باز هم لوسیل برای عربستان خوش یمن می‌شود؟/ گزارش زنده: عربستان 0

به گزارش ورزش سه، عربستان با هروه رنار یکی از بهترین تورنمنت‌های بین المللی خود را تا اینجا داشته است و اگرچه در برابر لهستان شکست خوردند اما در قواره یک تیم بازنده ظاهر نشدند. شاگردان رنار در دور نخست هم یک شاهکار خلق کردند و توانستند با شکست آلبی سلسته سرنوشت صعود آن‌ها را هم تحت الشعاع قرار دهند. عربستان در صورت پیروزی برابر مکزیک صعود خواهد کرد و اگر بازی با نتیجه تساوی به پایان برسد تنها راه صعود آن‌ها پیروزی آرژانتین برابر لهستان با اختلاف ۴ گل است.

مکزیک اما با تاتا مارتینو در دو بازی نخست نتایج خوبی کسب نکرد و آن‌ها هنوز موفق نشدند اولین گل خود در این تورنمنت را به ثمر برسانند با ۱ امتیاز در قعر جدول قرار گرفته‌اند. آن‌ها شانس کمی برای صعود دارند اما مارتینو گفته حتی اگر یک درصد شانس داشته باشیم باید برای آن بجنگیم. مکزیک در صورت پیروزی خود و شکست آرژانتین صعود می‌کند و تساوی آرژانتین و لهستان تنها در صورتی برای سه رنگ‌ها نتیجه مطلوبی است که آن‌ها بتوانند عربستان را با اختلاف ۴ گل شکست دهند.
همراه با گزارش لحظه به لحظه اتفاقات و حواشی بازی تیم‌های ملی عربستان و مکزیک در همین صفحه از “ورزش سه” باشید.

جام جهانی 2022 قطر – گروه C
ورزشگاه: استادیوم لوسیل

داور: مایکل الیور

تیم ملی عربستان:

محمد العویس، سعود عبدالحمید، حسان التمبکتی، علی البلیهی (37- ریاض الشراهیلی)، سلطان الغنام (88- حتان سلطان بابهیر) محمد کنو، عبدالله العمری، علی الحسن، فراس البریکان، سالم الدوساری و صالح الشهری (61- عبدالرحمان العبود)

سرمربی: هروه رنار

تیم ملی مکزیک:

گی‌یرمو اوچوآ، سزار مونتس، خسوس گایاردو، هکتور مورنو، خورخه سانچز (87- کوین آلوارز) اوربلین پیندا (77- کارلوس رودریگز)، ادسون آلوارز (87- روخلیو فونس موری)، جراردو چاوز، الکسیس وگا، هنری مارتین (77- رائول خیمنز) و چاکی لوزانو

سرمربی: جراردو مارتینو

ساعت 22:30 به وقت ایران

🟨 اخطار: 

ادسون آلوارز 15

صالح الشهری 28

علی الحسن 34

حسان التمبکتی 51

عبدالله العمری 90

⚽️ شرح گل:

عربستان صفر – مکزیک یک (47- هنری مارتین)

مکزیکی‌ها صاحب یک ضربه کرنر شدند و ارسال آن‌ها به تیر اول پس از اثر گذاری یکی دیگر از بازیکنان مکزیک در دهانه دروازه مقابل مارتین قرار گرفت و او هم با یک ضربه آرام دروازه را گشود.

عربستان صفر – مکزیک دو (52- لوئیز چاوز)

مکزیک از فاصله‌ای کمی دورتر از محوطه جریمه صاحب یک ضربه ایستگاهی شد و شلیک چاوز با پای چپ به کنج دروازه العویس رفت و دروازه عربستان برای دومین بار باز شد.

⏱لحظات حساس:

دقیقه ۳: ضربه‌ی روی پای صالح الشهری به مرکز دروازه رفت و اوچوا به راحتی آن را مهار کرد.

دقیقه ۴: پاس در عمق بازیکنان مکزیک به وگا رسید اما العویس در موقعیت تک به تک به زیبایی توپ را مهار کرد.

دقیقه ۷: ارسال مکزیکی‌ها از سمت چپ به دهانه محوطه جریمه را العویس توانست در جدال با مهاجم مکزیک دور کند.

دقیقه ۱۳: عربستانی‌ها پشت محوطه جریمه صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند اما ضربه محمد کانو با اختلافی اندک از بالای دروازه اوچوآ بیرون رفت.

دقیقه ۲۲: پس از چند رفت و برگشت روی دروازه عربستان، توپ به چاوز در پشت محوطه جریمه رسید و شلیک این بازیکن را العویس به خوبی مهار کرد.

دقیقه ۲۵: نفوذ مکزیکی‌ها از سمت راست و پاس رو به بیرون بازیکن این تیم به مونتس رسید و ضربه خطرناک او باز هم در اختیار العویس قرار گرفت.

دقیقه ۲۷: ارسال بلند لوزانو از سمت راست به پیندا رسید اما ضربه سر این بازیکن را سلطان الغنام بلاک کرد.

دقیقه ۴۰: هروینگ لوزانو در سمت راست محوطه جریمه اقدام به شوت‌زنی کرد اما ضربه او پس از برخورد به مدافع عربستان با اختلافی اندک به کرنر رفت.

دقیقه ۴۴: مکزیکی‌ها از چپ و راست روی دروازه عربستان توپ ریختند اما هر بار مدافعان عربستانی مانع گلزنی مکزیکی‌ها شدند.

دقیقه ۵+۴۵: ارسال زیبای محمد کانو از سمت راست روی سر مهاجم عربستان فرود آمد اما ضربه سر این بازیکن با اختلافی اندک به بیرون رفت.

دقیقه ۵۵: پاس عمقی بازیکنان مکزیک به لوزانو رسید و او هم با یک ضربه دقیق دروازه العویس را گشود اما کمک داور اعلام آفساید کرد و گل مردود شد.

دقیقه ۶۶: لوزانو پشت محوطه جریمه عربستان صاحب توپ شد و بلافاصله اقدام به شوت‌زنی کرد که ضربه او را العویس در دو ضرب مهار کرد.

دقیقه ۷۰: ارسال بلند بازیکنان مکزیک درون محوطه جریمه به مارتین رسید اما ضربه او با اختلافی اندک از بالای دروازه بیرون رفت.

دقیقه ۷۲: لوئیز چاوز دقیقا از همان نقطه‌ای که گل دوم تیمش را به ثمر رساند صاحب یک ضربه ایستگاهی شد اما این بار شلیک زیبای او را العویس از زیر طاق دروازه بیرون کشید.

دقیقه ۷۵: در سمت چپ محوطه جریمه عربستان، این بار توپ به پیندا رسید اما ضربه او با اختلافی کم از کنار دروازه عربستان به بیرون رفت.

دقیقه ۸۸: باز هم پاس عمقی بازیکنان مکزیک این بار اوریل آنتونا رسید و او توانست دراازه العویس را در موقعیتی تک به تک باز کند اما باز هم اعلام آفساید شد تا این گل مکزیکی‌ها هم مردود شود.

🔴حاشیه

* جو استادیوم لوسیل کاملا به سود عربستانی‌ها است و هواداران این تیم شرایط خوبی را برای تیمشان فراهم کردند.

* علی البلیهی در نیمه نخست و در برخوردی که با لوزانو داشت، مصدوم شد و در ادامه از زمین مسابقه خارج شد.

نظر شما !!