ترک کرده،‌فعلا ساکت است اما هیچ بعید نیست که خیلی سریع سکوت خود را شکسته و حرف‌های جدید و جالبی از دوران کارش در سایپا و دلایل پایان حضورش در این باشگاه به زبان بیاورد. از این به بعد همه چیز وابسته به نتایج و عملکرد سرمربی جدید سایپا است که باید بار سنگین مسئولیت یک مربی سرد و گرم چشیده را به دوش بکشد.

این عکس‌ها مربوط به آخرین روز کاری محمود فکری در باشگاه سایپا در بازی مقابل استقلال خوزستان است. یک مربی کنار خط که مثل همه علاقه‌ زیادی به موفقیت داشت اما حالا تیمی که شانس خوبی برای صعود به لیگ برتر دارد را تحویل داده و آینده‌اش را باید در جایی دیگر جست و جو کند.

نظر شما !!