انیمیشن برادران سوپرماریو با دوبله دیجیتون

انیمیشن برادران سوپر ماریو در سال 2023 اکران شد و توانست فروش بسیار خوبی داشته باشد. تاکنون فیلم‌ها و انیمیشن‌های بسیاری بر اساس بازی‌های محبوب ساخته شده است اما بیشتر آن‌ها با شکست مواجه شده اند. کمپانی سازنده بازی برادران سوپر ماریو یا همان قارچ خور، شرکت بازی‌سازی نینتندو است. نینتندو قبل از این انیمیشن، دوبار اجازه ساخت محتوایی بر اساس این بازی را به کمپانی‌های دیگر داده بود. یک بار به صورت لایو اکشن و یک بار به صورت انیمه، از داستان برادران سوپر ماریو الهام گرفته شده بود. این بار نینتندو قانع شد تا ایده ساخت یک انیمیشن جذاب و باکیفیت را از طرف کمپانی یونیورسال پیکچرز قبول کند.

انیمیشن برادران سوپرماریو با دوبله دیجیتون

داستان انیمیشن برادران سوپرماریو، نجات‌دهندگان تسلیم نشدنی

 داستان انیمیشن برادران سوپر ماریو از جایی شروع می‌شود که لوئیجی و ماریو به تازگی شرکت دو نفره لوله کشی خود را تاسیس کرده‌اند، به دنبال پیدا کردن مشتری هستند. چیزی که در این بخش از انیمیشن توجه افراد را جلب می‌کند این است که هیچ کس آن‌ها را باور ندارد و آن‌ها برای اثبات خود مصمم هستند.

زمانی که ماریو و لوئیجی، برادران سوپرماریو، به شهر بروکلین می‌روند تا نشتی بزرگ آب را تعمیر کنند، یک لوله عجیب و مکنده آن‌ها را به داخل کشیده و هرکدام را به دو شهر متفاوت می‌برد. لوئیجی به دارک لندز فرستاده می‌شود و به اسارت لاک پشتی به نام باوزر درمی‌آید. در سمت دیگر ماریو را می‌بینیم که به سرزمین قارچ‌ها رفته و با پرنسس پیچ ملاقات می‌کند. آن‌ها تصمیم می‌گیرند تا با هم متحد شوند و علیه باوزر مبارزه کنند.

 ماریو و پرنسس پیچ برای به دست آوردن ارتش به پادشاهی جنگل می‌روند و از پادشاه آن‌جا، کرانگی کونگ، درخواست ارتش می‌کنند. پادشاه به شرطی موافقت می‌کند که ماریو بتواند پسر قهرمانش را در رینگ مبارزه شکست دهد. بعد از پیروزی ماریو، آن‌ها به سمت قلعه باوزر حمله می‌کنند اما ارتش باوزر به لطف جاسوس‌ها و خبرچین‌هایش بر سر راه آن‌ها آمده و ماریو پسر پادشاه جنگل‌ها را به دریا می‌اندازند. برای فهمیدن ادامه داستان انیمیشن برادران سوپر ماریو به سایت دیجیتون بروید و این کارتون جذاب را با دوبله ببینید.

تیم بازیگران درجه اول هالیوود برای صداپیشگی انیمیشن برادران سوپرماریو

بازیگران بسیار محبوب و معروفی به عنوان صداپیشگان انیمیشن برادران سوپر ماریو حضور دارند. کریس پرت که صداپیشه نقش اصلی در فیلم لگو هم بود، به جای ماریو صحبت می‌کند و آنا تیلور جوی در نقش پرنسس پیچ صداپیشگی می‌کند.

چارلی دی نیز از بازیگران و کمدین‌های محبوبی است که در این انیمیشن به جای لوئیجی صحبت می‌کند. لوئیجی شخصیتی ترسو و مضطرب است و چارلی دی به خوبی توانسته این ویژگی را به مخاطب نشان دهد. جک بلک و سث روگن نیز به عنوان دو کمدین درجه یک هالیوودی در نقش‌های باوزر و پسر پادشاه جنگل صداپیشگی کردند.

نقدها و نظرات درباره انیمیشن برادران سوپرماریو

بازار انتقادها بعد از اکران انیمیشن برادران سوپرماریو به شدت داغ شد. بسیاری از آن‌ها بر این نکته تاکید داشتند که المان‌های بازی به خوبی در انیمیشن جا افتاده است و حس نوستالژی برای بازیکنان سابق بازی سوپرماریو کاملا قابل لمس است. صحنه‌ای که ماریو برای اثبات خود به پرنسس پیچ، مسابقه‌ای را انجام می‌دهد، تمام دوران کودکی و گذشته بازیکنان قدیمی را به نمایش می‌گذارد.

انیمیشن برادران سوپرماریو با دوبله دیجیتون

نظرات منفی بیشتر درباره تند پیش رفتن نیمه اول داستان بود. یکی از چیز‌هایی که به شدت مخاطب را متعجب می‌کرد، تصمیم سریع پیچ برای همراهی با ماریو بود. یکی دیگر از ایرادات اصلی به خط داستانی تا حدودی کلیشه‌ای و کسل کننده بود. پل آتارد درباره این انیمیشن گفت که تمام اهداف تیم سازنده تنها زنده کردن حس نوستالژی بوده است.

فروش موفق در گیشه

بودجه و هزینه‌ای که انیمیشن برادران سوپرماریو برای یونیورسال پیکچرز به همراه داشت، چیزی نزدیک به صد میلیون دلار بود. زمانی که این انیمیشن اکران شد، توانست رکورد افتتاحیه را که قبلا به دست انیمیشن فروزن بود را بشکند. در نهایت این انیمیشن توانست یک میلیارد و صد میلیون تومان در گیشه بفروشد. این سود فوق‌العاده و استقبالی که مخاطبان از این انیمیشن نوستالژی داشتند باعث شد تا سازندگان به فکر ساخت اسپین آف‌هایی از بازی عمارت لوئیجی و یک انیمیشن بر اساس شخصیت دانکی کونگ داشته باشند.

سازندگان انیمیشن برادران سوپر ماریو به خوبی توانستند از ترکیب حس نوستالژی بازیکنان گذشته و اثری با کیفیت از لحاظ داستانی و گرافیکی، استفاده کنند و سود قابل توجهی از فروش آن برسند. این انیمیشن شخصیت‌پردازی‌ استانداردی داشت و به خوبی توانست ریتم داستانی را جلو ببرد. شما می‌توانید برای تماشای این انیمیشن جذاب با دوبله اختصاصی فارسی، از سایت و اپلیکیشن دیجیتون استفاده کنید.

نظر شما !!