بهترین بازی فصل تیم یحیی: / دو ستاره آماده‌ای که پرسپولیس را قهرمان می کنند!

به گزارش “ورزش سه”، گرچه در دقایق ابتدایی و همانند بازی با پیکان استرس در سبک بازی پرسپولیس به وضوح آشکار بود، اما این تیم در نیمه اول تمام موقعیت های خود را تبدیل به گل و کار گل گهر را خیلی زود تمام کرد. مهدی ترابی و سعید صادقی در این بازی نیز همانند هفته های اخیر در اوج آمادگی قرار داشته و این آتش بازی تماشایی را برابر گل گهر در ورزشگاه آزادی به راه انداختند.

اول- تاثیرگذاری در 9 گل از 14 گل اخیر پرسپولیس نشان می دهد مهدی ترابی در حال سپری کردن بهترین روزهای خود در لباس پرسپولیس است. ستاره تکنیکی این تیم که در نیم فصل اول در برخی بازی های پرسپولیس اصلا شرایط خوبی نداشت و حتی خراب کردن پنالتی او در بازی رفت مقابل تراکتور منجر به اولین باخت قرمزپوشان شد، در دو ماه اخیر تقریبا هر هفته در یکی از گل های تیمش نقش داشته است. گل سوم مهدی ترابی با نبوغ درخشان و ضربه چیپ این بازیکن و البته اشتباه محسن فروزان به ثمر رسید تا اولین هت تریک دوران ورزشی او رقم بخورد. در صورت پیروزی در آخرین بازی و کسب عنوان قهرمانی، مهدی ترابی می تواند عنوان بهترین بازیکن فصل را از آن خود کند.

دو- رسیدن مهدی ترابی و سعید صادقی به روزهای اوج باعث شده این تیم شانس اول کسب عنوان قهرمانی لقب بگیرد. جنجالی ترین نام فصل تابستان گذشته، در اوایل فصل اصلا نشانی از ستاره سال قبل گل گهر نداشت. اما سعید صادقی بعد از سپری کردن مصدومیتی طولانی و وقتی رقیبی جدید به نام محمد عمری داشت، خودش را به خوبی در ترکیب پرسپولیس ثابت کرده و ستاره این تیم لقب گرفته است. هماهنگی فوق العاده با وحید امیری، تبدیل شدن به مهاجم دوم در مواقع لزوم و البته یک ضربه محکم و تماشایی به سمت دروازه محسن فروزان، باعث شد سعید صدقی نیز یکی از بهترین بازیکن بازی امروز برابر گل گهر لقب بگیرد.

سه- یکی از نقاط عطف پرسپولیس در هفته های اخیر و از دلایل مهم نتایج درخشان این تیم، استحکام فوق العاده خط دفاعی تیم یحیی گل محمدی بوده است. حضور علی نعمتی در پست مدافع چپ و جلو رفتن وحید امیری و البته محدود شدن شعاع حرکات دانیال اسماعیلی فر، یعنی گل محمدی و کادر فنی پرسپولیس تمامی اشتباهات و گل های خورده این تیم در طول فصل را به خوبی آنالیز کرده و جبران خطاهای خود را به پایان فصل موکول نکردند. جز بازی گوشی های علیرضا بیرانوند، پرسپولیس در مسابقه امروز مقابل گل گهر نیز مانند دیدارهای اخیر فرصت چندانی به حریف برای گلزنی نداد.

چهار- وحید امیری در پرسپولیس سال های درخشانی داشته، اما این احتمالا بهترین فصل دوران حضور او در ترکیب این تیم بوده است. صحنه گل اول پرسپولیس نشان می دهد که چرا حتی در سن 35 سالگی و علیرغم حضور در این پست استراتژِک، هم سرمربی تیم ملی ایران و هم پرسپولیس تحت هیچ شرایطی حاضر به از دست دادن وحید امیری نیستند. استپ فوق العاده، حفظ آرامش و پاس بسیار خوب به عقب وحید امیری پایه گذار گل اول قرمزپوشان و شکسته شدن خط پراسترس و دشوار بازی برابر گل گهر شد. ستاره باتجربه پرسپولیس این فصل در تمامی خطوط برای تیمش بازی کرده و حتی در این سن نیز نمی توان با قطعیت گفت وحید امیری در کدام پست بهترین بازی خود را در زمین ارائه می دهد.

پنج- پرسپولیس چند مهاجم بالاتر از متوسط در ترکیب خود دارد و البته جای یک مهاجم قاتل در ترکیب این تیم خالی است. اینکه بهترین گلزنان این تیم عضو خط حمله نیستند کمی عجیب است، اما یحیی گل محمدی در سال های اخیر به کرات ثابت کرده برای گلزنی فقط به مهاجمان نوک خود تکیه نمی کند و آنها به اندازه گلزنی، در ایجاد فضا برای وینگرها و ارسال پاس آخر نیز در ترکیب پرسپولیس نقش دارند. همانند عیسی آل کثیر که اگرچه جایی در بین گلزنان تیمش در بازی امروز نداشت، اما به خوبی وظیفه مشغول کردن مدافعان حریف و فضاسازی را برای صادقی و ترابی فراهم کرد و یحیی گل محمدی قطعا از عملکرد مهاجم باتجربه تیمش رضایت دارد.

شش- متاسفانه یا خوشبختانه، فقط یک تیم در هر فصل به عنوان قهرمانی می رسد و این جام یا متعلق به پرسپولیس است یا سپاهان. اما یحیی گل محمدی با همین نتایج نیز شایسته اعتبار و تمجید فراوان بوده و علیرغم مشکلات عجیب و متفاوت در طول فصل، در فاصله یک هفته تا پایان همچنان شانس اول قهرمانی محسوب می شود. ممکن است پرسپولیس در هفته آخر متوقف شده و جام را تقدیم سپاهان کند، اما تیم یحیی گل محمدی در این فصل فوق العاده ظاهر شد و این سرمربی باتجربه نشان داد در مارکت مربیان داخلی شاغل در لیگ برتر، احتمالا همچنان بی رقیب و بهترین است.

تصاویر: امیرحسین خیرخواه

نظر شما !!