استقلال دربی را می‌برد، کارمان راحت‌تر بود/ صحبت‌های روانخواه قبل از تقابل بزرگ با استقلال

به گزارش “ورزش سه”، پارس جنوبی جم عصر روز شنبه در چارچوب مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی، میزبان استقلال خواهد بود. یکی از تقابل‌های ویژه این مسابقه بدون شک حضور امیدرضا روانخواه، ستاره سابق استقلال روی نیمکت پارس جنوبی به‌عنوان سرمربی است.

روانخواه که انگیزه زیادی برای نشان‌دادن توانایی‌های فنی خود در این مسابقه بزرگ دارد، در گفت‌وگو با خبرنگار ما درباره شرایط تیمش قبل از دیدار با استقلال بیان کرد: «بعد از سه هفته کاری که در خدمت پارس جنوبی هستم، هفته قبل در لیگ دسته‌اول بازی خیلی خوبی را مقابل حریف باشخصیت و قدرتمندی مثل استقلال ملاثانی انجام دادیم و بردیم تا با روحیه خوبی به مصاف استقلال در جام حذفی برویم.»

او ادامه داد: «روبه‌روی حریف باشخصیت و آماده‌ای قرار می‌گیریم و این انگیزه ما را بیشتر می‌کند. همه می‌دانیم جامعه فوتبال که بخش اعظمی از آن‌ها طرفدار باشگاه محبوب استقلال هستند و خودم هم سابقه بازی‌کردن در این تیم را دارم، انتظار دارند که فردا بازی به نفع استقلال باشد؛ ولی مجموعه پارس جنوبی و هواداران و مردم جم هم یک دیدگاه نسبت به این بازی داریم. تمام تلاشمان را می‌کنیم که دیدگاه و باور خود را در زمین به نمایش بگذاریم و بتوانیم حریف قابل احترامی برای تیم بزرگ استقلال باشیم. با انگیزه‌ای که در بازیکنانم دیده‌ام، فکر می‌کنم این اتفاق می‌افتد.»

سرمربی پارس جنوبی همچنین گفت: «جدا از هر نتیجه‌ای که رقم بخورد، می‌خواهیم نشان بدهیم که تیممان چه پتانسیل خوبی دارد و چه بازیکنان و مجموعه قابل احترامی داریم. در هر صورت، با اینکه برای حریفان احترام قائلیم، ولی امیدوارکننده بازی را شروع می‌کنیم. هر اتفاقی بیفتد، مطمئن هستم آخرش برای شخصیت باشگاه ما خیلی خوب خواهد بود.»

روانخواه درباره اینکه استقلال بعد از باخت در دربی به مصاف پارس جنوبی می‌رود، تأکید کرد: «از دیدگاه من استقلال همین الآن هم آماده‌ترین تیم ایران است و باختن در دربی با نتیجه یک بر صفر، چیزی از ارزش‌های این تیم کم نمی‌کند. اما مسئله این است که اگر استقلال دربی را می‌برد، کار برای ما راحت‌تر می‌شد. تمام انگیزه‌اش برای قهرمانی لیگ برتر بود. اما الآن دیگر خود استقلال در لیگ تصمیم‌گیرنده و تعیین‌کننده نیست و سرنوشت لیگ دست تیم‌های دیگر است. فکر می‌کنم استقلال به همین خاطر با انگیزه زیادی برای حذفی می‌آید. در هر صورت، پرسپولیس هم در جام حذفی حضور دارد و مطمئناً در این تورنمنت تلاش می‌کنند. استقلالی‌ها از نظر انگیزشی برای بازی فردا چیزی کم ندارند.»

سرمربی پارس جنوبی درباره غایبان تیمش برای بازی فردا تأکید کرد: «محروم نداریم، اما یک بازیکن ما مصدوم است که بازی قبل هم عملکرد خوبی داشت. به‌خاطر مصدومیت، میلاد تقیان را از دست دادیم. با این حال، تیم ما با شرایطی که نسبت به استقلال داریم، صحبت از مصدومیت به درد ما نمی‌خورد. تیم ما یک تیم کامل است و بهانه‌ای نیست. فکر می‌کنم داشته‌هایمان را با همین تیم می‌توانیم ارائه بدهیم.»

روانخواه در پاسخ به این پرسش که چه انتظاری از هواداران پارس جنوبی در بازی با استقلال دارد، گفت: «واقعیت این است که انتظاری از هواداران نداریم. آن‌ها سراسر احترام و محبت نسبت به ما داشتند. هواداران از ما انتظار دارند که هرچه داریم در زمین بگذاریم و این کار را می‌کنیم. همه اعضای تیم در جایگاهی نیستند که انتظاری از تماشاگران داشته باشیم. همین که به ورزشگاه می‌آیند و ما را تشویق می‌کنند، باعث دلگرمی ما است.»

او در پایان افزود: «جدا از هر نتیجه‌ای، دوست داریم یک بازی خوب و باکیفیت داشته باشیم. دوست دارم اتفاقاتی که در این بازی می‌افتد، منافع باشگاه پارس جنوبی را تأمین کند. منافع همیشه نتیجه نیست. اینکه بدانیم بودن پارس جنوبی در لیگ برتر و سطح اول فوتبال و حتی همین لیگ یک چه کمکی می‌تواند به استعدادهای این منطقه کند و چه مزیت‌هایی برای شهرستان جم دارد. باید از این موضوع استفاده کنیم تا این تیم پایدار باشد و در این سطح و بالاتر حضور داشته باشد.»

نظر شما !!