این اولین فرصت ماست/ ژاوی: 200 درصد آماده جشن قهرمانی هستیم

به گزارش “ورزش سه”، بارسلونا که با 82 امتیاز از 34 بازی صدرنشین لالیگاست و سه امتیاز دیگر تا قهرمانی فاصله دارد، فردا از ساعت 22.30 به وقت تهران در ورزشگاه کورنیا اسپانیول به میدان خواهد رفت. بارسا چیزی تا قهرمانی فاصله ندارد ولی رقیب همشهری در رده نوزدهم است و برای سقوط نکردن می جنگد. به همین دلیل کار بارسا فردا راحت نخواهد بود.

ژاوی در نشست خبری این بازی گفت: «این اولین شانس ما برای قطعی کردن قهرمانی است و هیجان زده ایم. آنها مربی جدیدی دارند و در بازی های اخیر خوب کار کرده اند. انتظار دارم اسپانیول شجاع و جسور بازی کند و بیش از همیشه توپ را در اختیار داشته باشد. با لوئیس، اسپانیول بسیار بهتر شده و خیلی خوب دفاع می کنند. می خواهیم برنده شویم و قهرمانی مسجل شود ولی واضح است که بازی ساده ای نخواهد بود.»

ژاوی در مورد شرایط تیم گفت: «200 درصد آماده ایم و با انگیزه‌ای بسیار بالا وارد زمین خواهیم شد. گفتم که این اولین فرصت برای قطعی کردن قهرمانی است و فصل بزرگی را به ثبت خواهیم رساند. بازیکنان برای این پیروزی جانشان را خواهند گذاشت و قطعا در طرف مقابل، بازیکنان اسپانیول نیز برای پیروزی چنین خواهند کرد.»

جو ورزشگاه کورنیا: «این یک دربی است و فضای خاص خود را دارد. بازی در ورزشگاه رقیب همیشه به من و تیم انگیزه زیادی می دهد. بدون این انگیزه البته نمی توان در هیچ ورزشگاهی برنده شد. اصلا برایم مهم نیست فردا بازی در چه ورزشگاهی است. مستقل از هر چیزی می خواهم فردا قهرمانی مسجل شود و جشن بگیریم.»

هافبک ها: «من همیشه داشته هایمان در اولویت قرار می دهم. هافبکی که قرار است از تیم دیگر جذب شود، باید بهتر از هافبک های ما باشد و در غیر این صورت جذب نخواهد شد. اولویت، بازیکنان آکادمی هستند. اما اگر باور کنیم که هافبک مدنظر در دسترس نیست، باید برای خرید اقدام کرد.»

گارد افتخار اسپانیول در صورت قطعی شدن قهرمانی قبل از دربی: «سال گذشته در مورد آن صحبت کردیم. ما برای بتیس که قهرمان کوپا دل ری شده بود، گارد افتحار ساختیم. من این کار را برای رئال مادرید در برنابئو انجام دادم. این یک عمل قابل احترام و تحسین برانگیز است و مطابق با اخلاق ورزشی. من همیشه این کار را انجام می دهم.»

کم کردن زمان استراحت: «به این فکر کرده بودم که هشت روز به بازیکنان استراحت بدهم و بعد فکر کردم که هشت روز خیلی زیاد است. باید لیگ را ببریم و بعد از صحبت با دستیارانم، مدت زمان استراحت به پنج روز کاهش پیدا کرد.»

درخشش تراشتگن در فصل جاری: «او به سطح خوب خودش برگشته است و یک گلر در سطح اول دنیاست. ما سعی کرده ایم به او اعتماد به نفس بدهیم. او نه تنها درون دروازه برای ما مهم است، بلکه در بازی‌سازی از عقب زمین نیز فوق العاده است.»

احتمال جدایی یوردی کرویف (مدیر ورزشی): «من به او اعتماد فوق العاده ای دارم. او فردی معتبر و توانا در کارش است. خواهیم دید چه اتفاقی می افتد. یوردی در این مدت به من کمک زیادی کرده است. چه بماند و چه برود. باید از او قدردانی شود. من بسیار سپاسگزار او هستم و در نهایت این تصمیم رئیس باشگاه است. ما ابتدا می خواهیم لیگ را ببریم و سپس در مورد تغییر ساختار حوزه ورزشی تصمیم گیری خواهد شد. فعلا چیزی قطعی نیست.»

جدایی سرخیو بوسکتس: «این قهرمانی لیگ برای او بسیار مهم است. او تصمیم خوبی گرفته؛ اگرچه این جدایی به ما لطمه می زند. او به عنوان بازیکنی بسیار با ارزش و به عنوان بازیکن ثابت تیم، در مقطع خوبی از بارسا می رود؛ با قهرمانی در سوپرجام و لالیگا. من برای سرخیو بهترین ها را آرزو کنم و شاید باهوش‌ترین بازیکنی است که کنارش بازی کردم. داشتن او به عنوان کاپیتان، شگفت انگیز بوده است. او بدون شک یک الگو و بهترین هافبک دفاعی تاریخ بارسلوناست.»

نظر شما !!