ترجمه گزیده‌داستان‌های جین آستین چاپ شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی انتشارات کتاب تداعی، کتاب «پرسه در هوای عشق» نوشته جین آستین به‌تازگی با ترجمه مینا وکیلی‌نژاد توسط انتشارات کتاب تداعی منتشر و راهی بازار نشر شده است.

این‌کتاب یکی از عناوین مجموعه «vintage minis» انتشارات پنگوئن و در برگیرنده برش‌هایی از برخی‌آثار آستین توسط ویراستاران این موسسه نشر است. متن‌های انتخاب‌شده برای این اثر از کتاب‌های «عقل و احساس»، «غرور و تعصب»، «نورثنگرابی» و «ترغیب» انتخاب شده و زمینه تمام آنها عشق و ازدواج است.

جین آستین با وجود این‌که در مدت حیات خود تن به ازدواج نداد، در تمام رمان‌های خود به موضوع ازدواج به‌ویژه در طبقه اشراف توجه جدی نشان داد و شوخی‌های ملایم و طنزهای گزنده‌ای برای نمایش رسوم اجتماعی زمانه خود در این‌زمینه خاص به کار برد. کتاب «پرسه در هوای عشق» شامل گزیده هایی در خور توجه از آثار او در همین‌زمینه است.

آستین از دهه ۱۷۷۰ تاکنون از مشهورترین نویسندگان جهان و انگلستان است که آثارش به زبان‌های مختلف ترجمه شده و بسیاری از منتقدان او را در زمره شگفت‌انگیزترین نویسندگان زن جهان در توصیف پیچیدگی ها، احساسات و زندگی بانوان معرفی کرده‌اند.

این‌کتاب با ۹۳ صفحه و قیمت ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان منتشر شده است.

نظر شما !!