ایران در پارالمپیک 2020 توکیو| پاراتیروکمان در انتظار طلای دوباره/ زهرا نعمتی در قهرمانی هت‌تریک می‌کند؟

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بازی‌های پارالمپیک 2020 توکیو در حالی از روز سه‌شنبه 2 شهریور ماه با برگزاری مراسم افتتاحیه آغاز می‌شود که کاروان ورزشی ایران با حضور 62 ورزشکار در 10 رشته راهی ژاپن می‌شود. یکی از این رشته‌ها تیراندازی با کمان است و درخشش کمانداران کشورمان و مدال‌آوری آنها دور از انتظار نیست.

اعزام 6 ملی‌پوش برای مدال‌آوری در توکیو
برای این دوره از بازی‌ها شش ورزشکار در رشته تیراندازی با کمان اعزام می‌شوند. ایران موفق به کسب هشت سهمیه در جریان مسابقات جهانی 2019 شد، اما سیاست‌های کمیته ملی پارالمپیک در نحوه اعزام باعث معرفی شش ورزشکار شد. بدین ترتیب رمضان بیابانی، زهرا نعمتی، علی سینا منشازاده، غلامرضا رحیمی، محمدرضا زندی و فرزانه عسگری نفراتی هستند که زیر نظر مجید کهتری به‌عنوان سرمربی و جبرائیل عبادی به‌عنوان مربی به سیبل پارالمپیک 2020 توکیو تیر خواهند انداخت.

پنجمین حضور و امیدوار به درخشش
تیم ملی پاراتیراندازی با کمان ایران برای پنجمین بار راهی پارالمپیک می‌شود. با وجود آنکه این رشته از همان نخستین دوره پارالمپیک 2016 حضور داشت، اما نخستین اعزام کمانداران معلول ایران در سال 2000 و در سیدنی رقم خورد که البته تلاش سه ملی‌پوش اعزامی هیچ مدالی به همراه نداشت. در پارالمپیک 2004 آتن مجدداً سه ورزشکار در رشته تیروکمان اعزام شدند که باز هم دستِ خالی به کشور برگشتند.

پس از غیبت در 2008 پکن، شهر لندن در سال 2012 میزبان سومین حضور ملی‌پوشان پاراتیراندازی با کمان ایران بود. حاضل تلاش شش ورزشکار اعزامی در این رشته، یک طلا توسط زهرا نعمتی در ریکرو انفرادی و یک برنز در ریکرو تیمی توسط تیم سه نفر زهرا نعمتی، زهرا جوانمرد و راضیه شیرمحمدی بود. نعمتی درحالی درخشید که پیش از آن هیچ بانوی ورزشکاری از ایران موفق به کسب مدال طلا در المپیک و پارالمپیک نشده بود.

درخشش نعمتی در پارالمپیک 2016 ریو نیز تداوم داشت و او یک طلا در انفرادی و یک نقره در تیمی به دست آورد. در این دوره هفت نماینده از ایران حضور داشتند و حاصل تلاش آنها دو طلا توسط زهرا نعمتی و غلامرضا رحیمی، یک نقره توسط تیم نعمتی و ابراهیم رنجبر و و یک برنز نیز توسط رنجبر بود.

برنامه رقابت کمانداران ایران در پارالمپیک 2020
ملی‌پوشان ایران رقابت خود را از روز 5 شهریور ماه آغاز می‌کنند و در صورت صعود به مراحل پایانی، تا روز 13 شهریور مسابقه می‌دهند.

جمعه 5 شهریور
زهرا نعمتی – ریکرو انفرادی – مرحله تعیین رنکینگ – ساعت 4:30
محمدرضا زندی – انفرادی W1 – مرحله تعیین رنکینگ – ساعت 4:30
فرزانه عسگری – کامپوند انفرادی – مرحله تعیین رنکینگ – ساعت 4:30

شنبه 6 شهریور
رمضان بیابانی و علی‌سینا منشازاده – کامپوند انفرادی – مرحله حذفی – ساعت 4:30

یکشنبه 7 شهریور
رمضان بیابانی، علی سینا منشازاده و فرزانه عسگری – میکس کامپوند – مرحله یک هشتم نهایی تا فینال – ساعت 7 صبح

دوشنبه 8 شهریور
فرزانه عسگری – کامپوند انفرادی – مرحله یک هشتم نهایی تا فینال – ساعت 4:30 تا 9:06
محمدرضا زندی – انفرادی W1 – مرحله یک هشتم نهایی تا فینال – ساعت 13 تا 16:12

سه‌شنبه 9 شهریور
رمضان بیابانی و علی سینا منشازاده – کامپوند انفرادی – ادامه مراحل حذفی (از یک هشتم نهایی تا فینال) – ساعت 4:30 تا 9:06

پنجشنبه 11 شهریور
زهرا نعمتی – ریکرو انفرادی – مرحله یک شانزدهم نهایی تا فینال – ساعت 5:30 تا 14:51

جمعه 12 شهریور
غلامرضا رحیمی – ریکرو انفرادی – مرحله یک شانزدهم نهایی تا فینال – ساعت 5:30 تا 16:51

شنبه 13 شهریور
تیم زهرا نعمتی و غلامرضا رحیمی در میکس ریکرو – مرحله یک هشتم نهایی تا فینال – ساعت 5:30 تا 15:26

 

انتهای پیام/

نظر شما !!