با این روش ساده عمر باتری اندروید را طولانی‌تر کنید!

روش‌هایی که این ستاره شبکه اجتماعی «تیک تاک» برای طولانی‌تر شدن عمر باتری گوشی اندروید ارائه می‌دهد، بسیار ساده است و به کاربران کمک می‌کند که کمتر دچار بحران کمبود شارژ شوند. 

این کاربر تیک تاک با نام کاربری «Howfinity» می‌گوید که این تکنیک‌ها روی هر گوشی اندرویدی جواب می‌دهد. او توضیح می‌دهد: «در هر گوشی اندرویدی گزینه‌ای وجود دارد که عمر باتری شما را به میزان قابل توجهی بهبود می‌بخشد. روش هم به این صورت است که به‌روزرسانی دائمی برنامه‌ها را متوقف می‌کند.»

این کارشناس فناوری در ویدئویی نشان می‌دهد که ابتدا باید به قسمت تنظیمات گوشی خود بروید و سپس روی گزینه «برنامه‌ها و اعلان‌ها» (Apps notifications) بزنید. 

او ادامه می‌دهد: «در این مرحله باید به قسمت اپلیکیشن‌های نصب‌شده (installed apps) بروید. بعد روی گزینه اطلاعات برنامه (App info) بزنید و همه برنامه‌هایی که در گوشی اندروید دارید، ظاهر می‌شود. بعد باید برای اپلیکیشن‌هایی که زیاد از آن‌ها استفاده می‌کنید، دستورالعملی را که می‌گویم پیاده کنید.»

این کاربر در ادامه توضیح می‌دهد: «برای مثال، من تقریبا هر روز از اپ «Canva» استفاده می‌کنم، بنابراین به «Canva» ‌می‌روم و بعد گزینه «Advanced» را می‌زنم، اینجا یک گزینه «Battery»  وجود دارد.»

او به هشداری اشاره می‌کند که باید روی صفحه نمایش شما ظاهر شود که درباره امکان استفاده برنامه‌ها از باتری در پس‌زمینه است. این بدان معنی است که یک برنامه می‌تواند باتری شما را حتی زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید، خالی کند. برای اینکه راه استفاده از باتری در پس‌زمینه را ببندید، روی گزینه «Background restriction» و سپس روی ««restrict» بزنید. این کار را برای اپلیکیشن‌هایی که زیاد استفاده می‌کنید، انجام دهید.

به گفته این کاربر تیک تاک، بعد از انجام این کار، تاثیر زیادی در عمر باتری گوشی مشاهده خواهید کرد. البته برخی افراد در بخش نظرات تیک تاک نوشته‌اند که این دستورالعمل روی دستگاه اندروید آن‌ها کار نمی‌کند. 

منبع: همشهری


تماشاخانه


ببینید| بازگشت پلیکان‌های مهاجر به پایتخت مکزیک
ببینید| بازگشت پلیکان‌های مهاجر به پایتخت مکزیک

logo-vid


ردیابی گوگرد در هوای تهران / اگر مازوت مقصر نیست پس مقصر کیست؟ (فیلم)


logo-vid
فیلم های دیگر

15 سال پیش در چنین روزی

نظر شما !!