اعلام مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا/ تقابل نماینده چهارم ایران با قهرمان امارات و نوراللهی

به گزارش “ورزش سه”، در شرایطی که تنها چند روز از برگزاری دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا در سال 2022 می گذرد، باشگاه ها در هفته های پایانی لیگ های داخلی، در پی کسب سهمیه برای فصل جدید بزرگترین تورنمنت باشگاهی در قاره آسیا هستند که با فرمت جدیدی برگزار خواهد شد.

فصل بعدی قرار است از پاییز امسال تا بهار سال بعد ادامه داشته باشد. برخلاف فصول قبل که در یک سال تقویمی میلادی برگزار می شد، دوره جدید لیگ قهرمانان آسیا در فصل 2023 – 2024 برگزار می شود. یعنی همزمان با تقویم لیگ های داخلی کشورهای غرب آسیا از جمله ایران.

هر چند که کنفدراسیون فوتبال آسیا هنوز به صورت رسمی سهمیه کشورها در فصل آینده این پیکارها را اعلام نکرده اما طبق آخرین رتبه بندی صورت گرفته توسط وب سایت فوتی رنکینگز، ایران دارای 3 سهمیه مستقیم و یک سهمیه غیرمستقیم است. استقلال و نساجی سهمیه های مستقیم را کسب کرده اند، سهمیه مستقیم سوم به قهرمان امسال لیگ برتر می رسد و سهمیه چهارم که باید راهی پلی آف شود، نصیب قهرمان جام حذفی می شود.

چنانچه استقلال موفق به کسب مجوز آسیایی نشود، سهمیه مستقیم این تیم به نائب قهرمان لیگ امسال می رسد. اگر استقلال امسال دوم شود، این سهمیه به تیم سوم لیگ می رسد. اگر استقلال جام حذفی امسال را از آن خود کند و با علم به اینکه آبی ها مجوز آسیایی کسب نکرده باشند، در نتیجه سهمیه آخر فوتبال ایران به تیم چهارم لیگ خواهد رسید.

حالا رسانه های اماراتی از مشخص شدن برخورد تیم های حاضر در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا خبر می دهند. جایی که نماینده چهارم فوتبال ایران باید در دور دوم این مرحله حاضر شود و اگر شگفتی در دور نخست رخ ندهد، شباب الاهلی حریف تیم ایرانی خواهد بود.

رسانه های اماراتی اعلام کرده اند که دور نخست مرحله پلی آف بدین صورت و به صورت تک بازی برگزار می شود:
* بازی اول: الشارجه امارات – الوحدات اردن 
* بازی دوم: شباب الاهلی – العهد لبنان 
* بازی سوم: السیب عمان – نوف باخور ازبکستان 
* آلمالیق ازبکستان – باشوندارا کینگز بنگلادش

دور دوم این پیکارها نیز در یک مسابقه و به شرح زیر به انجام خواهد رسید تا تیم های برنده راهی مرحله گروهی شوند:
* الفیحاء عربستان – برنده دیدار اول
* نماینده چهارم ایران – برنده دیدار دوم
* العربی قطر – برنده دیدار سوم
* الوکره قطر – برنده دیدار چهارم

در نهایت چهار تیمی که موفق به حضور در مرحله گروهی شوند، به همراه 16 تیم دیگر در 5 گروه تقسیم می شوند.

نظر شما !!