ترجمه «رک و صریح حرف بزن» چاپ شد

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «رک و صریح حرف بزن» نوشته استیو هاروی به‌تازگی با ترجمه اکبر قاری‌نیت توسط انتشارات نسل نواندیش منتشر و راهی بازار نشر شده است.

استیو هاروی نویسنده این‌کتاب، مولف کتاب‌های موفقیت و اثر شناخته‌شده «مثل یک مرد فکر کنید، مثل یک‌ زن عمل کنید» است که درباره نوشتن این‌کتاب خود می‌گوید پس از نوشتن «مثل یک مرد فکر کنید، مثل یک زن عمل کنید» به این نتیجه رسیده که نوشتن این‌کتاب، به‌تنهایی کافی نیست. هاروی وقتی سمینارهای ازدواج را در سراسر آمریکا برگزار می‌کرد، متوجه شد صرف‌نظر از این‌که چقدر درباره عوامل انگیزش مردان توضیح داده‌، زنان هنوز پرسش‌های بی‌شماری درباره چرایی ملاقات با مردان و روش واکنش نشان دادن در وضعیت‌های گوناگون داشتند.

او می‌گوید: «اگر من به گروهی از زنان می‌گفتم که مردان به وسیله آنچه آن‌ها برای یک زندگی انجام می‌دهند، میزان درآمدی که دارند و شخصیتشان انگیزه پیدا می‌کنند، زنان می‌خواستند بدانند چرا پایداری و ثبات قدم برای مردان مهم‌تر از عاشق شدن است. اگر من می‌گفتم مردان عشقشان را با فراهم کردن امکانات زندگی، تظاهر و حفاظت از شریک زندگی‌شان نشان می‌دهند، مخاطبان من می‌خواستند بدانند چرا مردان مانند زنان از ته قلب عشق و محبت خود را ابراز نمی‌کنند. بله، به هر پرسشی در فصل «پاسخ‌های سریع به پرسش‌هایی که همیشه می‌خواهید بپرسید» جواب می‌دادم؛ از پرسش «چه چیزی باعث می‌شود تا مردها به مسائل زناشویی بیشتر رغبت پیدا کنند؟» و «آیا اگر همسرتان کار نکند برایتان مهم است؟» گرفته تا پرسش «آیا مردها با زنانی که قبلاً نامزد داشته‌اند مشکلی ندارند؟» و «آیا وابسته بودن مرد به والدینش مهم است؟» و بیش از پنجاه موضوع دیگر که می‌توانم به آن‌ها اشاره کنم.»

این‌مولف معتقد است زن‌ها کنجکاوترین مخلوقاتی هستند که خداوند آفریده و صرف‌نظر از اینکه به روش‌های متعدد چیزی را برای همسر، دختران، دوستان و همکاران خانم و به‌ویژه خوانندگان کتاب «مثل یک مرد فکر کنید، مثل یک زن عمل کنید»، توضیح داده، باز هم زن‌ها می‌خواهند جواب‌های بیشتر از کتاب اول بشنوند و مهم نیست او یا هر مرد دیگر چندبار به آن‌ها باید بگویند در رفتارشان با مردان اندکی تجدیدنظر کنند؛ بااین‌حال آن‌ها همیشه مرددند. به‌این‌ترتیب مشخص می‌شود استیو هاروی چرا کتاب «رک و صریح حرف بزن» را نوشته است.

عناوین اصلی این‌کتاب به‌ترتیب عبارت‌اند از: پیشگفتار، بخش ۱. «شناخت و تفاهم با مردان» شامل ۳ فصل «ساختن یک مرد»، «ازدواج در دهه‌های مختلف زندگی» و «آیا زنان واقعاً ترسناک‌اند؟»، بخش ۲. «پیدا کردن یک مرد» شامل دو فصل «بن‌بست» و «بازی بس است»، بخش ۳. «حفظ مرد» شامل پنج‌فصل «شیرینی زندگی»، «حرف “ن” (نق‌زدن)»، «قدردانی‌تان را ابراز کنید»، «پول و احساس» و «هنر معامله» و بخش ۴. پرسش‌ها و پاسخ‌ها» شامل فصل «از استیو بپرسبرای مردان… ده فرمان برای راضی و خشنود کردن یک زن». در انتهای کتاب هم «واژه‌نامه استیو» درج شده است.

این‌کتاب با ۲۰۸ صفحه و قیمت ۷۹ هزار و ۹۰۰ تومان منتشر شده است.

نظر شما !!