این وسایل را نباید برای سفر فراموش کنیم

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها که پیش از سفر وجود دارد، جمع‌آوری وسایل سفر و بستن چمدان استبرای بسیاری از گردشگران پیش آمده است که یک وسیله ضروری و ساده را فراموش کردند و نبود این وسیله برای آن‌ها بسیار آزاردهنده بوده استحتی اگر مقصد سفر به شما نزدیک باشد، باید لوازم ضروری را همراه داشته باشیدمهم نیست بلیط هواپیما خریداری کرده‌اید یا به کمک تور سفر می‌کنید، نبودن یک سری وسایل ضروری ممکن است باعث شود سفر شما به یک تجربه تلخ تبدیل شوددر ادامه یک لیست از وسایل ضروری تهیه شده است که می‌تواند به شما کمک زیادی کند.

این وسایل را نباید برای سفر فراموش کنیم

بلیط وسایل نقلیه

یکی از مهم‌ترین وسایلی که باید به همراه داشته باشید، بلیط وسایل نقلیه همچون بلیط هواپیما، بلیط قطار و دیگر موارد استاگر هم با وسیله شخصی یا خودرو به سفر می‌روید، مدارک مربوط به ماشین را با خود همراه داشته باشیدپیشنهاد می‌کنیم همیشه یک عکس از بلیط وسایل نقلیه و مدارک مهم همراه خود داشته باشیدمثلا اگر بلیط هواپیما مشهد سفرمارکت را تهیه کردید سعی کنید یک عکس از بلیط خود به همراه داشته باشید.

مدارک شخصی

فرقی نمی‌کند در داخل کشور سفر می‌کنید و یا به خارج از کشور می‌رویددر هر دو حالت مدارک شخصی و مقداری پول نقد همراه داشته باشیددر سفرهای داخلی برای رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه باید کارت ملی یا شناسنامه همراه داشته باشیددر سفرهای خارجی نیز همراه داشتن پاسپورت، مدارک مربوط به هتل و پول نقد تبدیل شده، اهمیت زیادی دارداگر قرار است در شهر مقصد رانندگی کنید، گواهینامه خود را فراموش نکنید.

کیف کمری گزینه بسیار خوبی جهت امن نگه داشتن پول‌ها و مدارک از سرقت استبه همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم یک کیف کوچک کمری تهیه کنید.

از دیگر مدارک مهم در سفر می‌توان به دفترچه درمانی، بیمه‌نامه، چک مسافرتی و گواهی واکسیناسیون اشاره کرد.

لباس و کفش مناسب

همیشه پیش از آغاز سفر وضعیت آب و هوایی مقصد را بررسی کنید تا بتوانید لباس و کفش مناسب برای سفر برداریدمدت زمانی که در مقصد هستید هم موضوع مهمی است که باید به آن توجه کنیدهوای بارانی همیشه مسافران را غافل‌گیر می‌کند به همین دلیل بهتر است همیشه یک پانچو سبک و کم حجم داخل چمدان خود داشته باشیداگر شهری که به آن سفر می‌کنید ساحلی است، مایو و لوازم شنا را فراموش نکنیددر سفر به شهرهای استوایی و گرم نیز بهتر است کلاه لبه‌دار، عینک آفتابی و لباس‌های نخی و خنک همراه داشته باشیددر مناطق باران‌خیز همچون شمال کشور بهتر است چکمه مخصوص و چتر همراه داشته باشید تا بتوانید از باران هم لذت ببرید.

این وسایل را نباید برای سفر فراموش کنیم

تجهیزات الکترونیکی

گوشی موبایل، هدفون، دوربین عکاسی، شارژر، پاوربانک و دیگر وسایل الکترونیکی امروزه به یکی از ملزومات سفر تبدیل شده‌اندبه کمک دوربین یا گوشی مویابل می‌توانید از خود و همسفرانتان عکس‌های جذاب بگیرید و با خانواده و دوستان خود در ارتباط باشیدهمچنین به کمک گوشی موبایل و برنامه‌های مسیریاب می‌توانید راه سفر خود را بررسی کنیددر نظر داشته باشید که اگر در راه مقصد اینترنت ندارید و یا نمی‌توانید از اپلیکیشن‌های مسیریاب استفاده کنید، حتماً یک نقشه کاغذی همراه داشته باشید.

 

جعبه کمک‌های اولیه

اگر با خودروی شخصی سفر می‌کنید، یا با دوستان خود به یک سفر کمپینگ می‌روید، جعبه کمک‌های اولیه را فراموش نکنیددر این جعبه وسایلی همچون الکل ضدعفونی کننده، باند، بتادین، چسب زخم، سرم، داروهای مسکن و دیگر موارد وجود دارد.

حتی اگر بلیط هواپیما خریداری کردید و به سمت مقصد مورد نظر می‌روید، داروهای ساده و مجاز، چسب زخم، پماد سوختگی و دیگر وسایل به همراه داشته باشید تا در صورت نیاز بتوانید از آن‌ها استفاده کنیدفراموش نکنید که نسخه‌های شخصی برای جابه‌جایی دارو همراه داشته باشید تا در فرودگاه و دیگر مکان‌ها با مشکلی مواجه نشوید.

این وسایل را نباید برای سفر فراموش کنیم

لوازم بهداشتی

وسایل بهداشتی از دیگر لوازم ضروری در سفر هستنداز مهم‌ترین این وسایل می‌توان به مسواک، خمیر دندان، صابون، اسپری ضدتعریق، شامپو، شانه، ضد آفتاب، ماسک، مرطوب کننده، ضدعفونی کننده دست، ویتامین، دستمال کاغذی، ناخن‌گیر، نخ و سوزن، عینک، لنز طبی و دیگر موارد اشاره کرد.

خوراکی و تنقلات

در سفرهای دوستانه به خصوص سفرهای کمپینگ و سفرهایی که با خودروی شخصی انجام می‌دهید، به همراه داشتن یک سری خوراکی و تنقلات ضرورت دارداز خوراکی‌هایی که باید همراه داشته باشید، می‌توان به آب معدنی، آب میوه، آجیل، چای، بیسکوئیت، ساندویچ‌های ساده، نام و شکلات اشاره کرد.

 

لوازم کودک

اگر کودکی در سفر همراه داشته باشید، جمع‌آوری لوازم آن اولویت پیدا می‌کنداز مهم‌ترین لوازم ضروری کودک می‌توان به وسایل تعویض پوشک، نایلکس، شانه و تجهیزات حمام، لباس، پتو بچه، شیر و بطری آب، پیش‎بند، اسباب‌بازی‌های کودک و داروهای مورد نیاز اشاره کرد.

 

لوازم خواب

اگر در شهر مقصد هتل رزرو کرده‌اید، نیاز به جمع‌آوری لوازم خواب نداریداما در سفرهای چند روزه کمپینگ یا سفرهایی که در آن ویلا اجاره می‌کنید، بهتر است لباس مناسب خواب، چشم‌بند خواب، پتو مسافرتی، ملحفه تمیز و روبالشتی یا بالشت گردنی همراه داشته باشید.

 

وسایل کمپینگ و طبیعت‌گردی

همان‌طور که در ابتدای این مقاله به آن اشاره کردیم، تجهیزات سفر به مقصد مورد نظر شما و تعداد روزهایی که در سفر هستید بستگی داردطبیعت‌گردی سبک جدیدی از سفرهای چند روزه است که امروزه در میان جوانان بسیار پرطرفدار شده استاقامت در طبیعت با اقامت در هتل و ویلا تفاوت‌های زیادی داردبه همین دلیل باید لوازم خاصی با خود همراه داشته باشیداز مهم‌ترین لوازم کمپ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • چادر مسافرتی

  • زیرانداز

  • کیسه خواب

  • چراغ قوه

  • چاقو چندکاره

  • لوازم پذیرایی کمپ

  • اجاق سفری

  • غذاهای کنسروی

  • فلاکس آب و چای

  • طناب

سخن پایانی

فراموش کردن وسایل ضروری موضوع طبیعی است و برای هرکسی اتفاق می‌افتداما به کمک یک چک لیست احتمال رخ دادن این اتفاق کاهش پیدا می‌کنددر این مقاله به بررسی لوازم ضروری سفر پرداختیماین لیست وسایل را با خود همراه داشته باشید تا بتوانید پیش از سفر نگاهی به آن بیندازیدشما باید با توجه به گنجایش چمدان، نحوه سفر، میزان بار مجاز، وضعیت آب و هوایی و برخی دیگر از موارد وسایل را اولویت‌بندی کنید.

نظر شما !!