اهداف کاردانو در سال ۲۰۲۲ توسط هاسکینسون معرفی شد

چارلز هاسکینسون مدیرعامل بنیاد IOHK در لایوی در پلتفرم یوتیوب به تشریح هدف‌های کاردانو در سال ۲۰۲۲ پرداخت.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو پوتیتو، در این لایو به رشد شبکه کاردانو و کل صنعت رمز ارزها پرداخت. از دیگر موضوعاتی که هاسکینسون به آن اشاره کرد بحث NFTها، جنون دیفای و چگونگی حمله هکرها به پروژه‌های دیفای بود. در حملات به این پروژه‌ها در سال ۲۰۲۱ بیش از ۱۰.۵ میلیارد دلار سرمایه به سرقت رفته است.

هاسکینسون در ادامه، به دست‌آوردهای کاردانو در سال ۲۰۲۱ اشاره کرد و افزود بیش از ۲ میلیون دارایی بر روی بلاکچین کاردانو صادر شده است که بیشتر آن‌ها NFT بوده است. همچنین بیش از ۱۲۷ پروژه به شکل برنامه‌های غیرمتمرکز در حال توسعه و برنامه‌نویسی روی این شبکه هستند که در حدود ۲۰ الی۳۰ پروژه آن‌ها در ۳ ماهه آتی به مرحله اجرا خواهند رسید.

اهداف کاردانو در سال ۲۰۲۲

هاسکینسون برخی از برنامه‌های کلیدی کاردانو برای سال بعد را اعلام کرد. از جمله آن‌ها می‌توان به ساخت نهادهایی اشاره کرد که قرار است به پشتیبانی از پروژه بپردازند و ساختار پروژه‌ای متن‌باز را ارایه دهند.

در سال بعد ساختار پروژ‌ه‌ای متن باز قرار است ارایه شود. چیزی شبیه به هایپرلجر برای لینوکس. در این راستا چندین نهاد تشکیل خواهد شد و تمام کسانی که در حال حاضر مشغول به انجام این کار هستند در آن به کار گرفته خواهند شد. یکی از این افراد خود من هستم! در خصوص پلوتوس، ۳ پروپوزال توسعه (CIPS) درست شده که حاصل کار توسعه‌دهندگان است.

قاره آفریقا همواره یکی از بخش‌های استراتژیک کاردانو بوده است و در سال بعد به نظر می‌رسد توجه ویژه‌ای به آن شود. با وجود تعداد زیاد کشور در این قاره اما هنوز نقایصی در سیستم مالی آن وجود دارد. هاسکینسون از وجود برنامه‌ای از طرف کاردانو برای ساخت سیستم مالی در این قاره خبر داد که قرار است در ۳ ماهه دوم سال ۲۰۲۲ به سرانجام برسد و به موجب آن آفریقایی‌ها به سرویس‌های دیفای دسترسی پیدا خواهند کرد.

هدف من در ۳ ماهه دوم ۲۰۲۲ این است که چگونه تراکنش‌های خرد finish to finish را روی کاردانو داشته باشیم. در این قضیه فردی در کنیا یا هر نقطه دیگری از جهان با داشتن هویت بلاکچینی و دارایی در آن می‌تواند به صورت همتا به همتا یا شخص به شخص عملیات مالی انجام دهد. تنها با زدن یک دکمه وام پرداخت خواهد شد یا بازپرداخت آن صورت خواهد گرفت.

هاسکینسون در تلاش است تا با فراهم آوردن اقدامات انقلابی، به برقراری عدالت مالی به ویژه در آفریقا کمک کند. در آغاز سال جاری میلادی کاردانو با کشور تانزانیا قرارداد همکاری امضا کرد که در آن شهروندان تانزانیا بتوانند به شبکه‌های اجتماعی و هویت دیجیتال و همچنین توانمندسازی مالی دسترسی داشته باشند. در ماه آگوست (مرداد) بنیاد IOHK به همکاری با دانشگاه اقتصاد لوکزامبورگ در خصوص فراهم آوردن امکان تحصیل شهروندان آفریقایی پرداخت.

هاسکینسون در ادامه به راه‌اندازی شبکه آزمایشی اخیر اشاره کرد که قرار است تا عملکرد شبکه را بهبود بخشد. هدف از این شبکه همتا به همتا غیرمتمرکزتر کردن شبکه است.

مکانیسم همتا به همتا توسط اپراتورهای استخر سپرده در این شبکه آزمایشی در حال امتحان شدن است. ما یک ابتکار جدید را آغاز کرده‌ایم و اجرای شبکه آزمایشی همتا به همتا (P2P) ما را به سمت شبکه‌ای کاملا غیرمتمرکز سوق خواهد داد.

پیش‌تر در تاریخ ۱۲ نوامبر (۲۱ آبان) چارلز هاسکینسون با انتشار توییتی از اهداف ADA در سال ۲۰۲۲ خبر داده بود.

توییت هاسکینسون در خصوص اهداف سال ۲۰۲۲ شبکه کاردانو

در انتها هاسکینسون افزود تمام وسایل و ابزارهایی که برای رسیدن به اهداف بلندمدت کاردانو مورد نیاز بود، اکنون در دسترس هستند.

نظر شما !!