بهترین صندلی اداری برای ساعات طولانی نشستن چیست؟

نشستن طولانی مدت بر روی صندلی اداری، عوارض خطرناکی به جای می گذارد. برای اینکه با بروز این عوارض مقابله کنید، لازم است تا از یک صندلی مناسب استفاده کنید. در میان انواع صندلی ها، نمونه های ارگونومیک بهترین گزینه برای نشستن طولانی مدت هستند. این صندلی ها می توانند با خنثی کردن عوارض ناشی از نشستن، سلامت بدن را در بخش هایی همچون ستون فقرات، گردن و کمر تضمین کنند. با ما همراه باشید تا با مشخصات بهترین صندلی اداری ارگونومیک آشنا شوید.

بهترین صندلی اداری برای ساعات طولانی نشستن چیست؟

اهمیت خرید صندلی اداری ارگونومیک

حتماً دقت کرده اید، زمانی که ساعات طولانی بر روی یک صندلی اداری عادی می نشینید، احساس درد و گرفتگی در ناحیه کمر و گردن شکل می گیرد. این حس درد می تواند به نقاط مختلف بدن منتقل شده و ریسک بروز عوارض جدی را بیشتر کند. برای مثال افرادی که به طور مستمر از یک صندلی غیر استاندارد استفاده می کنند، با بیماری هایی همچون آرتروز گردن، دیسک کمر و … روبرو می شوند.

همچنین این کارمندان در اثر احساس درد در نقاط حساس بدن، راندمان کاری خود را از دست می دهند. آن ها ناچارند به طور مرتب از روی صندلی بلند شده و در محیط قدم بزنند تا حس درد کاهش یابد. خب پیداست که کار در این شرایط برای عموم کارمندان سخت و طاقت فرسا خواهد بود.

کلید حل این ماجرا، تعویض صندلی های اداری غیر استاندارد با نمونه های ارگونومیک و ایده آل است. شما می توانید با خرید یک صندلی ارگونومیک، مانع از تجمع فشار در نقاط حساس بدن شوید و بدین شکل از بروز عارضه های فیزیکی جلوگیری کنید. پیداست که با تعویض صندلی اداری غیر استاندارد، راندمان کاری و روحیه از دست رفته کارمندان خود را احیا کرده و بدین شکل هزینه های ناشی از تعویض مبلمان را جبران می کنید.

ناگفته نماند که شکل ظاهری صندلی های اداری استاندارد در مقایسه با نمونه های غیر ایده آل، زیباتر است. مشخصاً خرید این صندلی ها و تعویض نمونه های غیر استاندارد به افزایش کیفیت دکوراسیون دفتر کار شما کمک خواهد کرد. این یعنی با خرید صندلی اداری ایده آل، با یک تیر چند نشان می زنید. هم کارمندانی سالم دارید و هم شرکتی زیبا با راندمان کاری بالا.

بهترین صندلی اداری برای ساعات طولانی نشستن چیست؟

معرفی صندلی اداری ارگونومیک، بهترین صندلی برای نشستن طولانی مدت

حالا که با اهمیت خرید یک صندلی ارگونومیک آشنا شدید، لازم است تا با مشخصات صندلی های استاندارد آشنا شوید. تنها در این صورت است که می توانید در خرید یک صندلی ایده آل، موفق عمل کنید. یک صندلی استاندارد با مشخصاتی همچون موارد زیر شناخته می شود.

·       مجهز به ابعاد استاندارد

ابعاد صندلی اداری ارگونومیک به گونه ای در نظر گرفته می شود که کارمندان در زمان نشستن بر روی آن بیشترین حس راحتی را داشته باشند. برای مثال نشیمن صندلی ارگونومیک به قدری پهن است که فشار مضاعفی بر باسن وارد نکند و همچنین تحرکات اضافه کاربر را محدود کند. ارتفاع آن نیز به گونه ای در نظر گرفته می شود که کاربران با نشستن بر روی صندلی، با زانوهای 90 درجه بنشینند و کف پای آنان سطح زمین را لمس کند. می توان ابعاد استاندارد را در بخش های مختلفی همچون ارتفاع دسته ها، ارتفاع نشیمن و … نیز دید.

·       مجهز به قابلیت شخصی سازی

در صندلی های اداری ارگونومیک قابلیت هایی به منظور تنظیم مشخصات صندلی بر اساس نیاز کاربر در نظر گرفته می شود. کاربران صندلی اداری می توانند مشخصاتی همچون ارتفاع کلی صندلی، ارتفاع دسته ها، زاویه نشیمن و همچنین عرض آن را بر اساس نیاز خود تغییر دهند.

بهره مندی از این ویژگی خاص، موجب شده تا کاربران در حین استفاده از صندلی های اداری، هیچگاه نیاز به خم شدن بر روی مانیتور و یا بالا کشیدن خود نداشته باشند. چرا که می توانند به راحتی ارتفاع صندلی را بر اساس قد خود تنظیم کنند. همچنین در هنگام تایپ و انجام امور کامیپوتری دسترسی مناسبی به کیبورد و دسته های صندلی داشته باشند. تمام این ها به لطف به کارگیری قابلیت های ویژه به وجود آمده است.

بهترین صندلی اداری برای ساعات طولانی نشستن چیست؟

·       مجهز به متریال تنفس پذیر و مقاوم

در ساخت صندلی اداری ارگونومیک از انواع متریال های مقاوم به منظور به تعویق انداختن خرابی استفاده می شود. در واقع می توان گفت، صندلی های استاندارد بهترین، مستحکم ترین و مقاوم ترین صندلی های موجود در بازار هستند. برای مدیرانی که به خرید اجناس درجه یک علاقه مندند، خرید این نوع صندلی ها بهترین گزینه به شمار می آید.

تولیدکننده صندلی اداری استاندارد از رویه های تنفس پذیر برای بخش نشمین و تکیه گاه استفاده می کند. در برخی صندلی های نوین از یک شبکه پلیمری مش به منظور برقرار ساختن جریان هوا استفاده می شود.

خب پیداست که این ویژگی های خاص در هیچ یک از صندلی های اداری غیر استاندارد وجود ندارد. به همین خاطر است که کارمندان در مدت کوتاهی دچار حس تعریق شده و برای از بین بردن آن از صندلی خود بلند می شوند. پیشنهاد می کنیم به منظور افزایش راندمان کاری شرکت، خرید این نوع صندلی ها را در اولویت قرار دهید.

·       پیشتیبانی از نقاط حساس بدن

در صندلی اداری ارگونومیک بالشتک های مجزایی برای پشتیبانی از گودی کمر و همچنین گردن تعبیه شده است. زمانی که کاربر به طور مستمر بر روی صندلی می نشیند، این بالشتک ها نیروی وزن را از گردن و کمر گرفته و آن را به استراکچر اصلی صندلی منتقل می کنند. با کاهش تجمع فشار در این نقاط حساس، ریسک بروز عارضه های جسمی نیز کاهش پیدا می کند.

نتیجه گیری

بهترین صندلی اداری برای انجام فعالیت های مستمر و نشستن طولانی مدت، صندلی ارگونومیک است که پشتیبانی خوبی از بخش های حساس بدن به عمل می آورد. با نشستن بر روی صندلی ارگونومیک دیگر نقاط حساس بدن تحت فشار مضاعف نخواهد بود. چرا که تولیدکننده شکل کلی صندلی را با الگوگیری از حالات طبیعی بدن ساخته و تلاش کرده تا فشار را از بخش های گردن و کمر بردارد.

نظر شما !!