ایتالیا 1-2 انگلیس: تسویه حساب در ناپل

به گزارش “ورزش سه”، شاگردان گرت ساوت‌گیت که در فینال یورو 2020 در ورزشگاه ومبلی در ضربات پنالتی مغلوب ایتالیا شده بودند، امشب موفق شدند در خانه حریف به یک پیروزی شیرین برسند.

دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و در دقیقه 9 بود که اولین موقعیت بازی نصیب ساکا شد اما ضربه او راهی به چهارچوب دروازه ایتالیا پیدا نکرد.
در ادامه این انگلیسی ها بودند که ابتکار عمل را در دست گرفتند و در دقیقه 13 به گل رسیدند. روی یک ضربه کرنر بود که ارسال ساکا ابتدا به هری کین رسید اما ضربه او توسط مدافعان حریف بلوکه شد. ولی توپ برگشتی به دکلاین رایس رسید و ضربه نه چندان محکم او، به گل اول بازی تبدیل شد.

بعد از این گل باز هم این بازیکنان انگلیس بودند که همچنان ابتکار عمل را در دست داشتند و دردقیقه 32، روی پاس جود بلینگام، این کالوین فیلیپس بود که صاحب موقعیت شد اما ضربه او به شکل خطرناکی از کنار دروازه ایتالیا به بیرون رفت.
فشار حملات انگلیس ادامه پیدا کرد تا اینکه در آخرین دقایق نیمه اول این تیم صاحب یک ضربه پنالتی شد. روی یک ارسال به محوطه جریمه ایتالیا بود که جیووانی دی لورنزو در تلاش برای مهار هری کین، با دست توپ را لمس کرد و داور هم بعد از کمک گرفتن از VAR، نقطه پنالتی را نشان داد. هری کین پشت ضربه قرار گرفت و با فریب دوناروما، توپ را به گوشه دروازه فرستاد تا نیمه اول با برتری 2-0 انگلیس به پایان برسد.

نیمه دوم را ایتالیا بهتر آغاز کرد و بعد از یکی دو حمله نصفه و نیمه، در دقیقه 56 به گل رسید. روی اشتباه هری مگوایر بود که ایتالیایی‌ها یک حمله سریع را ترتیب دادند و در نهایت پاس لورنزو پلگرینی را متئو رتگی با شوتی دیدنی به گوشه دروازه جوردن پیکفورد فرستاد.

ایتالیایی‌ها  که به جبران نتیجه امیدوار شده بودند، پیش کشیدند اما بازیکنان انگلیس با کنترل بازی، موقعیت چندانی در اختیار آنها قرار نمی‌دادند.
بازی با همین روند ادامه داشت تا اینکه در دقیقه 80، شاو با دریافت کارت زرد دوم در فاصله دو دقیقه، از بازی اخراج شد تا انگلیس 10 نفره شود. اما علی رغم یک بازیکن کمتر، انگلیسی به خوبی بازی را کنترل کردند و در نهایت این دیدار با برتری 2-1 شاگردان گرت ساوت‌گیت به پایان رسید.

 

نظر شما !!