بودجه استان زنجان از پروژه‌محوری به برنامه‌محوری تغییر مسیر داد

به گزارش خبرگزاری فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین از زنجان ، رامین میرزایی در نشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح بودجه 1401 استان زنجان پرداخت و اظهار داشت: خوشبختانه بودجه 1401 نسبت به سال‌های گذشته بهتر نوشته شده و به عبارتی دیگر تغییر ساختار بودجه در کشور استارت خورده است.

وی افزود: تورم، عدم تعادل در توزیع امکانات، کاهش جمعیت فعال اقتصادی به خاطر شیوع ویروس کرونا و افزایش فاصله طبقاتی فقط بخشی از دلایلی است که دولت سیزدهم مجبور شده دست به تغییر ساختار بودجه بزند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان در ادامه با بیان اینکه امیدواریم لایحه بودجه با کمترین تغییرات به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد، گفت: بودجه 1401 طوری نوشته شده که هیچ گره‌ای به مذاکرات خارجی زده نشده و خود این موضوع جزء محاسن بودجه سال آینده است. به عبارتی دیگر سرنوشت بودجه کشور را به سرنوشت مذاکرات گره نزده‌ایم و با توجه به تحریم‌های ظالمانه آمریکا طراحی شده است.

وی با بیان اینکه برای سال آینده رشد 8 درصدی اقتصاد دیده شده است، ابراز کرد: 4.5 درصد مربوط به سرمایه‌گذاری و 3.5 درصد دیگر مربوط به رشد بهره‌وری است؛ لازم به ذکر است که این رشد اقتصادی حتی در بین شهرستان‌ها دیده شده است و خوشبختانه سیاست پروژه محوری سازمان برنامه و بودجه در حال تغییر است و به سمت برنامه‌محوری حرکت می‌کنیم.

میرزایی عنوان کرد: برنامه‌محوری می‌تواند کشور را از وجود بسیاری از مشکلات نجات دهد و خوشبختانه در حال حرکت به این سمت هستیم. دیگر مثل 40 سال گذشته نیست که با دید پروژه‌محوری به جامعه نگاه کنیم و فقط به دنبال اجرای پروژه‌های کورکورانه در شهرستان‌ها باشیم.

وی با بیان اینکه در لایحه بودجه 1401 ایجاد یک میلیون شغل جدید در کشور است، گفت: قطعاً تحقق این هدف سبب خواهد شد که بخشی از رشد 8 درصدی هدف‌گذاری محقق شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان با تاکید بر اینکه از مسئولان عالی رتبه استان درخواست دارم که حضور سرمایه‌گذاران بیشتری را در استان فراهم کنند، گفت: چندین سال است که این موضوع را مدام تکرار می‌کنیم چرا که حضور سرمایه‌گذاران در استان می‌تواند بخشی از رشد 8 درصدی اقتصاد را در استان زنجان احیا کند.

وی تشریح کرد: کل بودجه عمرانی استان زنجان در طول یک سال حدود 400 تا 500 میلیارد تومان است ولی وقتی یک سرمایه‌گذار در استان حدود 3 هزار میلیارد تومان در استان سرمایه‌گذاری می‌کند به راحتی متوجه می‌شویم که حضور سرمایه‌گذاران چقدر می‌تواند به رشد اقتصادی استان کمک کند.

میرزایی گریزی به وجود سرمایه‌گذاران خارجی در استان زد و گفت: حضور سرمایه‌گذاران خارجی هم می‌تواند به رشد اقتصادی در استان کمک کند و به نظر بنده از این موضوع در استان غافل شده است؛ مسئولان مربوطه باید تلاش کنند که سرمایه‌گذاران خارجی را راغب به سرمایه‌گذاری در استان زنجان کنند.

وی به وجود سند آمایش سرزمینی اشاره کرد و گفت: هیچ فعالیتی در استان آغاز نخواهد شد مگر اینکه طبق سند آمایش سرزمینی سازمان مدیریت باشد؛ وجود همچین سندی به هدفمند شدن پروژه‌ها کمک می‌کند.

این مسئول در پایان گریزی به کاهش هزینه‌های سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی زد و گفت: یکی از اقداماتی که نیاز است انجام شود کاهش هزینه‌های استان زنجان است؛ متاسفانه هزینه‌ برخی از دستگاه‌‌های دولتی به دلیل سنگین بودن بدنه دستگاه و همینطور هزینه‌های موازی با سایر دستگاه‌ها بالا رفته و باید آن هزینه‌ها را کاهش دهیم. دقیقاً یکی از دلایل وجود تورم این است که هزینه‌ها با درآمدها همخوانی ندارد.

انتهای پیام/س

نظر شما !!