این جایزه فقط به مسی تعلق دارد؛/ جام قرمز را برای لئو کنار بگذارید!(عکس)

به گزارش “ورزش سه”، کریستیانو رونالدو جام جهانی را با درخشش مقابل غنا آغاز کرد و عملکردش در جریان برتری سه بر دو پرتغال موجب شد برای هفتمین بازی در تاریخ این بازی‌ها به‌عنوان برترین بازیکن زمین معرفی شود و با کسب این جایزه، از رکورد ۶ تایی لیونل مسی و آرین روبن عبور کند، اما او مثل جوایز توپ طلا، دوباره با اختلاف از فوق ستاره آلبی سلسته عقب ماند.

لیونل مسی نخستین بار پس از سومین مسابقه مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۰ و درخشش مقابل تیم ملی یونان تجربه دریافت جایزه بهترین بازیکن زمین در این رقابت‌ها را به دست آورد ولی او پس از ۱۲ سال حالا به یک رکورد فوق‌العاده در این زمینه رسیده است.

فوق ستاره آرژانتینی در هر سه مسابقه مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۴ نیز پس از گل‌های تماشایی و نمایش فوق‌العاده مقابل ایران، بوسنی و هرزگوین و نیجریه به‌عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد و برای چهارمین بازی پیاپی، در مرحله حذفی هم جایزه من‌آف‌دمچ را در پایان دیدار برابر سوئیس دریافت کرد.

لیونل مسی در جام جهانی ۲۰۱۸ که آرژانتین با ناکامی آن رقابت‌ها را به پایان رساند، فقط یکبار در دیدار مقابل نیجریه که گلزنی کرد، بهترین بازیکن زمین شد ولی چهار سال پس از آن، درخشش در جام جهانی قطر یک رکورد خارق‌العاده را برای او بر جای گذاشته تا از کریستیانو رونالدو با کسب هفت جایزه هم سبقت بگیرد.

لیونل مسی در نخستین بازی آرژانتین در جام جهانی ۲۰۲۲ نمایش خوبی مقابل عربستان داشت و گلزنی هم کرد، اما باخت تیمش موجب شد تا مرد برتر زمین معرفی نشود، اما او پس از آن در هر پنج دیدار پیاپی به این مهم دست یافته است.

کاپیتان آلبی سلسته در دیدار مقابل مکزیک و لهستان در مرحله گروهی جام جهانی به‌عنوان برترین بازیکن زمین معرفی شد و به رکورد ۷ تایی رونالدو رسید، اما او در نخستین بازی دور حذفی برابر استرالیا این آمار را به نفع خود افزایش داد.

لیونل مسی با ارائه یکی از بهترین عملکردهایش در رقابت‌های ملی در دیدار مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی مقابل استرالیا که یک گل تماشایی به ثمر رساند و پنج موقعیت عالی ایجاد کرد، در پایان بازی به‌عنوان بهترین بازیکن انتخاب شد و برای نُهمین بار به این مهم دست یافت.

با وجود این درخشش مسی، کریستیانو رونالدو در نخستین مسابقه حذفی پرتغال برابر سوئیس نتوانست آنطور که باید و شاید خودی نشان بدهد و در شبی که به‌عنوان یار جانشین به زمین آمد و یک گل آفساید به ثمر رساند، در رسیدن به هشتمین جایزه بهترین بازیکن زمین در جام‌های جهانی نیز ناکام ماند.

رونالدو با پرتغال در مرحله یک‌چهارم نهایی مقابل مراکش شکست خورد و به طبع نتوانست دوباره در حضور تعویضی‌اش جایزه بهترین بازیکن را بگیرد، اما روزگار کاملا متفاوتی برای لئو مسی درانتظار بود و او توانست اختلاف فاحشی از رقیب دیرینه‌اش در رسیدن به جایزه قرمز بهترین بازیکن بگیرند.

مسی در دیدار مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ مقابل هلند که تیمش در ضربات پنالتی موفق به کسب پیروزی شد، یک گل به ثمر رساند و یک پاس گل داد تا آمار جوایز بهترین بازیکن خود در این رقابت‌ها را دو رقمی کند و با توجه به صعود تیمش، دو دیدار دیگر پیش روی خود ببیند تا این رکورد را افزایش بدهد.

فوق ستاره آرژانتین دیشب هم در دیدار نیمه نهایی مقابل کرواسی مرد اول تیمش بود که توانست با یک شلیک تماشایی به کنج دروازه، پنالتی آلبی سلسته را تبدیل به گل کند و در نیمه دوم هم با یک حرکت خارق‌العاده، پایه‌گذار گل سوم شود تا برای پنجمین بازی پیاپی به‌عنوان بهترین بازیکن زمین معرفی شود.

لیونل مسی علاوه بر اینکه توانست برای یازدهمین بار به جایزه بهترین بازیکن مسابقه در طول چهار دوره متوالی در جام جهانی می‌رسد، تبدیل به نخستین بازیکن تاریخ هم شد که توانسته برای پنج بازی پیاپی به این مهم دست پیدا می‌کند؛ رکوردی که شاید تا سالیان سال برای لئو بماند.

نظر شما !!