تشدید نظارت و برخورد با دوپینگ از سوی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از مهر، تغییرات ایجاد شده به ویژه در خصوص تشدید نظارت و آموزش در حوزه آنتی دوپینگ، در راستای عمل به تعهدات خواسته شده توسط کمیته بین المللی المپیک و جهت پالایش وزنه برداری در آستانه بازی های المپیک پاریس است از جمله دوره کنترل ورابوت برای هر رویداد کسب سهمیه المپیک به سه ماه تا پیش از مسابقه افزایش می یابد.

«سم کوفا» رییس کمیته فنی IWF گزارش پیشنهادی برای کاهش مدت زمان مسابقات آتی قهرمانی جهان ارایه کرد که به تصویب رسید و “پتر کرول» یکی از نواب رییس نیز خواستار الزامی شدن مدرک مربیگری برای مربیان حاضر در رقابتهای قاره ای و جهانی از سال ۲۰۲۴ شد.

محمد جلود رییس فدراسیون جهانی در این خصوص اظهارداشت: «تصمیم های دو روز گذشته و اقداماتی که برای اثبات تعهد خود نسبت به ساختن آینده ای تازه برای وزنه برداری انجام دادیم، بسیار مهم است اما می دانیم که این چالش ها صرفا با حمایت تک تک اعضای خانواده وزنه برداری می تواند برطرف شود. باید با تعهد جمعی، گام های بزرگی برداریم تا دفتر گذشته بسته شود.»

در این کنگره همچنین با رای اعضا، مقدونیه شمالی به عضویت فدراسیون جهانی درآمد و تعداد اعضا به ۱۹۴ کشور رسید. پرتغال با پشت سرگذاشتن دوره تعلیق خود، فعالیتش به عنوان عضو فعال را از سر گرفت و وضعیت جاماییکا از عضویت موقت به عضویت دائم تغییر یافت.

نظر شما !!