اوکراین کمک‌های مالی از طریق بیت کوین، اتر و تتر را می‌پذیرد

حساب توییتر رسمی دولت اوکراین، درخواست کمک مالی از طریق رمز ارزها کرد. آنها برای دریافت کمک، بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و تتر (USDT) را انتخاب کردند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بیت‌کوینیست، معاون نخست‌وزیر این کشور، میخائیلو فدوروف ( Mykhailo Fedorov )، با توییت خود تایید کرد که درخواست کمک‌های مالی واقعی است و از مردم خواست «در کنار اوکراین بایستند»:

توییت معاون نخست وزیر اوکراین و درخواست کمک رمزارزی

یارما دوک (Yarema Duhk) که در سال ۲۰۱۶ به راه‌اندازی حساب رسمی توییتر دولت اوکراین کمک کرد و اکنون یک استراتژیست روابط عمومی برای مقامات دولتی است، معتقد است این توییت پول مشروعی را طلب می‌کند هرچند که مطمئن نیست مبالغ جمع‌آوری شده دقیقا برای چه چیز قرار است هزینه شود.

حمله روسیه به اوکراین یک بحران جهانی به راه انداخته است. نیروهای روسی وارد کیف اوکراین شده‌اند، و این موضوع دولت مستقر اوکراین را در معرض خطر قرار می‌دهد.

مطابق گزارش‌ها، آدرس‌های اعلام شده تا زمان نگارش خبر حدود ۴.۹ میلیون دلار کمک مردمی جمع‌آوری کرده‌اند. که از این مبلغ حدود ۳.۹ میلیون دلار به صورت اتریوم و حدود ۱ میلیون دلار به صورت بیت کوین بوده‌است.

دیپاک تالیال ( Deepak Thapliyal) مدیر عامل chain.com مبلغ ۱۰۰ ETH (حدود ۲۷۸٬۰۰۰ دلار) به این آدرس اهدا کرده‌ است. او در مصاحبه با یکی از خبرگزاری‌ها گفت:

وقتی متوجه شدم دولت اوکراین درخواست کمک مالی به شکل رمز ارز کرده است، ناچار شدم سهم خود را انجام دهم. کمک‌های رمز ارزی بدون مرز و آنی است. امیدوارم دولت اوکراین در اسرع وقت از آن برای کمک به افراد نیازمند استفاده کند.

ویتالیک بوترین ابتدا در مورد توییت معاون نخست وزیر اوکراین هشدار داد و به مخاطبان خود اعلام کرد که این نوع درخواست‌ها در توییتر ممکن است کلاهبرداری و یا جعلی باشد اما تومیکا تیلمان دیپلمات آمریکایی در پاسخ به هم‌بنیانگذار اتریوم پاسخ داد که این آدرس‌ها قلابی نیست و در اختیار دولت اوکراین قرار دارد. در ادامه ویتالیک در توییتی مخاطبانش را به شرکت در پویش خیریه ukrainedao.love تشویق کرد. تا زمان نگارش خبر ۱۱۷۷ نفر در این پویش خیریه شرکت کرده‌اند.

دعوت ویتالیک برای شرکت در پویش خیریه کمک به مردم اوکراین

علاوه بر این یک گروه خیریه داوطلب به نام «زنده برگرد (Come Back Alive)» که از سال ۲۰۱۸ در اوکراین فعال بوده‌است و کمک‌های رمز ارزی را می‌پذیرفته است؛ مطابق گزارش اخیر شرکت تحلیل داده بلاکچین الیپتیک، از زمان شروع درگیری‌ با روسیه در هفته اخیر ۱۱ میلیون دلار از طریق رمزارزها دریافت کرده است.

نظر شما !!