تحلیل تکنیکال قیمت تزوس: رالی قیمتی جدید در راه است؟

قیمت تزوس با برخورد به کف قیمتی خود در ۳.۸۵ دلار ریزشی ۵۸٪ را تجربه کرد. پس از آن این رمز ارز با فشار خرید مواجه شد. اکنون در نمودار آن نشانه‌هایی از تغییر روند قیمت به روند صعودی مشاهده می‌شود. در ادامه به تحلیل این رمز ارز خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین گپ، قیمت تزوس برای مدت ۲ هفته در حوالی سطح مقاومتی ۴.۵۴ دلار در نوسان بود. این رمز ارز در نهایت موفق شد در تاریخ ۲۳ دسامبر (۲ دی) این سطح مقاومتی را بشکند و در روز بعدی با پولبک زدن به این سطح مقاومتی خود را آماده یک رالی قیمتی صعودی می‌کند.

میانگین‌های متحرک نمایی ۵۰، ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه در نمودار XTZ هنوز خبر از روند نزولی می‌دهند. به علاوه اخیرا با برخورد میانگین‌های متحرک ۲۰۰ و ۵۰ روزه، تقاطع مرگ در نمودار آن پدیدار شده است. شاخص RSI نیز در مقدار ۶۲ قرار دارد که خبر از افزایش قدرت خریداران می‌دهد. همچنین یک واگرایی مثبت در نمودار ۱ روزه مطابق شکل زیر نمایان شده است.

نمودار XTZ تایم فریم روزانه

رسیدن قیمت تزوس به بالای سطح مقاومتی ۵.۸ دلار می‌تواند تاییدیه‌ای برای شروع یک رالی قیمتی جدید باشد. اکنون معامله‌گران امیدوار هستند تا ۴.۵ دلار در نقش یک حمایت قوی ظاهر شود که بتواند قیمت را به بالای سطح مقاومتی کلیدی برساند.

همچنین در قیمت ۵.۲ دلار یک مقاومت جزیی در راه رسیدن به مقاومت کلیدی ۵.۸ دلار وجود دارد که در نقش مانعی برای شروع رالی قیمتی جدید می‌تواند ظاهر شود. شاخص MACD نشان از این می‌دهد که هر ۲ خط بالاتر از محدوده خنثی در حال حرکت‌اند که نشانه خوبی خوبی برای تزوس است. به علاوه این ۲ خط با عبور از یکدیگر سیگنال خرید را صادر کرده‌اند.

نمودار XTZ تایم فریم ۴ ساعته

شبکه تزوس در ماه‌های گذشته همکاری‌های خوبی را با سایر پلتفرم‌ها و شرکت‌های مطرح آغاز کرده است. در این ماه بازار توکن‌های بی‌همتا رریبل (Rarible) از همکاری با بلاکچین تزوس خبر داد. تزوس در گذشته نیز با غول صنعت بازی‌سازی یوبی سافت برای ورود به بازار NFT همکاری کرده بود. برای اطلاع از آخرین اخبار مرتبط با این شبکه و رمز ارز XTZ، تگ «تزوس» را در میهن بلاکچین مطالعه کنید.

نظر شما !!