برندگان جایزه کتاب علمی-تخیلی هیوگو اعلام شدندبرندگان جایزه کتاب علمی-تخیلی هیوگو اعلام شدند | فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین

plusresetminus

برندگان جایزه کتاب علمی-تخیلی هیوگو اعلام شدند
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین به نقل از گاردین، برندگان جایزه کتاب علمی تخیلی هوگو در سال 2021 در رشته‌های مختلف در حالی اعلام شد که این جایزه در سال جاری هفتاد و نهمین دوره خود را در شهر واشنگتن آمریکا برگزار می‌کند. امسال زنان نویسنده بیشتر برندگان این جایزه بودند که در بین آنها «مارتا ولز» نویسنده آمریکایی برنده جوایز ادبی متعدد دیده می‌شود. ولز به خاطر رمان «اثر شبکه» و مجموعه داستانی‌اش به نام «خاطرات یک قاتل» در دو رشته بهترین رمان و بهترین مجموعه داستان توانست جایزه امسال هیوگو را کسب کند.
 
امسال ششمین سال متوالی است که یک زن نویسنده جایزه بهترین رمان هیوگو را کسب می‌کند. سال گذشته «آرکادی مارتین» توانست این جایزه را کسب کند و در سال 2019 نیز جایزه بهترین رمان به «ماری روبینت» رسید.
 
تی. کینگفیشر با داستان کوتاه «فلز مانند خون در تاریکی» برنده بخش داستان کوتاه جایزه هیوگو شد و پیش از این نیز نامزد جایزه انجمن قلم آمریکا شده بود.  جایزه بهترین اثر مربوط به داستان بیوولف نوشته ماریا داهوانا هدلی از انتشارات ام.سی.دی رسید.
 
بهترین رمان کوتاه به داستان «ملکه نمک و اقبال» نوشته انگی وو از انتشارات انکانی رسید که این نویسنده به خاطر محدودیت‌های اعمال شده از سوی دولت چین در این کشور حضور نداشت. مراسم اعطای جوایز هر سال از سوی مجمع جهانی ورلدکان در شهرهای مختلف جهان برگزار می‌شود. سال آینده مراسم اعطای جوایز هیوگو در شهر شیکاگو برگزار می‌شود.
 
«جینت انگی وو» نویسنده چینی تبار  ساکن بریتانیا در کشور هنگ کنگ متولد شده است و سال‌ها در بریتانیا زندگی کرده است. وی با انتشار پستی توئیتری نوشت که در صورت حضور در کشور چین ممکن است از سوی پلیس این کشور دستگیر شود.
 
امسال در رشته بهترین رمان کوتاه (بلندتر از داستان‌کوتاه) جایزه به کتاب «دو حقیقت و یک دروغ» نوشته «سارا پینسکر» از انتشارات تور رسید و در بخش بهترین داستان مصور جایزه نفر برنده به کتاب «تمثیل بذر افشان: اقتباس از رمان گرافیکی» نوشته «اکتاویا ای. باتلر » اقتباس شده توسط «دامیان دافی» رسید.
 
 
جایزه غیرهيوگو لودستار برای بهترین نویسنده جوان کتاب اولی به «راهنمای جادوگر برای آشپزی دفاعی» نوشته «تی کینگ فیشر» از انتشارات آرگیل و جایزه غیرهوگو بهترین نویسنده تازه‌کار  نیز به «امیلی تش» رسید.
 
جایزه هيوگو قدیمی‌ترین و یکی از معتبرترین جوایز در زمینهٔ داستان‌نویسی علمی تخیلی و خیال‌پردازی که به افتخار هوگو گرنزبک (Hugo Gernsback) بنیان‌گذار نخستین مجلهٔ علمی تخیلی که تحت نام «داستان‌های شگفت‌انگیز» (Amazing Stories) به چاپ می‌رسید، نام‌گذاری شده ‌است. این جایزه از سوی مجمع جهانی علمی-تخیلی ورلدکان (Worldcon) اعطا می‌شود.
 
طبق نظر محافل و مجلات ادبی معتبری مثل Weird و لس آنجلس تایمز، یکی از با ارزش‌ترین و مهم‌ترین جوایزی دانست که مربوط به آثار با ژانر علمی تخیلی و فانتزی هستند.


 

‘);
$(this).after(‘

‘ + $(this).attr(‘alt’) + ‘
‘);
}else{
$(this).next(‘br’).addClass( ‘clearboth’ );
$(this).wrap(‘

‘);
$(this).after(‘
‘ + $(this).attr(‘alt’) + ‘
‘);
}

thisClass=”;

})});

سلام رفیق آرابال

فلاسفه از یونان باستان تاکنون درباره ورزش فکر کردند/ ورزش و فلسفه

وقتی فیلمساز از لوطیان در تاریخ اجتماعی سخن می‌گوید/ جستجوی تاریخ مردم در فیلم‌های علی حاتمی

راوی «گیل مانا» از جریان زندگی در جنگ صحبت می‌کند/ جنگ ما، جنگ به معنی رئالیستی نیست

ترجمه پروژه‌محور در حوزه علوم انسانی کارآیی دارد

ظریف کیست و ظرافت چیست؟

«نهاد داوری» برای حل دعاوی و مشکلات حقوقی نشر در ارشاد ایجاد می‌شود/بازنگری در نظام خرید کتاب

مروری بر نقشه مهندسی فرهنگی و اهمیت توسعه صنعت نشر

نویسنده نستوه


کتابفروشی «روباه قرمز» به‌روایت تصویر

علی رمضانی در حکمی کیوان امجدیان را به عنوان سردبیر خبرگزاری کتاب ایران (فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین) منصوب کرد.

«تماشای خورشید»؛ مراسم نکوداشت بنیان‌گذار دایره‌المعارف تشیع، مهدی محقق برگزار می‌شود.

بخشی از تصاویر کتاب «به سفارش مادرم» عکس‌هایی مفهومی و هنری و بخشی دیگر نیز تصاویری مستند از وقایع و زائرانی است که با آنان …

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: طرح پاییزه کتاب با ۲۰ درصد تخفیف از پنجم آبان ماه آینده به مدت یک هفته در کتابفروشی‌های …

نظر شما !!