تبریک تلفنی پوتین به نتانیاهو/ نتانیاهو: با حضور ایران در مرزهای شمالی مقابله می کنیم

 رئیس موساد گفت: ایران می خواهد ارسال سلاح به روسیه را افزایش دهد. ایران به دنبال تعمیق و توسعه ارسال محموله های سلاح پیشرفته به روسیه است.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، “دیوید بارنیه” این اتفاق را “خطرناک و تهدآمیز” توصیف کرد.

وی ادامه داد: “درباره مقاصد آینده ایران برای تعمیق و توسعه ارسال سلاح پیشرفته به روسیه هشدار می دهیم. ایران سعی می کند این موضوع را پنهان کند”.

رئیس موساد گفت: “در چند ماه اخیر برخی عملیات های خطرناک، تهدیدآمیز و چالش آمیز را از سوی ایران کشف کردیم. ایران به تندروی اقدام می کند و به فعالیت های خود برای اجرای حملات دشمنانه ادامه می دهد. هر روز به سرکوب ایران در سراسر جهان اقدام می کنیم”. 

مقامات اوکراینی می گویند ارتش روسیه از پهپادهای ساخت ایران در جنگ علیه اوکراین استفاده می کند. مسکو این موضوع را رد می کند. ایران می گوید قبل از جنگ تعداد پهپاد به روسیه داده است اما هدف استفاده از آنها در جنگ علیه اوکراین نبود.

مقامات تهران تاکید می کنند در جنگ روسیه علیه اوکراین بی طرف هستند و خواهان منع ارسال سلاح به دو طرف جنگ هستند.

تبریک تلفنی پوتین به نتانیاهو/ نتانیاهو: با حضور ایران در مرزهای شمالی مقابله می کنیم

دیوید بارنیه افزود: “ایران سلاح هسته ای ندارد. تا امروز، برخی عناصر در غرب خواستار امضای توافقنامه با ایران و نادیده گرفتن وحشتناک دروغ های ایران در این توافقنامه هستند. دوباره تعهد خود را اعلام می کنم که ایران به هیچ وجه در چند سال آینده سلاح هسته ای را کسب نخواهد کرد. این تعهد من است. این تعهد موساد است”.

رئیس موساد همچنین گفت: “ایران به دنبال افزایش غنی سازی اورانیوم است. ایران به دنبال آسیب رساندن به کشورهای دوست اسلامی در منطقه به هر وسیله ای است”.

خبرگزاری فرانسه – پهپاد ساخت ایران که ارتش روسیه در جنگ علیه اوکراین استفاده می کند

تبریک تلفنی پوتین به نتانیاهو/ نتانیاهو: با حضور ایران در مرزهای شمالی مقابله می کنیم

او درباره حوادث ایران هم گفت: “حدود 100 روز از آغاز اعتراضات مردمی در ایران گذشت و قدرت آن کم نشده است”. 

دیوید بارنیه رئیس موساد (سازمان اطلاعات و امنیت خارجی اسرائیل) روز پنجشنبه در سخنرانی در مقر ریاست (ریاست جمهوری) اسرائیل این موضوع را مطرح کرد.

در اکتبر گذشته هم رئیس جمهور اسرائیل گفته بود تل آیو اطلاعات امنیتی را با امریکا به اشتراک گذاشته است که نشان می دهد روسیه از پهپادهای ایرانی درجنگ علیه اوکراین استفاده می کند.

تبریک پوتین به نتانیاهو 

پوتین در تماس تلفنی، نخست وزیری نتانیاهو را تبریک گفت.
بنیامین نتانیاهو توانست کابینه را تشکیل دهد و نخست وزیر بعدی اسرائیل خواهد بود.

ولادیمیر پوتین رئیس فدراسیون روسیه در تماس تلفنی با نتانیاهو، ضمن تبریک نخست وزیری او، درباره وضعیت اوکراین و ایران و سوریه گفتگو کردند. این مکالمه تلفنی دیروز پنجشنبه انجام شد.

نتانیاهو به پوتین گفت کابینه اش قصد دارد ” تهران را از کسب سلاح هسته ای منع و با تلاش های ایران برای ایجاد پایگاه نظامی در مرزهای شمالی اسرائیل مقابله کند”. اشاره او به سوریه و لبنان است. 

نتانیاهو همچنین گفت امیدوار است در نزدیک ترین زمان، راه حلی برای پایان جنگ در اوکراین به دست آید.
 

تبریک تلفنی پوتین به نتانیاهو/ نتانیاهو: با حضور ایران در مرزهای شمالی مقابله می کنیم
پهپادهای ایران در روسیه

قبل از این هم وزیر دفاع بریتانیا گفته بود روسیه قصد دارد در مقابل دریافت پهپاد از ایران، تجهیزات پیشرفته نظامی به تهران ارائه دهد.

او که روز سه شنبه گذشته در پارلمان بریتانیا درباره جنگ روسیه علیه اوکراین سخن می گفت ادامه داد: ” ایران به یکی از بزرگترین حامیان نظامی روسیه تبدیل شده است”.

وزیر دفاع بریتانیا افزود: “در مقابل ارائه بیش از 300 پهپاد انتحاری ایرانی به روسیه، مسکو قصد دارد به ایران تجهیزات پیشرفته نظامی ارائه کند. این اتفاق خاورمیانه و امنیت بین الملل را به خطر می اندازد.

جوزب بورل مسوول سیاست  خارجی اتحادیه اروپا هم پیش از این در دیدار حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران  در اردن گفته بود تهران باید حمایت نظامی از روسیه را فورا متوقف کند.

پیش از این بریتانیا، امریکا و اتحادیه اروپا تحریم هایی را علیه افراد و شرکت ها و نهادهایی مرتبط با ارائه پهپاد از سوی ایران به روسیه اعمال کرده بودند.

 

نظر شما !!