با معادلات حساس هفته پایانی فوتبال ایران / لیگ یک: بیست و پنج اسفند

به گزارش “ورزش سه”، در این هفته نگاه‌ها قطعا به تهران و استادیوم دستگردی خواهد بود؛ جایی که دو تیم مدعی صعود برابر یکدیگر قرار خواهند گرفت و تا حد زیادی سرنوشت یکی از آنها برای ادامه فصل مشخص خواهد شد. شمس آذر در دومین فصل حضورش در لیگ آزادگان اینبار برخلاف فصل گذشته از همان ابتدا در قامت مدعی ظاهر شده و تا پایان هفته بیست و چهارم نیز با اختلاف ۱۴ امتیازی نسبت به رقبا، شانس اول صعود به لیگ برتر محسوب می‌شود. شاگردان سعید دقیقی امروز سایپا را پیش‌روی خود می‌بینند؛ تیمی که در خانه و در نیم فصل اول با شکستی سنگین بدرقه‌اش کرده بودند و در تقابلی دوباره چشم به امتیازات این بازی و پایان ماجراجویی خود برای صعود هستند. سایپا نیز که پیش از این به عنوان دومین تیم مدعی صعود شناخته می‌شد، بعد از تغییراتی که هفته گذشته روی نیمکت خود داشت و برکناری محمود فکری، شکستی سنگین متحمل شد و اکنون به رده چهارم سقوط کرده است. شکست سایپا در این بازی یعنی صعود قطعی شمس آذر به لیگ برتر و شاید پایان رویای نارنجی‌پوشان برای بازگشت.

شمس آذر اکنون با ۵۲ امتیاز رتبه اول را در اختیار دارد و سایپا با ۳۸ امتیاز در رده چهارم حاضر است.

خیبر خرم آباد و فجرسپاسی شیراز نیز دو تیم دیگر مدعی صعو هستند که این هفته باید برابر خلیج فارس ماهشهر و چوکا تالش قرار گیرند. دو دیدار مهم برای بالا و پایین جدول که سرنوشت صعود و سقوط را در دست خواهد داشت. کمالوند با تیمش در مشهد از خلیج فارس میزبانی خواهد کرد و بعد از توقف در هفته گذشته، امیدوار است مقابل تیم قعرنشین خلیج فارس که هفته پرماجرایی را به واسطه کناره‌گیری سرمربی‌اش و همچنین قهر برخی بازیکنان پشت سر گذاشته، به هر شکلی بوده خود را به مشهد رسانده و این حالیست که عدم قبول استعفای داریوش هرمزی آنها مهیای این بازی حساس شده‌اند تا ضمن متوقف کردن صدرنشین، به دنبال کسب امتیاز بقا باشند.

فجرسپاسی نیز به عنوان دیگر مدعی صعود که رده پنجم جا گرفته، برابر دیگر قعرنشین جدول قرار خواهد گرفت و چوکا تالش را پیش‌رو دارند. مهدی رجب زاده که به واسطه مشکلات تیمش، شرایط مناسبی را نتوانسته به صورت یکنواخت دنبال کند، همچنان امیدها را زنده نگه داشته و چشم به توقف دیگر مدعیان و پیروزی تیمش دوخته است. آنها در شیراز باید برابر شاگردان جهانبخش که رفته رفته سایه سقوط را بیش از گذشته پیش روی خود می‌بینند، قرار گیرند و باید دید این هفته را با صعود در رتبه به پایان خواهند رساند یا خیر.

بازی ون پارس و چادرملو نیز از جدال‌های جذاب این هفته خواهد بود؛ دو تیمی که همچنان شانس‌های کمرنگ خود را دنبال می‌کنند و پیروزی هر کدام از آنها در این جدال می‌تواند ادامه فصل را برای آنها جذاب و هیجان‌انگیز کند.

دو دیدار دیگر این هفته برای تیم‌های کاندیدای سقوط اهمیت دارد؛ دریای بابل برابر استقلال ملاثانی قرار می‌گیرد و پیروزی خانگی می‌تواند آنها را از جمع نامزدهای سقوط خارج کند. گراییلی که در ابتدای حضورش نتایج موفقی با دریای بابل کسب کرده بود، امیدوار است با سه امتیاز پایان سال، خیال این تیم را بابت بقا تا حد زیادی راحت کند.

شهرداری همدان هم در خانه برابر خوشه طلایی ساوه حاضر خواهد شد. احمد جمشیدیان و وحید بیاتلو سرمربی هر دو تیم محروم هستند و بازی را از روی سکوها دنبال خواهند کرد و برای فرار از منطقه سقوط چشم به امتیاز بازی دوخته‌اند.

دو دیدار دیگر این هفته نیز فردا برگزار می‌شود که آرمان گهر برابر شاگردان محسن بنگر در آستارا حاضر خواهد شد و این جدال نیز از حیث فرار از منطقه سقوط برای هر دو تیم از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. و در نهایت دیدار پایانی این هفته فوتبال ایران هم مربوط به جدال دو تیم استقلال خوزستان و پارس جنوبی جم است. سیروس پورموسوی بعد از برد شیرین هفته گذشته تیمش و صعود به جایگاه دوم اکنون مقابل تیمی قرار خواهد گرفت که هدایت آن را امید روانخواه عهده‌دار شده و کار را در جم برای هر تیمی سخت خواهد کرد.

نظر شما !!