تلاش هالند برای شکستن رکورد جاودانه مسی

به گزارش “ورزش سه”، رقابت‌های باشگاهی از هفته آینده و با پایان فیفادی از سر گرفته می‌شود و ارلینگ هالند امیدوار است در اولین فصل خود با منچسترسیتی به رکوردشکنی ادامه دهد. هالند در این فصل لیگ برتر طی 27 بازی 28 گل زده و در تمامی رقابت‌ها مجموعا 42 گل به ثمر رسانده است.

هالند با پشت سر گذاشتن آلن شیرر و اندی کول به عنوان فردی که بیشترین گل را در یک فصل در تاریخ لیگ برتر به ثمر رسانده است، فرصت بسیار خوبی برای شکستن رکوردهای دیگر دارد. محمد صلاح با 32 گل، رکورد بهترین گلزن یک فصل متشکل از 20 تیم را در اختیار دارد و این رکورد برای هالند بسیار در دسترس است.

هنچنین رکوردهایی در خارج از انگلیس وجود دارد که هالند آرزوی شکستن آنها را دارد. ستاره آرژانتینی، لیونل مسی یک رکورد منحصر به فرد دارد. او در فصل 2012-2011 با بارسلونا 50 گل در لیگ اسپانیا و 73 گل در تمامی رقابت‌ها به ثمر رساند و رکورد گرد مولر با 67 گل در تمامی رقابت ها را شکست.

هالند در حال حاضر 42 گل در تمامی رقابت‌ها دارد و می تواند به راحتی به بازیکنان زیادی بپیوندد که به طور کلی در یک فصل 50 گل به ثمر رسانده‌اند.

مسی و رونالدو پیش از این بیش از یک بار در یک فصل 50 گل یا بیشتر به ثمر رسانده‌اند. همچنین بهترین فصل برای رونالدو، ستاره پرتغالی، زدن 61 گل در فصل 2015-2014 بود. لوئیس سوارز و زلاتان ابراهیموویچ نیز از جمله دیگر بازیکنانی هستند که در یک فصل پنجاه گل یا بیشتر زده‌اند و هالند می‌تواند کنار آنها قرار بگیرد و نیم‌نگاهی هم به رکورد جاودانه مسی داشته باشد.

نظر شما !!