بایناما دست از اثبات خودش نمی‌کشد؛/ گزارش زنده: صنعت نفت 0 گل‌گهر ۱

به گزارش “ورزش سه”، دو تیم با شرایط متفاوتی به هفته پایانی لیگ برتر رسیده‌اند. گل‌گهر همچنان به کسب قهرمانی نیم فصل می‌اندیشد و در سوی دیگر طلایی‌پوشان آبادانی به دنبال فرار از رتبه‌های انتهایی جدول هستند.
با گزارش زنده این دیدار همراه “ورزش‌سه” باشید.
پنجشنبه ۱۵ دی‌ماه ۱۴۰۱؛ صنعت نفت آبادانگل‌گهر سیرجان؛ ورزشگاه تختی آبادان؛ بدون تماشاگر 
داور: سیدمهدی سیدعلی
کمک‌ها: محمد جواد مداح، محسن حکیم
داور چهارم: مهدی اجاقی
ناظر داوری: حسین خانبان

🟨 کارت زرد 
حکیم نصاری (66) از نفت آبادان
بهنام برزای (45)،(۳+۹۰)- علی علیزاده (62)- محمد اکبرمنادی(۶۹) از گل‌گهرسیرجان

🟥کارت قرمز
بهنام برزای (۳+۹۰) از گل گهر

ترکیب صنعت نفت آبادان
فرزین گروسیان، محمد طیبی، میثم تهدیست، محمد قنبری، امید خالدی، فردین یوسفی، حکیم نصاری، ( 71 فاخر تهامی)، عباس بوعذار، سینا مریدی(۸۶ طالب ریکانی) و مهدی ممی زاده ( 71 باصری)
سرمربی: ادسون تاوارس

ترکیب گل‌گهر سیرجان 
محمد اکبرمنادی- شایان مصلح ( 45 علیرضا آرتا)، آرمین سهرابیان، مسیح زاهدی، بهنام برزای، علی علیزاده، نوید عاشوری(۷۶ وسلی گومز)، محمد خدابنده لو ( 63 امین قاسمی نژاد)، اریک بایناما( 76 مصطفی شیخ)، یونس شاکری( استنلی کی روش) و مرتضی تبریزی.

⚽️ شرح گل 
گل‌گهر ( 1-0): در حالی که چند ثانیه قبل تیم فوتبال صنعت نفت ابادان در موقعیت خوبی برای گلزنی قرار داشت، در یک ضدحمله سریع بازیکنان گل‌‎گهر خودشان را به پشت محوطه جریمه میزبان رساندند. در ادامه تبریزی توپ را از سمت راست خط دفاعی آبادانی به پشت محوطه جریمه رساند تا ضربه تماشایی اریک بایناما سفیدپوشان سیرجانی را در دقیقه 40 از میزبان پیش بیندازد.

⏱ لحظات حساس:

دقیقه1: یونس شاکری موقعیت بسیار خوبی برای ثبت یکی از سریع‌ترین گل‌های تاریخ لیگ برتر داشت ولی ضربه او از دهانه دروازه خالی که با ارسال دقیق، برزای از سمت راست توپ را به او رسانده بود با اختلاف کمی راهی اوت شد.
دقیقه 11: برخوردی در محوطه جریمه میان مهاجم گل گهر و مدافع نفت ایجاد شد که اعضای تیم فوتبال میزبان اعتقاد به خطای پنالتی داشتند.
دقیقه 23: توپ ارسالی از سمت چپ خط هجومی گل گهر به هر ترتیبی بود توسط شاکری کنترل شد و او در میان سه بازیکن شرایط شوتزنی را برای خود مهیا کرد ولی ضربه‌اش با اختلاف و البته آرام از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 32: در شرایطی که امید خالدی موقعیت خوبی برای شوتزنی داشت اقدام به ارسال پاس گل داخل محوطه شش قدم کرد که هیچ یک از بازیکنان صنعت نفت حضور نداشتند. در برگشت این حمله شوت سینا مریدی پس از برخورد به بازیکنان گل‌گهر به کرنر رفت.

دقیقه 57: شوت سرکش اریک بایناما بی دقت بود و با فاصله از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 60: شوت عباس بوعذار از پشت محوطه جریمه با فاصله کمی راهی اوت شد.
دقیقه 67: ارسال بهنام برزای با ضربه سر مهاجم گل گهر به راحتی توسط گروسیان به آغوش کشیده شد.
دقیقه 75: شوت سرکش بهنام برزای با واکنش خوب گروسیان به تور دروازه نرسید و در ادامه شوت علیزاده با اختلاف به بیرون رفت.
دقیقه 77: ضربه سر بازیکن نفت آبادان به شکل خطرناکی از کنار دروازه گل گهر به بیرون رفت.
دقیقه 86: طالب ریکانی که در بدو ورود بازوبند کاپیتانی را از نصاری گرفت با شوتی محکم از راهی دور شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد ولی ضربه او با اختلاف راهی اوت شد.

🔴درحاشیه
* در 20 دقیقه ابتدایی این مسابقه شاگردان امیر قلعه‌نویی عملکرد بهتری داشته اند ولی توپ بیشتر در میانه میدان جریان داشته است.
*امیر قلعه‌نویی تیمش را نسبت به دیدار برابر پرسپولیس با 5 تغییر وارد زمین کرده است. محسن فروزان، مهدی تیکدری، امین پورعلی، رضا شکاری، استنلی کی‌روش بازیکنانی هستند که جای خودشان را به  اکبرمنادی، بهنام برزای، محمد خدابنده‌لو، اریک بایناما و یونس شاکری داده‌اند.
*تیم فوتبال صنعت نفت با  حضور ادسون تاوارس برزیلی متحول شده و از سه بازی اخیر خود در شروع دوباره مسابقات پس از جام جهانی 4 امتیاز کسب کرده است.
*امیر قلعه‌نویی در دقایق پایانی مسابقه در نیمه اول مجبور به تعویض شایان مصلح شد و علیرضا آرتا را وارد زمین کرد.
* در اقدامی قابل توجه از سوی امیر قلعه‌نویی این بهنام برزای است که با خروج یونس شاکری در پایان نیمه اول، در 45 دقیقه دوم بازوبند کاپیتانی را به بازو بسته است.
*با تعویض اجباری شایان مصلح در پایان نیمه اول علیرضا آرتا به قلب خط دفاعی رفت و سهرابیان از پست دفاع میانی به دفاع چپ انتقال داده شد. سهرابیان در استقلال و سپاهان سابقه بازی در این پست را دارد.

نظر شما !!