برطرف شدن ایراد بزرگ چرخه 2022 کشتی آزاد

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از تسنیم طبق مفاد بند دو ماده یک چرخه انتخابی تیم ملی در سال 2023 قرار بود کشتی‌گیران مدال‌آور رقابت‌های جهانی صربستان 2022 کار خود را از حضور در یک رقابت بین‌المللی که با نظر کادر فنی تعیین شود (بهمن و اسفندماه 1401) آغاز ‌کنند.

رضا اطری در 61 کیلو، رحمان عموزاد در 65 کیلو، امیرمحمد یزدانی در 70 کیلو که ورود او به چرخه نیز معادل طلایی‌ها بود، یونس امامی در 74 کیلو، محمد نخودی در 79 کیلو، حسن یزدانی در 86 کیلو، کامران قاسم‌پور در 92 کیلو و امیرحسین زارع در 125 کیلوگرم مدال‌آوران چرخه بودند که همه آنها به نوعی در رقابت‌های مختلف روی تشک رفتند.

از این جمع به استثنای عموزاد، امیرمحمد یزدانی و نخودی، سایر نفرات روزهای 28 و 29 بهمن در قالب جام باشگاه‌های جهان تیم بانک شهر را همراهی کردند که در فینال همه آنها محک جدی خوردند.

اطری، امامی و زارع در لیگ پادوبنی در قرقیزستان کشتی گرفتند. همچنین از جمع 6 کشتی‌گیر اعزامی به تورنمنت رنکینگ‌دار کرواسی، چهار نفر را مدال‌داران مسابقات جهانی بلگراد تشکیل دادند که از بین آنها رضا اطری، حسن یزدانی و امیرحسین زارع طلایی شده و یونس امامی هم به مدال نقره رسید.

امیرمحمد یزدانی نیز از جمله کشتی‌گیرانی بود که در جام دانکلوف روی تشک رفت، در حالی که قرار بود رحمان عموزاد هم در این رقابت‌ها کشتی بگیرد اما به دلیل تب بالا، به بلغارستان اعزام نشد.

علاوه بر اینها، عموزاد، امیرمحمد یزدانی، محمد نخودی و کامران قاسم‌پور در جام‌جهانی آمریکا که آذرماه برگزار شد، برای تیم ملی ایران کشتی گرفتند.

از جمع مدال‌آوران ایران در مسابقات جهانی 2022 تنها رحمان عموزاد است که به دلیل مصدومیت پیمان بیابانی به ترکیب مسابقات قهرمانی آسیا راه پیدا کرده و در قزاقستان کشتی خواهد گرفت.

بنابراین همه مدال‌آوران طبق بند دو ماده یک چرخه 2023 تا امروز در مسابقات حاضر شده‌اند، این در حالی است که سال گذشته یکی از ایرادهای بزرگی که به چرخه گرفته شد، دوری نسبتاً بلندمدت مدال‌آوران و خصوصا طلایی‌ها از مسابقات بود، اما این بار علاوه بر مدال‌آوران (صاحبان مدال‌های نقره و برنز جهانی)، طلایی‌ها هم در مسابقه و اردو بوده‌اند.

البته که حضور عموزاد و قاسم‌پور، دو طلایی تیم ملی در بلگراد، در مسابقه کمتر از بقیه بوده، اما آنها هم باتوجه به همراهی تیم ملی در جام‌جهانی آمریکا که هرچند آخرین مسابقه بین‌المللی سال 2022 بود اما بخشی از چرخه 2023 محسوب می‌شد و همچنین حضور در لیگ برتر و جام باشگاه‌های جهان (کامران قاسم‌پور)، در این ایام دور از مسابقه نبوده‌اند.

نظر شما !!