برگزاری مسابقه بین‌المللی فرازخوانی قرآن «مشکات» با جایزه‌ای 1000 دلاری

به گزارش پایگاه خبری فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین حجت‌الاسلام مجتبی محمدی، مدیرعامل مؤسسه مشکات امروز، ۷ دی در نشست خبری مسابقه بین‌المللی مجازی فرازخوانی قرآن‌ کریم «مشکات» که در سالن اجتماعات ایکنا برگزار شد طی سخنانی گفت: مسابقات قرآنی مشکات در سال ۹۸ در سطح استان البرز، سال ۹۹ در استان‌های تهران و البرز و سال ۱۴۰۰ در سطح کشور برگزار شد. همچنین مجدد امسال مسابقه فرازخوانی را در سطح بین‌المللی و به صورت مجازی با انتخاب فراز اول سوره مبارکه قیامت با صدای استاد عبدالباسط محمد عبدالصمد خواهیم داشت.

وی ادامه داد: سایتی به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی برای بارگذاری فایل‌ها و اطلاع‌رسانی ایجاد شده است. علاقه‌مندان می‌توانند از ۱۲ دی‌ماه تا ۱۲ بهمن‌ماه سال جاری فایل‌ تلاوت تصویری خود را به سایت https://www.mqmeshkat.ir/ و صفحه اینستاگرام Mqmeshkat.ir ارسال کنند. جوایزی برای سه نفر برتر در نظر گرفته شده است که نفر اول هزار دلار، نفر دوم ۷۰۰ دلار و نفر سوم ۵۰۰ دلار خواهد بود.

مدیرعامل مؤسسه مشکات با بیان اینکه اساتیدی از جمله رضوان درویش از کشور سوریه و محمدحسین سعیدیان، محمدحسین سبزعلی و عباس امام‌جمعه از کشورمان این مسابقه را داوری می‌کنند اظهار کرد: در این دوره محدودیت سنی نداریم و مسابقه تنها در سطح آقایان برگزار می‌شود.

محمدی با بیان اینکه مراسم افتتاحیه این مراسم در مجتمع ایثار شهر کوهسار استان البرز خواهد بود، گفت: این مراسم با تلاوت کریم منصوری آغاز خواهد شد و  بعد از آن آیت‌الله حسینی‌همدانی، نماینده ولی فقیه در استان و حجت‌الاسلام تقوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی سخنرانان ویژه این برنامه خواهند بود. همچنین در این برنامه پیام آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی به این دوره از مسابقات قرائت خواهد شد.

وی با اشاره به اهداف مسابقه فرازخوانی گفت: ایجاد فضای رقابت سالم بین جوانان قرآنی جهان اسلام، شناخت ظرفیت‌های موجود در کشور‌های اسلامی، تعامل با نیرو‌های قرآنی و فعال در دیگر کشور‌ها و شناساندن ظرفیت قرآنی ایران به دیگر کشور‌ها از جمله اهداف این مسابقه است.
 
محمدی با اشاره به اینکه در این مسابقه در ابتدا بر روی تمامی فیلم‌ها داوری مقدماتی انجام و از بین آثار ارسالی ۱۰۰ نفر برای داوری بعدی انتخاب می‌شوند گفت: هیئت دا‌وران بررسی این آثار را انجام می‌دهند و در نهایت سه تلاوت برگزیده خواهد شد. مراسم اختتامیه این مسابقه به ‎صورت حضوری و همزمان با مبعث رسول اکرم(ص) در تاریخ دهم اسفندماه سال جاری برپا می‌شود و جزئیات آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

مدیرعامل مؤسسه مشکات با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی این مسابقات توسط یک شورای راهبردی انجام می‌شود گفت: ما بر اساس این سیاست‌ها کارها را پیش می‌بریم. ریاست این شورا برعهده حجت‌الاسلام تقوی، نماینده مردم تهران است که کمیته‎های مختلفی ازجمله رسانه و تبلیغات، اجرایی، پشتیبانی و… را هدایت می‌کنند، قراء بین‌المللی نیز هم در این شورا عضو هستند که ازجمله آنها می‌توان به عباس امام جمعه، محمدحسین سبزعلی، رئیس کمیته فنی و محمدحسین سعیدیان اشاره کرد.

وی با بیان اینکه تا امروز هشت جلسه شورای راهبردی برگزار شده است که ماحصل یک از این هشت جلسه مسابقه فرازخوانی است که امیدواریم اتفاق خوبی را در این زمینه رقم بزند، گفت: شنیده‌ایم که قراء بسیار معروف و بین‌المللی کشور هم قصد شرکت در این مسابقه را دارند و قطعا سطح مسابقه بالا خواهد بود.

محمدی در پاسخ به سوال ایکنا در خصوص ضرورت برگزاری این مسابقه و عدم موازی‌کاری با سایر مسابقات ازجمله جشنواره تلاوت‌های مجلسی گفت: مسابقاتی ازجمله جشنواره تلاوت مجلسی، تفاوت‌های زیادی با فرازخوانی مشکات دارد، به عنوان مثال بخشی از داوری جشنواره تلاوت مجلسی با خود مردم است.

مدیرعامل موسسه مشکات ادامه داد: هر مقدار که مسابقات قرآن برگزار و کلام خدا تبلیغ شود افراد بیشتری به این سمت هدایت می‌شوند و خود این مسئله ترویج قرآن است. ممکن است خیلی‌ها انگیزه پیدا کنند اگر در سایر مسابقات رتبه نیاورده‌‌اند در این مسابقه با تلاش، حائز رتبه شوند. موفقیت در مسابقه بستگی به آمادگی شرکت‌کننده دارد و لذا در همه مسابقات و رشته‌ها پیروزی بستگی به آمادگی کامل دارد، چراکه رقابت سختی است.

وی درباره ضرورت سطح‌بندی این رقابت‌ها و جلوگیری از حضور رتبه برتر ادوار قبل در این دوره، به خبرنگار ایکنا گفت: برای سال آینده این تصمیم گرفته شده است تا کسانی که در این مسابقه حائز رتبه می‌شوند، اجازه شرکت در آن داده نشود و در سایر رشته‌ها شرکت کنند؛ لذا در سال آینده سایر رشته‌ها به این مسابقات اضافه خواهد شد.

در ادامه مهدی قصری‌زاده، رئیس کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی مسابقات قرآنی مشکات درباره شیوه‌های تبلیغات این مسابقه در سطح جهانی گفت: کمیته اطلاع‌رسانی به سه بخش تقسم شده است. یک بخش برگزاری نشست‌های خبری و ارتباط با خبرگزاری‌ها است، بخش دیگر داخلی است که برای آن هم تبلیغات تیزر و فضای مجازی را در نظر گرفته‌ایم. به عنوان مثال اطلاع‌رسانی‌های گسترده‌ای را با سایت‌ها و فعالان فضای مجازی داریم که از طریق آنها این تبلیغات انجام می‌شود.

سردبیر اخبار قرآنی سیما افزود: برای تبلیغات در سطح بین‌المللی هم با جامعةالمصطفی(ص) جلساتی را برگزار کرده‌ایم که در کلاس‌ها و فضای مجازی خود این مسابقه را تبلیغ کنند. همچنین با صفحات مختلف قرآنی در اینستاگرام صحبت شده است که تبلیغات این مسابقه را منتشر کنند.

محمدی، مدیرعامل موسسه مشکات در بخش دیگری از این نشست ضمن گلایه از شهرداری تهران به دلیل عدم همکاری و همراهی در اختصاص یک مکان به جهت برگزاری مراسم این مسابقه گفت: متاسفانه با وجود اینکه چند جلسه با شهرداری تهران برگزار کردیم و حتی قول مساعدت دادند اما با وجود گذشت بیش از چهار ماه هنوز موفق نشده‌ایم این مکان را داشته باشیم.

مدیرعامل موسسه مشکات در خصوص محل تأمین جوایز این مسابقات هم گفت: تمام هزینه‌های این مسابقات به کمک خیرین تامین می‌شود که از جمله این خیرین حاج حسین نام‌آور و در کنار ایشان خیرین دیگری هم هستند. لذا اعتقاد داریم هر مقدار این مسابقات مردمی باشد اثر آن بیشتر است و از بروکراسی اداری فاصله می‌گیرد. بر همین اساس به دنبال این هستیم از همین ظرفیت خیرین و مردمی استفاده کنیم. در جمهوری اسلامی تنها نهادی که مسابقات را در این سطح برگزار می‌کند سازمان اوقاف است و ما هم به دنبال این هستیم که در همین سطح این مسابقات را برگزار کنیم.

انتهای پیام/


نظر شما !!