تن‌هاخ: مشکل ما بازیکنان داخل زمین بودند نه غایب‌ها!

به گزارش “ورزش سه”، منچستریونایتد در شب اشتباهات ویران کننده هری مگوایر و داوید دخیا با سه گل مغلوب سویا شد تا از صعود به جمع چهار تیم نهایی لیگ اروپا ناکام بماند. اریک تن‌هاخ در پایان این دیدار از عملکرد شاگردانش ابراز نارضایتی کرده و انگیزه و اشتیاق بالای سویا را عامل برتری این تیم دانست.

او با اشاره به اشتباهاتی که سرنوشت بازی را تغییر داد گفت: “زمانی که چنین اشتباهاتی مرتکب می‌شوید کسب برد دشوار است. انتظار بازی بهتری از تیم ما می‌رود و این مشکلی است که نمی‌توان از آن فرار کرد. این فرصت را داریم که در بازی روز یکشنبه بهتر عمل کرده و شخصیت بیشتری از خود نشان دهیم.”

سرمربی یونایتد معتقد است که با وجود جو پرشور ورزشگاه رامون سانچز پیس‌خوان این عملکرد شاگردانش بود که چنین نتیجه‌ای را رقم زد: “ممکن است جو ورزشگاه تاثیرگذار باشد. هواداران انتظار دارند که ما بتوانیم با چنین شرایطی کنار بیاییم اما بازیکنان ما در زمین خونسرد نبودند.”

تن‌هاخ گفت: “هنگامی که از پرس حریف عبور می‌کنی، فضاهای بزرگی در زمین وجود دارد که ما در ابتدای بازی از آن استفاده نکردیم. این در حالی است که خیلی واضح بود که چطور باید از این موقعیت‌ها استفاده کنیم.”

به عقیده سرمربی یونایتد تیم حریف انگیزه بیشتری از شاگردان او داشت و غیبت چند ستاره عامل باخت امشب نبود: “بردن بازی‌های بزرگ دشوار است. تصمیمات بد و شکست در نبردها عامل شکست ما بود. در حالی که سویا اشتیاق، انگیزه و هیجان بیشتری برای پیروزی داشت. مشکل ما بازیکنان غایب نبودند بلکه آنهایی بودند که امشب بازی کردند که باید یکسری اصول را رعایت می‌کردند. من به شاگردانم ایمان دارم ولی آنها هم باید خود را نشان بدهند.”

تن‌هاخ در پاسخ به این سوال که «آیا هنوز به شاگردانش اعتماد دارد؟» گفت: “بله. زیرا ما در میادین بزرگی بازی‌های خوبی انجام داده و نتایج خوبی کسب کرده‌ایم. اما امشب تیم ما در برخی زمینه‌ها و نقاط آماده نبود. البته وقتی در این سطح هستید و برای تیمی مثل منچستریونایتد بازی می‌کنید باید برای هر بازی آماده باشید.”

او با ابراز ناراحتی از کنار رفتن تیمش از لیگ اروپا گفت: “این یک فرصت عالی بود تا در اروپا به یک موفقیت مهم دست پیدا کنیم ولی با شکست مقابل سویا آن را از دست دادیم و باید خودمان را مقصر این اتفاق بدانیم. فرصت بزرگی از دست رفت اما دیگر نمی‌توانیم آن را تغییر دهیم و باید به فکر بازی یکشنبه و فرصت‌های بعدی باشیم.”

سرمربی یونایتد در پاسخ به این سوال که آیا دخیا با وجود چنین اشتباهاتی همچنان دروازه‌بان تیم اول او در فصل آینده خواهد بود گفت: “او بیشترین کلین شیت را در لیگ برتر انجام داده و این نشان می‌دهد که چقدر دروازه‌بان توانمندی است.”

نظر شما !!