تصمیم جدید اردوغان برای رمزارزها/ بانک مرکزی ترکیه تکلیف ارزهای دیجیتال را روشن کرد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه روز جمعه در نشستی با خبرنگاران گفت که قانون ارزهای دیجیتال این کشور آماده است. اردوغان در حین ارائه اطلاعات در مورد قوانین کریپتو گفت:” قانون آماده است و به زودی و بدون معطلی آن به مجلس می فرستیم.”

پس از اعلام اردوغان، خبرگزاری دولتی آناتولی روز شنبه گزارش داد که هیئت بررسی جرایم مالی ترکیه (MASAK) صرافی ترکیه (BN Teknoloji) بایننس را به دلیل تخلفات کشف شده در بازرسی مسئولیت، ۸ میلیون لیره (۷۵۱,۳۱۴ دلار) جریمه کرده است. آناتولی بدون ارائه جزئیات بیشتر، به شرح زیر پرداخت:” جریمه اعمال شده بر BN Teknoloji اولین جریمه در نوع خود پس از این بود که این مرجع مسئولیت نظارت بر ارائه دهندگان خدمات دارایی های رمزنگاری را در ماه مه به عهده گرفت.”

تصمیم جدید اردوغان برای رمزارزها/ بانک مرکزی ترکیه تکلیف ارزهای دیجیتال را روشن کرد

بیشتر بخوانید:

لیر در بازار تهران چقدر گران شد؟

بورس ترکیه زمین گیر نوسانات لیر شد

سمند ۳۴۰ میلیون تومان شد/ جدول قیمت‌ها

بایننس ترکیه متعاقباً بیانیه‌ای صادر کرد و تأکید کرد که «علناً» با مقامات نظارتی ارتباط و همکاری دارد. این صرافی افزود که “به طور فعال از سیاست ها و قوانین در حال تغییر در این زمینه پیروی می کند.” علاوه بر این، بایننس ترکیه گفت که در تلاش است «اکوسیستمی پایدار، سالم و ایمن ایجاد کند».

در ماه سپتامبر رئیس جمهور اردوغان گفت که ترکیه در حال “جنگ” با ارزهای دیجیتال است. علاوه بر این، بینالی یلدیریم، معاون رئیس حزب عدالت و توسعه (AK Party) نیز گفت: «متاسفانه ارزهای دیجیتال درها را به روی گلایه ها نیز باز می کند. بنابراین، این چیزی است که نیاز به کنترل جدی دارد.»

در ماه مه، پس از اینکه چند صرافی ارزهای دیجیتال – Thodex و Vebitcoin – به دلیل تقلب مورد بررسی قرار گرفتند، ترکیه قوانینی را برای پلتفرم‌های معاملات ارزهای دیجیتال در روزنامه رسمی منتشر کرد. بانک مرکزی ترکیه همچنین استفاده از ارزهای دیجیتال را برای پرداخت ممنوع کرده است.

۲۲۳۲۲۷

نظر شما !!