افشاگری عجیب از دوربین آیفون ۱۵ پرومکس

به نظر می‌رسد اپل می‌خواهد از سنسور دوربین پیشرفته‌تر سونی IMX۹۰۳ در آیفون ۱۵ پرو مکس استفاده کند.

به نظر می‌رسد اپل می‌خواهد تغییرات بزرگی در دوربین گران‌ترین آیفون ۲۰۲۳ اعمال کند. پس از انتشار شایعات مبنی بر استفاده از دوربین پریسکوپی در آیفون ۱۵ پرو مکس، حالا شایعه‌ای جدید می‌گوید اپل در این گوشی هوشمند از یک دوربین ۴۸ مگاپیکسلی جدید سونی استفاده می‌کند که اندازه سنسور بزرگ‌تری نسبت به دوربین آیفون ۱۴ پرو مکس دارد.

اپل سال گذشته میلادی بالاخره تصمیم گرفت از دوربین با رزولوشن بالاتر در آیفون‌ها استفاده کند. کوپرتینویی‌ها به‌جای دوربین ۱۲ مگاپیکسلی، برای مدل‌های پرو و پرو مکس به سراغ سنسور ۴۸ مگاپیکسلی رفتند. حالا یکی از منابع دنیای فناوری مدعی شده است که اپل رزولوشن دوربین آیفون ۱۵ پرو مکس را افزایش نمی‌دهد، اما باید منتظر سنسور پیشرفته‌تری باشیم.

آیفون ۱۵ پرومکس

دوربین ۴۸ مگاپیکسلی جدید سونی در آیفون ۱۵ پرو مکس

طبق توییت Ice Universe، اپل برای آیفون ۱۵ پرو از سنسور دوربین پیشرفته‌تر سونی IMX۹۰۳ استفاده خواهد کرد. به گفته این منبع، اندازه سنسور این دوربین نزدیک به ۱ اینچ خواهد بود که اگرچه نسبت به نسل قبلی بزرگ‌تر است، اما همچنان از پرچمدارهایی مانند شیائومی ۱۳ اولترا کوچک‌تر است.

به نظر می‌رسد اندازه سنسور دوربین اصلی آیفون ۱۵ پرو مکس برابر ۱/۱.۱۴ اینچ است، درحالی‌که اندازه سنسور آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس به ۱/۱.۲۸ اینچ می‌رسد. با این تغییر اندازه، انتظار می‌رود که ماژول دوربین آیفون ۱۵ پرو مکس بزرگ‌تر از گذشته باشد که البته اکثر شایعات هم به چنین موضوعی اشاره می‌کنند.

در کنار دوربین اصلی جدید، همانطور که گفتیم احتمالاً در قدرتمندترین و گران‌ترین گوشی ۲۰۲۳ اپل از دوربین پریسکوپی با حداکثر زوم ۶ برابری استفاده خواهد شد که می‌تواند با بهترین دوربین‌های اندرویدی در این زمینه رقابت کند.

با توجه به اینکه چندین ماه تا معرفی سری آیفون ۱۵ فاصله داریم، همچنان باید منتظر انتشار گزارش‌ها و شایعات بیشتر درباره آن‌ها باشیم.

منبع: دیجیاتو

نظر شما !!