بسکتبال استان آذربایجان‌غربی در مسیر توسعه/ نبود حمایت موجب عقب‌گرد در ورزش می‌شود

به گزارش خبرگزاری فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین از ارومیه ، بسکتبال به عنوان یکی از رشته‌های ورزشی محبوب در میان جوانان و نوجوانان شناخته می‌شود که به دلیل هیجان و جنب و جوش خاص این رشته، می‌تواند به یکی از عوامل تخلیه هیجان نیز تبدیل شود.

این درحالی است که استان  آذربایجان‌غربی و به دلایل مشخصی که در گذشته وجود داشته، از حدود 10 سال قبل تاکنون فعالیت‌ها و توفیقات چندان درخشانی در حوزه ورزش بسکتبال شاهد نبودیم، هرچند در گذشته قهرمانان و نام‌آورانی از این استان در زمینه بازی و مربی‌گری تحویل ورزش کشور شده بود.

پس  از انتخابات سال گذشته و تغییر تیم اجرای هیئت بسکتبال آذربایجان‌غربی، اندک اندک فعالیت‌های این رشته در سراسر استان رو به بهبود گذاشت و امروز می‌تواند یکی از رشته‌های مدال آور برای استان و افتخارآفرین برای کشور در صحنه‌های مختلف باشد.

اعزام تیم خانه بسکتبال ارومیه به عنوان نماینده این رشته ورزشی از آذربایجان‌غربی در مسابقات لیگ دسته اول کشوری، بهانه حضور رئیس هیئت بسکتبال استان در نشست خبری بود تا در خصوص مسائل و مشکلات، راه‌های پیشرفت و نیز نحوه اعزام تیم به مسابقات کشوری توضیحاتی را ارائه دهد.

«اسماعیل نوری» در این نشست، با اشاره به قرار گرفتن بسکتبال آذربایجان‌غربی در قعر جدول کشوری در سال‌های گذشته، اظهار داشت: متاسفانه نگاه نادرست و البته نبود حمایت‌های مناسب از این رشته ورزشی موجب شده بود تا ورزشکاران آن نتوانند توانمندی و ظرفیت خود را در عرصه‌های مختلف به منصه ظهور برسانند.

وی افزود: در مدت یک سال گذشته، تیم‌های بانوان و آقایان در رده‌های سنی مختلف راه اندازی شده و در حال تقویت و استعدادیابی از میان تمام سنین نیز هستیم تا پشتوانه این رشته ورزشی در استان ارتقا یابد.

رئیس هیئت بسکتبال آذربایجان‌غربی، عنوان کرد: راه اندازی تیم نخبگان با حمایت بخش خصوصی انجام شده و نیز همراه‌سازی پیشکسوتان به‌نام و افتخارآفرین استان در این رشته جزو اقداماتی است که باید انجام شود تا پیشرفت و بهبود وضعیت را بیش از این شاهد باشیم.

وی گفت: تیم نخبگان آذربایجان‌غربی تنها بعد از 6 ماه اردو و بعد از برگزاری چند مرحله رقابت، توانست به جمع 4 تیم برتر کشوری راه یابد و مربی این تیم نیز به عنوان پدیده مربیان رقابت‌ها شناخته شود. این خود نشان دهنده ظرفیت و توانایی بسکتبالیست‌های استان است که در گذشته مغفول مانده بود.

نوری برگزاری مسابقه 3 به 3 استانی در بخش‌های آقایان و بانوان را از دیگر برنامه‌های ماه‌های اخیر هیئت بسکتبال آذربایجان‌غربی برشمرد و خاطرنشان کرد: در این رقابت‌ها از میان 4 تیم اعزامی به مسابقات کشوری، در بخش آقایان دو تیم در میان برترین‌ها قرار گرفتند و در بخش بانوان نیز ضمن کسب رتبه دوم، دو نفر از بازیکنان هم به اردوی تیم ملی دعوت شدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، به وعده‌های بی نتیجه مسئولان در خصوص حمایت از تیم بسکتبال اشاره کرد و گفت: تمام وعده مسئولان اعم از دولتی و غیردولتی تنها در حد شعار باقی مانده و متاسفانه هیچ حمایتی در این خصوص شاهد نبوده‌ایم. هم‌اکنون تنها سالن بسکتبال ارومیه در آستانه خلع ید از هیئت است و در نوبت ماده 27 به منظور تعیین تکلیف هستیم تا در صورت تحویل مجدد سالن به هیئت، نسبت به تجهیز و حرفه‌ای سازی آن اقدام کنیم.

رئیس هیئت بسکتبال آذربایجان‌غربی، ابراز داشت: مهم‌ترین و بزرگترین دستاورد تیم جدیید در هیئت بسکتبال استان، حضور در رقابت‌های لیگ دسته اول پس از یک دهه است که تمرینات آماده‌سازی این رقابت‌ها در حال انجام است و طی هفته آتی تیم به مسابقات اعزام می‌شود.

وی ادامه داد: نبود پشتوانه مالی برای هیئت و نیز عدم همراهی صداوسیما در بازتاب مشکلات و فعالیت هیئت‌های ورزشی موجب شده تا بازتاب اقدامات کمرنگ‌تر شود و تنها به والیبال نگاه خاص شود که همین امر موجب در سایه ماندن بسکتبال و دیگر رشته‌های مدال آور استان است.

نوری همچنین با اشاره به وجود هزار و 100 ورزشکار بیمه شده در رشته بسکتبال در سراسر آذربایجان‌غربی، ابراز داشت: باید این رشته از نو احیا شود و ورزشکاران برای فعالیت مجدد فراخوان و تشویق شوند تا نسبت به ارتقای جایگاه بسکتبال و نیز تقویت ورزش در میان جوانان و نوجوانان امیدوار باشیم.

وی در پایان سخنان خود، از شفافیت در عملکرد و اقدامات هیئت بسکتبال آذربایجان‌غربی خبر داد و تصریح کرد: شفافیت رسانه‌ای جزو دستورکارهای اساسی است و امیدواریم با حمایت‌های انجام شده از این رشته ورزشی شاهد رشد و ارتقای فعالیت‌ها نیز باشیم.

انتهای پیام/ی

نظر شما !!