برنامه سه ساله‌ برای بازگشت که فراموش شده است/ حسین‌خانی و برنامه‌ریزی ویژه برای مس کرمان

به گزارش “ورزش سه”، هواداران مس کرمان علیرغم حضور این تیم در رده پایین جدول، همچنان به فرزاد حسین خانی ایمان دارند. بازیکن محبوب و متعصبی که در دوره مربیگری نیز دین بزرگ خود را به این تیم ادا کرده و توانسته بعد از سال‌ها ناکامی آنها با مربیان مختلف، در نهایت در فصل گذشته با رهبری خود نارنجی‌پوشان را به لیگ برتر بازگرداند.

حسین خانی که در اولین فصل مربیگری خود هدایت مس نوین را عهده دار شد و با بدشانسی در هفته پایانی از صعود به لیگ دسته اول در شرایطی که اولویت این تیم همچنان موفقیت تیم اصلی و صعود آنها به لیگ برتر بود، کار را به پایان رساند. با این حال عملکرد او در تیم دوم مس کرمان و ناکامی پیاپی تیم اصلی با مربیان دانه درشت و علیرغم هزینه‌های سرسام آور به شکلی بود که در نهایت مدیران تیم مجاب شدند هدایت مس را برعهده او بگذارند.

یک ریسک بزرگ که از سویی می‌توانست پایانی برای فرزاد حسین خانی در دومین سال تجربه مربیگری‌اش محسوب شود و از سوی دیگر نیز یک سال دیگر به حسرت هواداران این تیم برای لیگ برتری شدن، بیافزاید. حسین‌خانی اما در اتفاقی بزرگ در دومین سال مربیگری خود توانست با مس به لیگ برتر صعود کند و به یک حسرت تلخ پایان دهد.

مطابق با هر تیم دیگری که از دسته پایین‌تر به لیگ برتر می‌آید کاملا طبیعی بود که حضور آنها در سطح اول فوتبال ایران در سال اول با شرایط سختی همراه شود. تجربه‌ای که طی سالیان اخیر تیم‌های مثل فجرسپاسی، هوادار و … و حتی ملوان، نساجی، گل گهر و مس رفسنجان نیز در اولین سال بازگشت دنبال کرده‌اند و حتی در مقطعی در جمع مدعیان سقوط حاضر بوده‌اند.

نمایش او مقابل تیم‌های مدعی این فصل ولو در شرایطی که با شکست نیز همراه شده باشد، به شکلی بوده که تمجید رقبا را نیز در پی داشته است و آنها هیچ‌گاه در قامت تیمی از پیش بازنده در زمین حاضر نشده‌اند. نارنجی‌پوشان اکنون نیز در شرایطی با منطقه سقوط 6 امتیاز فاصله گرفته‌اند که نمایش موفق آنها برابر گل گهر سیرجان و نساجی قائمشهر نقش پررنگی در این قضیه داشته است. اما اوضاع در اصفهان و برابر ذوب برخلاف پیش بینی جلو رفت و اشتباهاتی عجیب در صحنه گل حریف به شکلی باورنکردنی در نهایت منجر به شکست آنها در فولادشهر شد.

فرزاد حسین خانی که از ابتدای فصل بارها به حضور نفرات خارجی و نیاز مبرم تیمش برای تقویت در این بخش اشاره کرده، برابر ذوب آهن مدافع میانی خارجی‌اش را در اختیار نداشت. ران تونگییگ به دلیل مشکلات مالی و عدم پرداختی مطالباتش به اعضای تیم اعلام کرد شرایط روحی مناسب برای همراهی تیم در این بازی را ندارد. موضوعی که از سوی جرج برایم دیگر بازیکن خارجی این تیم نیز مطرح شده بود و او نیز با شرایط روحی – روانی نامناسبی وارد این جدال شده بود. مسلما مس کرمان که به عنوان یکی از باشگاه‌های قابل توجه از نظر بحث مالی و پرداختی‌ها محسوب می‌شود و تا اینجای لیگ نیز توانسته بخش عمده‌ای از پرداختی بازیکنان داخلی و پاداش‌های آنها را پرداخت کند، باید دید به چه دلیلی تا این لحظه نتوانسته از تعهدات خود در قبال سه عضو خارجی‌اش موفق عمل کند تا کادرفنی و خصوصا فرزاد حسین خانی را با این ذهنیت مواجه شوند که اقداماتی علیه او در حال شکل‌گیری است تا از کسب نتیجه دور بماند.

مطمئنا هواداران مس کرمان به واسطه تحقق رویای خود برای بازگشت به لیگ برتر با فرزاد حسین خانی، اطمینان لازم را نسبت به بازیکن متعصب اسبق خود و سرمربی کنونی این تیم دارند، با این حال لازمه موفقیت این است که تمامی ارکان باشگاه با ذهنیت همراهی و تلاش برای دستیابی به هدف گام برداشته و به نتیجه نزدیک‌تر شوند تا طی دو بازی حساس و سخت پیش از سال نو، بتوانند به نتیجه مطلوب مقابل فولاد و هوادار تهران دست یابند. مسلما این تیم در فصل آتی با کسب تجربه از اتفاقات رقم خورده و طبق برنامه خود، به دنبال جایگاهی در شان هوادارانی خواهد بود که پیش از این تجربه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را نیز دنبال کرده‌اند و باید بر اساس همین اصول و برنامه‌ریزی با همراهی مناسب تمام ارکان مواجه و همراه شود.

نظر شما !!